24 листопада 2010, 13:47

Студенти прийшли вчити школярів, як писати тести: учні грали в карти

Як новообраний депутат селищної ради і член комісії освіти, культури молоді та спорту вирішила школярам селища Коцюбинське допомогти у підготовці до випускних тестувань.

На участь у такій ініціативі зголосилася Українська студентська спілка, яка об'єднує небайдужу до розвитку освіти молодь. Студенти пообіцяли допомогти у проведенні майстер-класу.



Для них це не перший відкритий урок. Подібні заходи УСС за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США проводить в низці областей України, щоб довести, що вступ без хабара, якщо є відповідні знання, можливий завдяки ЗНО.

Моя колишня студентка Марія Крючок взагалі задля досвіду складала ЗНО два роки поспіль.

Щоб отримати зразки оригінальних тестів, я звернулася з проханням до Центру оцінювання якості освіти. Тут спрацювали напрочуд оперативно й надали зошити з тестами за 2010 рік.



Приємно, що на звернення депутата селищної ради, таки реагують. (Хотілося б, щоб і на журналістські запити держслужбовці так само швидко відповідали.)

У школі нас провели в клас, де на нас вже чекали школярі. Ентузіазм наш змінився на шок, коли ми побачили, як учні 11 класу в школі грали в карти, в очікуванні на відкритий урок про ЗНО. При чому побачивши нас карти не ховали, а продовжували догравати партію.

Ми трохи зачекали й попросили їх прибрати гру зі столу.



Урок таки провели, але зрозуміли, що проблематика підготовки до ЗНО зараз тут не на часі. Лише один учень щось запитав.

Студенти пояснили, де шукати справжні електронні зразки тестів за 2010 рік з відповідями для самоперевірки.

На дошці виписали сайти, де можна пройти on-line тестування, але чи хтось це собі переписав?

Вийшовши з аудиторії, відчуття були "безнадьога.ru", але я подивилася на успішних студентів, які не полінувалися приїхати в селище й безкоштовно допомогти нашій громаді, й подумала: такі бувають і це не фантастика.

Значить, і з наших школярів будуть люди. Просто треба над цим щодня працювати. Ніхто не казав, що буде легко.

Після відвідин школи члени Української студентської спілки самі зголосилися розглянути можливість запровадження інтенсивної підготовки школярів селища з початку наступного календарного року.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...

''МазепаГейт'': як відбілювали Мазепу і до чого тут Татаров та лобісти забудовників у парламенті?

Рівно рік тому Державне бюро розслідувань затримало Ігоря Мазепу. Справа стосувалася будівництва котеджів на землі Київської гідроелектростанції, а це – критична інфраструктура...

У Комітеті зі свободи слова вбачають проблеми у комунікаціях Верховного Суду і готові допомогти

Фундація DEJURE наприкінці року заявила, що на сторінці у Facebook Верховного Суду витирають критичні коментарі. Тут треба зауважити, що над комунікаційною стратегією Верховного Суду майже півтора роки безуспішно працює ціла робоча група суддів...

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...