26 квітня 2011, 19:27

Дерибан лісу: у пошуках політичної волі й правової держави

Історія з дерибаном лісу поблизу столиці селищною радою смт Коцюбинське сьогодні розглядалась суддями касаційної інстанції.

Як не дивно, з боку селищної ради смт Коцюбинського не було жодного представника, хоча вони, за словами головуючої судді Леонтович, були належним чином поінформовані.

Інтереси України у Вищому адміністративному суді захищав представник Генпрокуратури Олексій Комаса.

У залі суду він наголосив, що апеляційна інстанція не дала оцінку в своєму рішенні додатковим доказам, що їх надавала прокуратура області.

Нагадаємо, що тоді таки була надана оцінка цим доказам. І якщо у рішенні трьох суддів вона не відображена, то в залі суду цей прояв ерудованості й справедливості слуг Феміди (Костюк та Ізмайлової) вдалося записати на камеру.

Судді за десять секунд оцінили докази фаховим юридичним терміном: "Це всьо брєдні".





Після перерви судді касаційної інстанції виголосили рішення: задовольнити касаційну скаргу частково, рішення апеляційної інстанції скасувати та направити справу на новий апеляційний розгляд.

Експерти називають таке рішення цілком законним, оскільки судді касаційної інстанції не оцінюють докази, а слідкують за дотриманням законодавства попередніми інстанціями.

Це перша битва, яку вдалося виграти у війні за збереження цього лісу представникам прокуратури.

У МВС телефоном сьогодні повідомили нові деталі справи.

"Порушена кримінальна справа. Мінімум раз на тиждень прокуратура заслуховує слідчих про хід розслідування. Зараз на ці землі накладено арешт," – розповідає Микола Жукович, начальник Центру громадських зв'язків МВС Київської області.

Попри те, що це ще небажаний кінцевий результат, активісти та журналісти, які третій рік ведуть боротьбу за збереження лісу, відзначають, що це перше позитивне зрушення у справі.

"Дорогу осилить лише той, хто йде," – говорить коцюбинчанка Юлія Васіна, яка сама вирішила звернутися до суду, щоб захистити ліс від винищення другою хвилею дерибану місцевої влади.

"Але нам кажуть, що в нас не та правова держава, щоб щось вирішувалось без політичної волі," – додає вона.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...