9 січня 2018, 11:28

ЗНАТИ РЕАЛЬНИЙ СТАН В ЕКОНОМІЦІ

Дізнатися реальний стан справ в економіці сьогодні практично неможливо. І не те, щоб було неможливо дізнатися якісь цифри, які так чи інакше щось там покажуть. З цих цифр неможливо дізнатися загальний стан економіки.

Тому я не можу зробити, хоча б і для себе, оцінку економіки в Україні.

Тому я вирішив поділитися проблемними питаннями, які можливо хтось з економістів мені пояснить.

Цих проблемних питань небагато, і вони пов'язані зі співвідношенням економічного зростання в "білому" та "тіньовому" секторі.

Я не розумію, коли ми говоримо про 2% зростання в Україні, які нам намалював Уряд, це зростання лише "білого" сектору чи з врахуванням "тіньового" сектору?

Я також не розумію, чи враховується в економічному зростанні країни в тому числі зростання бізнесу. Особливо мене цікавить зростання олігархічного бізнесу.

Можете самі подивитися дані журналу "Новое время" за 2017 рік.

Ці дані є унікальними для України. Хоч і не знаю, як так сталося, що олігархічна влада змогла допустити їх публічність. Адже, якщо їх порівняти з офіційними даними (з журналу "Фокус", які опубліковані в українській Вікіпедії та в більшості українських видань), вони викривають дуже цікаві та сумні речі.

По-перше, згідно з офіційними даними Рінат Ахметов, як і решта троє олігархів, бідніє. А згідно з даними "НВ" всі вони дуже сильно багатшають (Ахметов +68%, Пінчук +13, Жеваго +209, Новинський +113).

По-друге, проти групи "Приват" йде системна державна атака на знищення. І саме цей досить незаконний процес подається в ЗМІ як боротьба з олігархією. Але це вибіркова боротьба, і дуже сумнівна з точки зору легітимності, якщо врахувати позірну патріотичність саме цього олігархічного клану.

По-третє, згідно з офіційними даними Петро Порошенко за останній рік збіднів на 69%, а згідно з даними "НВ" його статки зросли на 7%.

По-четверте. Якщо врахувати, що Петро Порошенко, як це свідчить Сергій Лещенко, намагався розбагатіти за рахунок бізнесу Ахметова (+68), то збільшення його статків лише на 7% свідчить про те, що його комерційні консультанти та адвокати зайняті останній рік тим, що ефективно ховають його реальні доходи від громадськості.

По-п'яте, ми не можемо більше довіряти всім цим офіційним рейтингам зростання бізнесу українських олігархів, оскільки вони виявляються корумпованими і спрямованими за змістом викривлення на приховування реального стану справ у олігархів. Прикро також, що і деякі статті Вікіпедії тепер контролюються олігархічною владою.

По-шосте, середнє зростання олігархічного бізнесу (сума всіх процентних зростань перших десяти олігархів за даними "НВ" поділена на 10) становить 41,9%. Офіційне ж зростання всієї економіки України за даними Уряду 2%. Це кричуща характеристика загального стану справ в економіці України, про яку мовчить Уряд, мовчить парламентська більшість, мовчать корумповані експерти та журналісти.

Це означає, що олігархічна економіка шаленими обсягами висмоктує все зростання з решти економіки України, не залишаючи цій решті економіки жодних шансів на зростання.

Це означає також, що олігархічний бізнес через політичні маніпуляції та корупційний тиск на публікацію економічної інформації намагається приховати цю обставину.

Це означає також, що журналісти, ретранслюючи рейтингову брехню, беруть участь у корупції.

Це означає також, що економісти, які роблять вигляд, що вони всього цього не помічають, не мають своєї громадянської позиції.

Ми не знаємо і не можемо знати реальний стан справ в економіці, допоки ми не знаємо, як здирничають та мародерять олігархи та як вони приховують своє нелегітимне зростання.

Ми не можемо знати реальний стан справ в економіці, допоки Уряд нам бреше в економічних оцінках, видаючи падіння за зростання.

Катастрофа

Наша катастрофа має внутрішні причини, війна лише каталізувала кризу до катастрофи. Зазвичай ніхто не може підготуватись до катастрофи незмінним, бо це буде лише агонія: помреш стомленим...

Незвичайний панегірик на 33-тю річницю незалежності України

Вже – 33, це вік Христа на хресті і Його причастя духу. Так і ми в 33 на хресті, бо розпинають. Може й нам – пора до духу? Але чи готові ми до духу з душами, обтяженими неволею у країні, яка і досі не стала незалежною? Оголошення незалежності країни – це лише оголошення постколоніального статусу...

Що таке поразка?

З Древньої Греції через Корнелія Тацита, потім через міністра МЗС Італії часів Муссоліні Галеаццо Чано і в класичному її вигляді у Джона Кеннеді прийшла до нас відома фраза: "У перемоги сто батьків, а поразка – сирота"...

Як ми уявляєм перемогу?

Недавно один дуже віруючий у перемогу звинуватив мене в тому, що я не вірю в перемогу. Більшість думає, що уявлення про перемогу у всіх однакові...

Момент істини

1. Ми не витримуємо ліберальний шлях в Україні. Не дивлячись на війну, ми досі не воюємо ні за свободу, ні за вольності, ні за волю. Ми воюємо за націю, за своє, за своїх...

Правила катастрофи

Якщо ти живеш просто, то будь-яка складна угода для тебе кабальна. У складному світі будь-яка локальна війна є війна глобальна. Нагромадження простих рішень у складному світі веде до краху...