Ганна Герман Радник президента України

Замість квітки на могилу Романа Купчинського

19 січня 2011, 19:23

19 січня минув рік відтоді, як пішов у кращий світ Роман Купчинський.

Багато років він очолював українську редакцію Radio Free Europe – Radio Liberty. Інтелектуал, ветеран В'єтнамської війни, він був однією з найяскравіших постатей серед українців у світі. Свідомо не вживаю слово "діяспора". Роман цього слова не любив. Він був частиною світу, частиною України в світі і ніколи не був "діяспорою".

Роман високо стояв на суспільний драбині в США, був впливовим і багато доброго міг зробити і робив для України. Роман Купчинський ніколи не був квасним патріотом. Він не любив ридань (до речі, мало хто знає, що автор пісні "Човен хитається", теж Роман Купчинський, був його рідним стрийком).

Роман любив піджартовувати над тими, хто дер на собі патріотичні сорочки. Пригадую, як він перефразував відоме гасло "Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї". Роман казав: "Здобудеш Українську державу або загинеш в боргах за неї".

Роман Купчинський досконало розумівся в людях, мав колосальний досвід і чуття. Він часто приїжджав до нас до Варшави і познайомив мене з польськими політиками першої лінії – його старими друзями.

Блискучий аналітик, чудовий публіцист і просто дуже щира і розумна людина – таким його будуть пам'ятати усі, хто знав Романа.

Він телефонував мені часто вже тоді, коли я була в команді Януковича.

За два місяці до смерті Роман подзвонив востаннє: "Давай попрощаємось. Я скоро помру." "Давай поміняємось", – сказала я.

Роман залишив на землі свого сина Маркіяна. Роман був щасливий. Помер у день такого великого свята і тепер у раю. Він знову виграв.

Похований Роман Купчинський на Арлінгтонському військовому цвинтарі. Ховали його з усіма військовими почестями.

Коментарі —
ONLINE
Уряд реформ295 Україна та Європа887 Свобода слова543 Корупція1066 Aтака Путіна1102
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте