Коштовні подарунки
Найближчим часом у Національному художньому музеї України обіцяють відкрити виставку з предметів, вивезених з "Межигір'я", де мешкав екс-президент Віктор Янукович. Значна частина експонатів – це подарунки.
Януковичу дарували цінні подарунки не лише чиновники, генеральні прокурори та народні депутати. Коштовні дари йому передавали державні органи.
Зустрічатиме відвідувачів сам Янукович. Автор – поки невідомий. Можливо, відгукнеться.
Для подарунків Президенту Януковичу були свої стандарти. До дарів мало додаватись описання. Від кого саме та у чому цінність.
Очевидно, ті, хто дарував, ніколи і подумати не могли, що їхні листи, привітання, описи цих дарів опиняться в державному музеї. Для публічного огляду. Замість того, щоб зберігатися під сімома замками і високими парканами у "Межигір'ї".
Візитівка голови контрольно-ревізійного управління України Петра Андрєєва лежить на книзі "Мінея", виготовленої у 1789 році.
В описанні пояснюється цінність цього подарунку: "Книга є письмовою пам'яткою і занесена до каталогу особливо рідкісних слов'янських стародрукарських книг".
Відповідно до біографії Андрєєва, він був агрономом, аспірантом, а згодом працював лише чиновником чи урядником. Тобто, останні десятиліття отримував дохід коштом платників податків.
Вартість рідкісної книги – хай оцінять експерти.
Кілька років тому "Дзеркало тижня" записало інтерв'ю з паном Андрєєвим, де він розповідав, як він бореться з "воровством из бюджета"
Віктор Ющенко подарував Януковичу книгу Тараса Шевченка "Гайдамаки", надруковану у 1886 році.
Примітно, що зробив такий подарунок Ющенко ще в статусі Президента України тодішньому представнику опозиції Януковичу. Про це свідчить напис на аркуші. Цитата з привітання Ющенка до Януковича: "Ціную ваш багатий політичний досвід, професіоналізм та внесок у розбудову держави".
Імовірно, такий аспект не потрапив до книги мемуарів, нещодавно презентованої Ющенком на "Книжковому Арсеналі" – "Недержавні Таємниці"
Віктор Пшонка подарував разом зі своєю візитівкою амфору італійської фірми "Baldi".
Її рекламують, як унікальну компанію, що виробляє розкішні речі.
На сайтах схожі амфори коштують 8-10 тисяч доларів
Дмитро Тимченко подарував Януковичу самого Януковича – статуетку.
Напис на ній "Символ нашої перемоги".
"З найкращими побажаннями та глибокою повагою", – підписав Сергій Тимченко. Людина з таким ім'ям та прізвищем була призначена за президентства Януковича Головою Державної агенції земельних ресурсів України. Тимченко обіймав цю посаду з 2011 по 2014 роки.
Депутат Володимир Макеєнко подарував Віктору Януковичу набір "Лебідь" – підставку під горілку та ікорницю зі срібла 925 проби вагою у 1 кілограм 222 грами.
Це лімітований випуск. Копія оригіналу, створеного компанією Faberge у 1890 році для родини Романових.
Депутат Володимир Макеєнко руху "Чесно" свою декларацію за 2012 рік не надав. Але є його декларація до ЦВК як кандидата в депутати. Тоді усіх кандидатів зобов'язали подавати декларації до ЦВК і вони відразу опинялися у відкритому доступі. Пан Макеєнко, який з кінця дев'яностих безперервно мав лише одну посаду – народного депутата України, задекларував дохід майже у 9 мільйонів грн.
Поки ще не з'ясовано, хто Президенту Януковичу подарував шкіру крокодила.
І від кого такий дар, як тарілка авторства Пабло Пікассо
Міністерство доходів і зборів подарувало книгу "Апостол" Івана Федорова, надруковану в 1574 році. Книгу, за якою починається відлік українського друкарства. Таких книг у "Межигір'ї" знайшли 3. Тепер вони – експонати музею.
Перевіряли цінність подарунків, які дарували Віктору Януковичу, державні установи. Наприклад, Державний музей книги і друкарства надав наукову довідку щодо книги "Літургіон або служебник ", виданої у 1774 році у Почаєві, вона "відноситься до особливо цінних і рідкісних стародруків".
Українські урядники могли брати подарунки не дорожче, ніж за 609 грн.
Але хтось читав, як звітують наші урядники про подарунки? Декларації багатьох з них в цілому досі становлять таємницю.
Депутати Європарламенту, наприклад, подарунки зазначають у своїх деклараціях і додають фото.
Вони звітують про усі лобістські зустрічі, які проводять.
Оскільки у нас поки нічого такого немає, про подарунки українських високопосадовців наші громадяни дізнаються з виставки, яку найближчим часом має показати Національний художній музей України.
Серій Андрушко, рух "Чесно"
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.