6 вересня 2013, 17:53

Депутати дозволили собі ухвалювати рішення заочно

Гра від депутатів – спіймай, якщо зможеш

Перше після літа засідання найчисленнішого комітету українського Парламенту – бюджетного – у середу несподівано скасували та перенесли. Воно відбулося наступного дня в приміщенні, куди доступ журналістів був обмежений.



Шукати анонс про цю подію на сайті бюджетного комітету – марна справа. Там мінімальна, ретельно відібрана інформація про роботу комітету – без зайвих деталей.



Загалом, треба проводити невеличке розслідування, щоб дізнатися точно о котрій і де проведуть засідання депутати.

Тактика несподіваного скасовування засідань, перенесення їхнього часу та місця – фірмовий стиль цього найвпливовішого комітету Верховної Ради.



Цього разу бюджетний комітет вирішив провести засідання у крилі Парламенту, де знаходиться кабінет спікера і куди без спеціального дозволу потрапити неможливо.

Член бюджетного комітету, депутат Нестор Шуфрич прокоментував: "Завжди всі питання розглядалися відкрито. Зараз це пов'язано з тим, що ми терміново збираємося в приміщенні, де треба в комендатурі попросити перепустки". Чому проводити в приміщенні де немає доступу громадськості? (запитання журналіста). "Треба терміново рішення", – Нестор Шуфрич.



Хочу подякувати народному депутатові Олегові Медуниці, який не був байдужим і допоміг, зрештою, потрапити журналістові на засідання комітету.



НОУ-ХАУ ДЕПУТАТІВ.

ВАЖЛИВІ РІШЕННЯ УХВАЛЮВАТИ ДИСТАНЦІЙНО, БЕЗ ПРИСУТНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ І ГРОМАДСЬКОСТІ!


Саме на цьому бюджетному засіданні я почув про листи доручення. Що це таке?

Уявіть, що потрібно депутатам зробити, щоб уникнути присутності журналістів під час ухвалення рішень, пов'язаних з грішми? Проводити їх заочно. Депутати придумали листи - доручення.

Як це виглядатиме на практиці? Депутатам надсилають листи – доручення на підпис щодо якогось рішення, законотворці їх підписують – і вся робота. Виявляється, влітку уже були ухвалені рішення листами – дорученнями, про що на комітеті інформував голова Гєллєр. Утім, яке ж саме рішення ухвалено – частина депутатів до сьогодні не знають. Про це розповів депутат Павло Різаненко



"На канікулах (на бюджетному комітеті) було проголосовано, щоб рішення начебто приймати листами – погодженнями. Ніхто не збирається, депутатам приносять листочок і вони підписують, шукають їх на березі криму... коли були канікули мені телефонували, я сказав це незаконно голосувати так...

- за що голосували? (журналіст)

- Я не голосував... мені телефонували і питали – проголосуєте листом погодженням? Тільки сьогодні отримав листок я його не дивився... я не визнаю це рішення"

Народна депутатка Оксана Калетник повідомила, що вона не знає, за що саме голосували влітку таким чином і назвала такий спосіб голосування "дурнею"

За її словами, частина депутатів вже подали до прокуратури на такий спосіб ухвалення рішення, і на таких депутатів почав чинитися тиск.



Перший заступник бюджетного комітету Сергій Буряк відмовився відповідати на запитання про рішення ухвалені депутатами заочно.



Які рішення були ухвалені листами – дорученнями? (журналіст)

"Мы как раз говорим (депутат)

– ви не знаєте? (журналіст)

- Знаю

- скажіть, назвіть ці рішення, про що вони? (журналіст)

- вы ж были на комитете

- вони не були озвучені, е відмовляйте, дайте відповідь на запитання (журналіст)

- сейчас зарегистрируюсь

- можна мы закончим разговор? (представник секретаріату бюджетного комітету)..."

Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху ЧЕСНО

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...