6 грудня 2010, 18:04

Великі добрі справи маленьких Українців

Ми всі щодня читаємо про політиків і бачимо їх на екранах. Від них буцімто залежить наш добробут. Ми часто не усвідомлюємо, що не їм, а саме нам під силу змінювати цю державу на краще.

Мої студенти вкотре мене дивують і доводять, що Україну можна розбудовувати щодня власноруч.

До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у моєму селищі вони вирішили для молоді провести дискотеку в будинку культури. І виявилось, що це можливо навіть тоді, коли коштів на це, як завжди, немає.

Часто нам, журналістам холдингу, кажуть, що ми показуємо сюжети про діяльність Фонду Олени Пінчук "Антиснід", і це – джинса.



Я скажу так, що хороші й добрі речі треба популяризувати, щоб люди розуміли, до кого можуть звернутися по допомогу.

Після дзвінка до "Антиснід", де я особисто нікого не знаю, мені кур'єр від цієї організації привіз 300 презервативів та інформаційні брошури, які я частково спакувала в конверти й розкидала по поштових скриньках мешканцям селища 1 грудня, а частково ми їх роздавали разом із студентами на дискотеці в клубі селища.



Три тисячі буклетів про вплив на організм клубних наркотиків, марихуани та про наслідки сексу без презервативів нам для заходу після телефонної розмови виділили в Міжнародному благодійному фонді "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні".

Студенти, які входять до Ротаракт-Клубу "Київ-Центр", самі спланували програму заходу, частково привезли з собою техніку, підібрали низку відеороликів, роздобули футболки, сумки й контрацептиви, які залишилися в них ще з попередніх аналогічних заходів.



Хоча оголошення про захід систематично зривали, на дискотеку все ж прийшло близько 30 молодих людей. Заохотити їх до танців було не так легко. Допомогли презервативи та призи від СТБ.

Ми розуміли, що відеоролики навряд чи хтось захоче уважно прослухати – не та аудиторія. Можна було б просто втратити тих, хто вже прийшов.

Тому вирішили давати призи тим, хто після перегляду кількох роликів через деякий час дасть відповідь на поставлені нами запитання. Спрацювало. Я сподіваюсь, що якийсь відсоток інформації сприйняли всі відвідувачі дискотеки.



Найцікавіше, що до організаторів постійно хтось підходив і уточнював, чи це робиться дійсно безкоштовно. І коли отримували ствердну відповідь здивовано перепитували: "Навіщо вам це треба?"

Після того, як я в блозі написала про відкритий урок щодо випускних тестів, який у нас в школі провели члени Української студентської спілки, до них звернулися депутати інших селищ з проханням провести такі самі заходи.

Впевнена, що писати треба не лише про великих Українців і їхні дії чи бездіяльність в країні. А й про успішні історії тих, хто лише починає розбудовувати нашу державу.

Я щиро вдячна долі, що я вчила декого з цих студентів, бо тепер я можу в них навчитися – і це найбільше щастя. В їхньому віці, я не працювала на суспільство. Я просто вчилася і працювала над саморозвитком.

Над зменшенням рівня наркоманії й ВІЛ-інфікованості я задумалась і почала працювати лише після таких знахідок на суботниках.



Стало зрозуміло, що це може торкнутися кожного, а значить мене, і моїх близьких. Отже ця проблема не така вже й далека всім нам.

І якщо ще не пройшло і десяти років, а молодь стала такою активною, то все можна змінити.

Насправді майбутнє і сьогодення, на щастя, в руках кожного з нас, а роль "великих" українців в ньому ми часто переоцінюємо.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...