16 листопада 2016, 08:11

Підозрюваний суддя Ємельянов подався на посаду до Верховного Суду

Суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов, якому місяць тому Генеральна прокуратура України вручила підозру у вчиненні злочину, подав заявку на участь в конкурсі на посаду судді Верховного Суду України. Він прокоментував це так: "Відповідно до вимог законодавства та документів, що були надані в комісію, я подав електронну заявку на участь". Суддя Ємельянов вважає, що шанси стати суддею Верховного Суду у нього високі:

Праворуч на фото суддя Артур Ємельянов

"Якщо це буде об'єктивне тестування і об'єктивна робота всіх конкурсних комісії, а я сподіваюся так і буде, ті люди, які зараз знаходяться в конкурсній комісії, об'єктивно справедливі та належні до такої роботи люди, я сподіваюся, зможу пройти і тестування, і відповідне практичне завдання, і інші етапи конкурсу і стати суддею Верховного Суду України", – розповів суддя Артур Ємельянов. 

Вперше в Україні після ухвалення змін до Конституції переобиратимуть усіх суддів Верховного Суду України. Сам конкурс стартував 7 листопада цього року. Раніше голова Вищої кваліфікаційної комісії України Сергій Козьяков розповів: "Вперше суддею Верховного Суду зможуть стати люди "з-поза системи", які привнесуть нове бачення та нові цінності в роботу найвищого суду країни. Це національний проект на 25 років. Судді обиратимуться безстроково, їх повноваження закінчаться з досягненням 65-річного віку".

Також, при Вищій кваліфікаційній комісії, яка і обиратиме нових суддів до Верховного Суду України  минулого тижня була обрана громадська рада доброчесності. Ця рада, відповідно до чинного законодавства, має сприяти  Вищій кваліфікаційній комісії суддів в оцінюванні на відповідність суддів чи кандидатів у судді вимогам професійної етики та доброчесності.

Суддя Артур Ємельянов – один із двох колишніх очільників Вищого господарського суду за часів президента Януковича, якому Генеральна прокуратура України висунула підозру. У жовтні Генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй Фейсбук сторінці написав, що "слідство має докази того, що ці особи в 2011- 2014 роках фактично підпорядкували собі систему прийняття судових рішень.



Досліджується близько 7000 випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ та заяв, втручання в діяльність суддів з метою винесення ними потрібних зловмисникам неправосудних рішень в господарчих судах всіх інстанцій".

Сам Ємельянов стверджує, що існування підозри від Генеральної прокуратури не є перешкодою для участі у конкурсі, оскільки в Україні існує презумпція невинуватості: "Ви знаєте,  що в Україні є презумпція невинуватості, до того часу, поки немає обвинувального вироку суду я є невинуватою особою і підозра не є документом, що встановлює мою вину". На думку судді Артура Ємельянова, Генеральна прокуратура України процедуру вручення підозри судді порушила (на його думку, вона мала б бути вручена Генеральним прокурором або його заступником особисто). Артур Ємельянов вважає, якщо справа дійде до суду, то суд його виправдає: "Підозра є неправомірною, навіть не було належним чином мені пред'явлено, тому всі факти або якісь докази, які можливі бути в цій підозрі є недійсними і не мають під собою будь-яких належних свідчень або взагалі свідчень, тобто ніколи такого втручання не було, всі обставини, які викладені в підозрі є надуманими, це є замовною справою, і вважаю, як тільки вона дійде до суду, якщо вона взагалі дійде до суду, буде закінчена нормальним правильним рішенням, що оправдує мене як громадянина України".



На початку листопада цього року суддя Артур Ємельянов вніс 1,5 мільйони гривень застави після обрання судом йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Головним джерелом грошей він називає прибуток дружини.

– Під заставу було дано півтора мільйони гривень, звідки ці гроші у вас? (журналіст)

– Вони відображені у моїй декларації, побачите, відкрийте

– Мова йде звідки взагалі ці гроші?

– Там і походження є

– Те, що дружина дала вам?

– Дивіться у декларації

– Там ще є 180 тис. доларів, 70 тис євро (в електронній декларації). Звідки у вас походження цих коштів, ви їх заробили як суддя? 

– Ці грошові кошти відображалися в декларації,  які були зароблені моєю дружиною, моєю сім'єю, якщо подивитися на мої декларації, ці кошти є це не є секретом чи новою обставиною.

Артур Ємельянов також розповів, чому у його декларації 2013 року було значно більше об'єктів нерухомості (12 квартир та низка будинків), які зникли у електронній декларації, оприлюдненій восени. Він розлучився з дружиною, утім, ще не полишає надії поновити цей шлюб. 

– З приводу 12 квартир і кількох будинків, які були раніше задекларовані, зараз їх нема поясність, будь ласка (журналіст)

– В 14-му році я був розлучений з дружиною, після цього відповідно до вимог оформлення декларації я повинне був вказувати тільки те майно, яке належить мені та тим членам сім'ї, які зі мною проживають чи перебувають в родинних стосунках. Враховуючи, що 2 роки тому був розлучений, то майно, яке рахувалося за нею з моєї декларації було викреслено.

– З того часу ви не поновлювали шлюб

– Поки що

– Поки що?

– Сподіваюся, що колись може настане такий час

– Тобто, ви не виключаєте?

– Вона ні, вона заперечує. Це не була моя ініціатива 

– А чия? 

– Її  

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що рахунки панамської фірми, бенефіціарами якої були суддя Вищого господарського суду України і його дружина, було розморожено. "Українські правоохоронці не спромоглися довести незаконність походження коштів", – з повідомлення DW. Мова тоді йшла про 13 мільйонів швейцарських франків на рахунках родини українського судді у Ліхтенштейні.  

Також журналіст Дмитро Гнап раніше інформував про те, що печерський суддя Володимир Карабань не дозволив арештувати рахунки дружини судді Ємельянова в Ліхтенштейні, на яких лежать 13 мільйонів швейцарських франків"

Попри оголошення підозри судді Артуру Ємельянову, він продовжує виконувати суддівські повноваження і ухвалювати рішення. За словами голови Вищого господарського суду України Богдана Львова, щоб суддя був усунений від виконання суддівських повноважень, для цього потрібно, щоб Генеральна прокуратура України здійснила клопотання до Вищої ради правосуддя, яка це питання мала б розглянути. Водночас, як повідомили у Вищій раді юстиції, яка здійснює повноваження до створення Вищої ради правосуддя, "згідно даних автоматизованої системи діловодства Вищої ради юстиції, Генеральна прокуратура України за вказаним проханням (щодо зняття недоторканності з судді Ємельянова А.С) не зверталася".


Сергій Андрушко, для "ЧЕСНО. Фільтруй суд!"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...