22 листопада 2010, 16:00

Є така спільнота – громадяни України

У нашій країні не все залежить від бюджету, в якому, як повелося, не вистачає коштів на здійснення благих справ.

Багато речей не залежать від тих, про кого постійно розповідають медіа. Вони насправді не всесильні.

Коли вихідними розчищали від листя парк селища Коцюбинське поблизу будинку культури, молоді мами на дитячому майданчику здивовано запитували, яка організація зайнялася прибиранням території.

Я відповіла, що ця спільнота – громадяни України. І знаєте, мені здається, вони повірили в її існування.:)



Хотілося б, щоб все більше людей почали розуміти, що все залежить саме від цієї спільноти і повірили у її сили.



Після того, як дирекція будинку культури звернулася по допомогу, довелося максимально мобілізувати людей, бо територія парку насправді чимала.

ЖЕК може бути для простих громадян не лише причиною зіпсованого настрою й марно витраченого часу. Тут з нами поділились граблями та вилами.

Своїм реманентом нашій громаді вирішили допомогти лісники Києва. Ці люди охороняють той ліс, який місцева влада селища вирішила роздерибанити. Але вони не відмовили громаді в допомозі.

Більше того, коли дізналися про те, що треба з частини парку вивезти листя, терміново лагодили свій старенький тракторець, щоб допомогти.

На лаві сиділи хлопці і розпивали пиво. Коли їх попросили прибрати парк, Олександр і Олег встали і взялися за граблі.

Підприємець Сергій, який влаштував прибирання на своїй території, по закінченню приєднався зі своїми працівниками до нас.

Знаєте, кого було найприємніше бачити за роботою? Богдана Слюсаренка. Це мій колишній конкурент по округу, який за останній місяць став мені хорошим приятелем.

Саме на післявибочих суботниках видно, кого насправді турбує благоустрій селища.



Ті активісти, які не пройшли в депутати й брали участь в низці інших суботників, теж не відмовились і прийшли допомогти.



На прохання директорки будинку культури в суботнику взяли участь організації, які орендують приміщення.

Збирати й тягати листя допомагали й депутати нового скликання: троє новообраних і двоє з попередньої каденції.

Прийшов навіть Володимир Жарков, колишній місцевий депутат та кандидат на голову селища.

Вся попередня каденція отримала ділянки в лісі. Сподіваюсь, такі заходи покращать їхню карму й наступними кроками стануть дії щодо повернення громаді її рекреаційного ресурсу.

Інакше, виходить, що такі суботники і робота цих людей на депутатських посадах обходиться нашій країні дорогою ціною.

До кінця суботника залишились люди, які для мене в цей день стали героями. Сергій і Богдан.



І окрему подяку хотілося б висловити лісникам, які на всіх суботниках радо відгукуються і допомагають.

Увечері мої друзі обурювались, що люди з вищими освітами прибирали парк, коли є бюджет селища. У бюджеті селища немає на це коштів. Це волонтерська робота, і як казав герой Новосельцев в фільмі "Службовий роман": "Труд облагораживает человека".

І якщо в інших містах та селищах громадяни України повірять у свої сили та проявлять себе як єдина спільнота, то ми таки побудуємо громадянське суспільство, навіть якщо хтось згори цього дуже боїться.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...