6 грудня 2010, 18:04

Великі добрі справи маленьких Українців

Ми всі щодня читаємо про політиків і бачимо їх на екранах. Від них буцімто залежить наш добробут. Ми часто не усвідомлюємо, що не їм, а саме нам під силу змінювати цю державу на краще.

Мої студенти вкотре мене дивують і доводять, що Україну можна розбудовувати щодня власноруч.

До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у моєму селищі вони вирішили для молоді провести дискотеку в будинку культури. І виявилось, що це можливо навіть тоді, коли коштів на це, як завжди, немає.

Часто нам, журналістам холдингу, кажуть, що ми показуємо сюжети про діяльність Фонду Олени Пінчук "Антиснід", і це – джинса.



Я скажу так, що хороші й добрі речі треба популяризувати, щоб люди розуміли, до кого можуть звернутися по допомогу.

Після дзвінка до "Антиснід", де я особисто нікого не знаю, мені кур'єр від цієї організації привіз 300 презервативів та інформаційні брошури, які я частково спакувала в конверти й розкидала по поштових скриньках мешканцям селища 1 грудня, а частково ми їх роздавали разом із студентами на дискотеці в клубі селища.



Три тисячі буклетів про вплив на організм клубних наркотиків, марихуани та про наслідки сексу без презервативів нам для заходу після телефонної розмови виділили в Міжнародному благодійному фонді "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні".

Студенти, які входять до Ротаракт-Клубу "Київ-Центр", самі спланували програму заходу, частково привезли з собою техніку, підібрали низку відеороликів, роздобули футболки, сумки й контрацептиви, які залишилися в них ще з попередніх аналогічних заходів.



Хоча оголошення про захід систематично зривали, на дискотеку все ж прийшло близько 30 молодих людей. Заохотити їх до танців було не так легко. Допомогли презервативи та призи від СТБ.

Ми розуміли, що відеоролики навряд чи хтось захоче уважно прослухати – не та аудиторія. Можна було б просто втратити тих, хто вже прийшов.

Тому вирішили давати призи тим, хто після перегляду кількох роликів через деякий час дасть відповідь на поставлені нами запитання. Спрацювало. Я сподіваюсь, що якийсь відсоток інформації сприйняли всі відвідувачі дискотеки.



Найцікавіше, що до організаторів постійно хтось підходив і уточнював, чи це робиться дійсно безкоштовно. І коли отримували ствердну відповідь здивовано перепитували: "Навіщо вам це треба?"

Після того, як я в блозі написала про відкритий урок щодо випускних тестів, який у нас в школі провели члени Української студентської спілки, до них звернулися депутати інших селищ з проханням провести такі самі заходи.

Впевнена, що писати треба не лише про великих Українців і їхні дії чи бездіяльність в країні. А й про успішні історії тих, хто лише починає розбудовувати нашу державу.

Я щиро вдячна долі, що я вчила декого з цих студентів, бо тепер я можу в них навчитися – і це найбільше щастя. В їхньому віці, я не працювала на суспільство. Я просто вчилася і працювала над саморозвитком.

Над зменшенням рівня наркоманії й ВІЛ-інфікованості я задумалась і почала працювати лише після таких знахідок на суботниках.



Стало зрозуміло, що це може торкнутися кожного, а значить мене, і моїх близьких. Отже ця проблема не така вже й далека всім нам.

І якщо ще не пройшло і десяти років, а молодь стала такою активною, то все можна змінити.

Насправді майбутнє і сьогодення, на щастя, в руках кожного з нас, а роль "великих" українців в ньому ми часто переоцінюємо.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...