Моніторинг "Відкрито": Луценко та Кожем'якін ввели в оману Верховну Раду
Під час розгляду законопроектів 2540а та 2541а Юрій Луценко та Андрій Кожем'якін ввели в оману Верховну Раду. З парламентської трибуни вони запропонували затвердити ці документи з урахуванням поправок, які підтримав комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. От тільки комітет ці поправки не підтримував. Протокол засідання комітету від 9 листопада 2015 року з відповідними рішеннями "про підтримку поправок" був сфальшований.
Початок листопада у політичному життікраїни проходив під гаслами законопроектів, котрі є необхідними для отримання візової лібералізації. Проте сам процес проходження частини з цих законопроектів викликає значні сумніви, з точки зору Регламенту.
Для того, щоб розглянути законопроекти у сесійній залі – комітети з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, запобігання та протидії корупції мали провести засідання для розгляду ряду законопроектів, необхідних для візової лібералізації та поправок до них.
У понеділок 9 листопада засідання правоохоронного комітету мало розпочатись об 13-й годині, антикорупційного – об 14-й. Але кворум зібрати комітети так і не змогли, що було зафіксовано спостерігачами Моніторингу "Відкрито".
Антикорупційний комітет визнав відсутність кворуму та зібрався у вівторок зранку, щоб провести усі необхідні процедури.
А от комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності провів своє за відсутністю кворуму. З 20 народних депутатів – членів комітету назбиралося лише 9. І не маючи кворуму голова комітету почав проводити голосування.
У понеділок 9 листопада комітет "розглядав" поправки до законопроектів N2540а та N2541а. Пішовши за свідомі фальсифікації голосування, керівництво комітету не змогло приховати їх. В офіційному протоколі вказано, що участь у голосуванні брали лише 8-9 депутатів. Ось результати "голосування" за останні пункти порядку денного:
Якщо скласти кількість голосів "За", "проти" та "утримались" – виходить реальна кількість присутніх (8 людей), що свідчить про відсутність кворуму.
Наступного дня 10 листопада комітет провів наступне засідання. Але замість того, щоб провести правомірний розгляд поправок, депутати вирішили рекомендувати Раді прийняти законопроекти в цілому, з урахуванням поправок, які були "ухвалені" на засіданні комітету 9 листопада. Ось протокол засідання:
Того ж дня законопроекти винесли на голосування до сесійної зали парламенту.
Законопроект 2540а представляв член правоохоронного комітету Юрій Луценко. Жодного слова про затвердження правок з порушеннями він не сказав:
Над законом неодноразово працював профільний комітет, засідали також представники фракцій коаліції, узгоджували текст із представниками, з консультантами Європейського Союзу. Рішення комітету: підтримати даний законопроект з відповідно затвердженими правками в цілому.
Законопроект 2541а представляв голова комітету правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін:
Шановний головуючий, я прошу вас поставити законопроект на голосування в другому читанні є закон з останніми правками, які відбулись вчора на затвердженні комітетом і в редакції комітету.
У своєму виступі Кожем'якін прямо послався на сфальшоване рішення комітету від 9 листопада. І попросив врахувати ті поправки, які відповідним чином комітетом не ухвалювалися.
По суті Луценко та Кожем'якін ввели в оману Верховну Раду. Сесійна зала підтримала обидва законопроекти не знаючи, що тексти документів були сфальшовані. Бо без рішення комітету по поправкам законопроекти мали б голосуватися у редакції першого читання, а не другого. А це, як кажуть, дві великі різниці.
З приводу вищевикладених фактів Моніторинг "Відкрито" направив звернення до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, 1-го заступника голови комітету з питань Регламенту Павла Пинзеника, голови представництва Європейского Союзу в Україні Яна Томбінського та Верховного представника ЄС Федерики Мегеріні.
Моніторинг "Відкрито" вимагає:
- визнати недійсними рішення, які були ухвалені зі значними порушеннями Регламенту;,
- покарати Луценка та Кожем'якіна за введення в оману Верховної Ради та фальшування протоколу засідання комітету від 9 листопада 2015 року.
Текст підготував Роман Нейтер
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.