КОД 88. Українці у Кракові привітали Гітлера
Як же легко нами маніпулювати...
Людину у вишиванці ми сприймаємо за щирого патріота.
Людину у камуфляжі – за відданого своїй державі воїна.
Людину, що співає гімн, – за свого хлопця.
І дуже часто помиляємося.
Кілька років тому в Україні склалася гарна традиція. Наприкінці кожного матчу національної збірної з футболу вболівальники співають гімн.
Традиція пішла зі Львова. В одному матчі стадіон заспівав вітчизняний гімн, це підбадьорило наших футболістів, і вони забили переможний м'яч.
Це легенда.
Реальність же така: гімн наприкінці матчу почали співати ідейні послідовники Гітлера. Кожного разу, коли фанати заводять "Ще не вмерла", ви можете точно знати – йде 88-ма хвилина.
14/88 – це кодове гасло у нацистів. Під "88" приховується ніщо інше, як "Heil Hitler!". Літера H у латинському алфавіті восьма...
Це добре знають футбольні ультрас, а от до "кузьмічів" розуміння традиції ще не дійшло. Тож ними просто маніпулюють.
"Ще не вмерла!" – дають сигнал ультрас на 88-ій хвилині, увесь стадіон підхоплює ці рядки, і в єдиному пориві допомагає нацистам у їхньому ритуалі.
Ритуал вигадали через те, що ФІФА та УЄФА борються з проявами нацизму та расизму на стадіонах. Через різну символіку та дії фанатів на наших стадіонах, до України були значні претензії.
З гімном простіше. Ніякої символіки немає, а вітання Гітлеру – є. І покарати нікого не можна. Тож ультрас – задоволені.
От тільки нам особисто радіти нема чого. Бо кожного разу, коли на 88-ій починається гімн, західні футбольні функціонери знають: на стадіоні – наци.
В Україні намагаються приховувати і спростовувати наявність нацистів серед футбольних фанатів.
Чи не єдина історія, коли щодо проблеми відбулася широка дискусія, сталася напередодні ЄВРО-2012. Тоді вийшов фільм BBC "Стадіони ненависті", у якому показали реальних расистів та нацистів з українського фанатського руху.
Раніше українські чиновники, у тому числі футбольні, легко знімали відповідальність з себе. Але тепер тінь підтримки фанатів-нацистів падає на представників ФФУ.
У Кракові, на 88-ій хвилині матчу Україна-Косово присутні глядачі також українським гімном привітали Гітлера. Цього разу "традиція" вийшла з присмаком для Федерації футболу України.
Справа у тому, що на матч було виділено лише 1000 квитків. У вільному продажу їх не було. Ці квитки-запрошення розповсюджувала саме ФФУ. І частина з них потрапила до хуліганів, які на 88-ій хвилині означили свою присутність.
Парасюк: запрошення на матч роздавала ФФУ
Раніше ми "дякували" нацистам та расистам з числа фанатів за штрафи та дискваліфікацію стадіонів, що вело за собою матчі за порожніх трибун (останній з таких був цього вересня, Україна-Ісландія).
ЧИТАЙТЕ: Почему пустые трибуны на матче с Исландией ничему нас не учат
Тепер у своїх "подяках" можна буде згадувати і ФФУ. Бо в ній працюють особи, які допомагають нацистам та расистам потрапляти на трибуни. Після цього вже і не дивуєшся, що в українському футболі нема кому боротися з безладом на трибунах.
В історії з матчем у Кракові окрім футбольного є ще й політичний контекст.
Останнім часом ставлення поляків до українців погіршується. В значній мірі через поширення антиукраїнських настроїв через Волинську трагедію. Українців роблять винними у "геноциді" поляків. 7 жовтня, на день народження Путіна, у широкий прокат вийшов антиукраїнський та пропагандистський фільм "Волинь".
І ось на цьому фоні у самій Польщі українські хулігани передають привіт Гітлеру. Роблять це за сприянням Федерації футболу України. ФФУ очолює нардеп від президентської фракції Андрій Павелко.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.