9 серпня 2016, 20:56

У відпустку з дипломатичним паспортом. 300 депутатів мають бути позбавлені диппаспортів

Наприкінці липня депутати пішли у відпустки. При цьому "забули" повернути на зберігання до МЗС свої дипломатичні паспорти. Через це більше трьохсот нардепів мають бути позбавлені документів, які дозволяють їм їздити закордон без оформлення віз.

Дипломатичний паспорт завжди був гарним додатком до депутатського мандату. Цей документ дозволяв подорожувати тією ж Європою без оформлення відповідних віз. Такої приємної можливості громадяни України не можуть отримати роками. Не в останню чергу через депутатів-"дипломатів", які послідовно проявляли незацікавленість в ухваленні необхідних для безвізу законодавчих норм.

Але тепер у громадян з'явилася можливість відігратися на своїх обранцях. Справа у тому, що більше 300-т депутатів порушили Положення "Про дипломатичний паспорт України" (далі у тексі – Положення). Наслідком має стати знищення дипломатичних паспортів цих нардепів.



300 депутатів мають бути позбавлені приємного додатку до депутатського мандату



Відповідно до Положення дипломатичні паспорти народним депутатам видаються на строк виїзду у службове відрядження за кордон. Багато хто з депутатів цього нюансу не знають. Парламентарі думають, що документ видається їм на руки на увесь термін повноважень.

Насправді, Положення чітко регламентує, що депутати мають повертати дипломатичні паспорти на зберігання в МЗС протягом 10 днів після закінчення строку, на який їх було видано.

На практиці це означає, що оформлений дипломатичний паспорт нардепа має зберігатися у МЗС. Якщо депутат готується до офіційного відрядження за кордон, він оформлює це відрядження в Апараті Верховної Ради, і після цього МЗС видає паспорт "на руки". По поверненні з офіційного відрядження протягом 10 днів депутат має віддати дипломатичний паспорт на зберігання до МЗС.

Як бачимо, Положення не передбачає можливості для депутатів використовувати диппаспорти для приватних поїздкок за кордон, чи-то на відпочинок, чи-то на зустрічі з виборцями або своїми колегами з інших парламентів.

Цього літа останній офіційний робочий день Верховної Ради припав на 22 липня. Наступного дня у депутатів почалися офіційні відпустки. За логікою, на час відпустки депутати мали б повернути свої диппаспорти на зберігання до МЗС. Ну які можуть бути офіційні відрядження під час відпочинку?

Насправді, логіка з практикою дещо розходяться. Як свідчить офіційна відповідь МЗС, нині на зберіганні у відомстві знаходиться лише 71 дипломатичний паспорт українських парламентарів. При цьому загалом дипломатичні паспорти були оформлені 389 народним депутатам. Отже, 318 нардепів пішли у відпустки з дипломатичними паспортами на руках.



МЗС: оформили нардепам 389 дипломатичних паспортів, з них на зберіганні знаходиться 71 паспорт



Можна припустити, що окремі депутати таки мають заплановані офіційні відрядження за кордон протягом серпня. Але таких випадків навряд чи може бути десятки або сотні. Це виключення, одиниці.

Відповідно усі інші (а це більше трьохсот депутатів) залишили на руках дипломатичні паспорти в порушення Положення.

Для таких депутатів є погана новина. Положення передбачає знищення дипломатичних паспортів у разі "неповернення дипломатичного паспорта на зберігання Міністерству закордонних справ України в установлений цим Положенням строк". Отже, майже усі депутати, які пішли у відпустки з дипломатичними паспортами на руках, мають бути позбавлені цих документів.

Ця історія стає тестом для керівництва Верховної Ради та Міністерства закордонних справ: чи готові вони виконати передбачені норми Положення щодо депутатів-порушників і знищити їхні дипломатичні паспорти?

Якщо тест буде пройдено, то у депутатів з'явиться величезна мотивація пришвидшити рух до безвізового режиму для українців. Не збирати ж їм усі необхідні документи та не стояти у чергах в консульства європейських країн кожного разу, коли під час відпустки потрібно терміново виїхати на відпочинок...

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Харлан – легенда!

ЗО-ЛО-ТО! "Ми – олімпійські чемпіони!", – каже Харлан в камеру одразу після перемоги. І як же це неймовірно! Ми наздоганяли суперниць увесь поєдинок...

Fight!

Захоплююсь такими історіями! Коли все проти тебе. Коли не йде. Коли усе твоє спортивне життя та спортивна кар'єра стоять перед прірвою. Коли програєш 11-5...

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...