Олексій Братущак журналіст

УБД. Закатаємо ворога в асфальт?

13 червня 2017, 16:51

Статус учасника бойових дій (УБД) мають під 300 тисяч українців, які пройшли АТО. Далеко не всі вони реальні учасники боїв.

Навіть серед військових трапляються розмови: чому однаковий статус мають ті, хто пройшов, наприклад, Донецький аеропорт, і ті, хто захищав Україну десь в районі готелю "Краматорськ".

Якщо статус УБД військового або бійця Нацгвардії навіть з другої-третії лінії оборони ще можна якось зрозуміти, то є група осіб наявність "корочки" УБД у яких викликає відверте обурення.

На початок червня 2017-го таких нараховувалося 246 осіб. Це працівники підприємств, установ та організацій, які "брали участь у проведені АТО". Ось список цих установ:Я не знаю, чи брали участь у бойових діях прокурори, благодійники та церковники. Я багато чого не знаю про АТО.

Але я точно знаю, що доріг в зоні проведення АТО немає. Те, що там є, дорогами назвати не можна. За роки АТО техніка вбила ці дороги, а нових не будували.

Тому у мене виникає запитання щодо статусу УБД для працівників облавтодорів. Може це якісь наші спецпризначенці, про який ми не знаємо? Може вони ворога в асфальт закатували?

У той час, коли у реальних учасників бойових дій 2014-го досі виникають проблеми з оформленням УБД (у ті часи далеко не завжди документували участь у боях), знаходяться цивільні, які без проблем оформлюють документи. По суті, їм потрібно довідка, що в зоні АТО вони провели більше 30 днів і виконували там важливе завдання. Усе.

Але з таким успіхом УБД можна дати, наприклад, усім жителям Авдіївки. Вони більш реальні учасники бойових дій, бо щодня місто під обстрілами.

І ще одне. Є група крутих "військових" журналістів (ті, що періодично працюють в АТО), які цікавляться статусом УБД для себе. Ну, не варто. Отримуйте краще мєдалькі від Верховного Головнокомандувача. На них ви точно заслужили...

Уряд реформ266 Aтака Путіна1084 Україна та Європа854 Мовне питання174 Корупція993
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Єгор Фірсов

Шабунин

47
Валерій Пекар

Новий набір на державну службу – що це і навіщо?

82
Наталя Соколенко

А про що ви хочете домовитися із мером Києва Віталієм Кличком і депутатами Київради?

7
Мустафа Найем

Как быстро они все забыли

Олексій Братущак

Втрати в АТО. Цифри військових не збігаються

9
Олексій Гарань

Юліє Володимирівно! Чи варто використовувати зовнішній напад на імідж країни у внутрішньополітичній боротьбі?

187
Олексій Гарань

Володимир Кулик: "В усіх типах медій споживачі віддають перевагу продуктам українською мовою. Про що свідчать соціологічні опитування, проведені на замовлення автора КМІСом"

45
Михайло Жернаков

Віддати Верховний Суд під ФСБ та інші ''європейські стандарти''

9
Олег Тягнибок

Вимагаємо знайти виконавців і замовників убивства Олега Супруненка!

320
Гліб Канєвський

Антикорупційний закон в дії: на праву руку мера Ірпеня склали протокол

4
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter