4 липня 2014, 17:43

Полювання на ікрожера: кримінал на дерибанника Біличанського лісу

Валерій Пєший – депутат Ірпінської ради. Один з тих, хто, не криючись, на камеру визнає себе організатором дерибану Біличанського лісу.

Багатьом читачам він відомий як "депутат-ікрожер", що хизувався світлинами з відпочинку в соцмережі.



На частині актів права власності, які роздали в столичному лісі депутати Коцюбинської селищної ради собі, своїм родичам та підставним особам стоїть саме його підпис, оскільки в 2008 році він очолював Відділ земельних ресурсів у в Ірпені.



Свого сина, який живе у Лос-Анджелісі, Валерій Пєший поставив на чолі одного з кооперативів, на які заводили майже по 100 га.



Поки тато їсть мисками ікру й пишається таким стилем життя, син за кордоном завдяки оборудками тата купається в шампанському й теж викладає фото в соцмережі.



Прокуратура ліквідувала кооперативи й досі скасовує в судах всіх інстанцій сотні актів, що їх нароздавали в Біличанському лісі за своєю схемою дерибанники селищних рад.

Але депутату Ірпінської ради вручили повідомлення про підозру у іншій справі.

Депутат Валерій Пєший під час обшуку приміщення свого колеги-дерибанника депутата Ірпінської ради Ярослава Місяця, перешкоджав правоохоронцям.



З слів міліціонерів, Пєший погрожував слідчому, заламував правоохоронцю руки. За результатами обшуку стало зрозуміло, чому Пєший так не хотів, аби міліціонери зайшли у приміщення депутата- прогульника ради Місяця, якого ганебно вигнали з УДАР-у. У цьому ж будинку знайшли і вилучили сотні заяв на землю.



У Приірпінні це стандартна схема, коли земля заводиться за заявами підставних осіб, які одразу ж пишуть на якусь людину довіреність на перепродаж.

Через трьох людей ділянки потрапляють до того, хто є замовником дерибану й в суді позиція незламна: я добросовісний набувач, все купив, що там за оборудки були не знаю, прошу залишити мені ділянки, оскільки я – добросовісний набувач.

Така схема була з Біличанським лісом, така ж схема була з Бучанським межигір'ям, яке на свого діда записав нардеп-комуніст Ігор Калєтнік.



Відкрити кримінальне провадження проти депутата складніше, аніж проти простого громадянина.

На це треба санкція обласної прокуратури. У випадку з Пєшим область не відмовила.

Але поки прокуратура відкрила кримінальне провадження лише за фактом опору правоохоронцям та втручанням в діяльність працівників правоохоронних органів (ч. 2 ст. 342 КК України та ч. 1 ст. 343 КК України.)

Подібні дії караються від штрафів у розмірі 50 – 70 неоподаткованих мінімумів до 3 років обмеження волі.

Поки немає відкритого кримінального провадження щодо його дій як Голови Держкомзему Ірпеня, який підписав акти у схемі найбільшого дерибану України.

Але вже відкрили справу за фактом цього дерибану й незаконною діяльністю службових осіб Відділу земельних ресурсів Ірпеня, отже можуть відкрити далі не лише за фактом, а й щодо особи, яка підписувала акти. А це – наш ікролюб Валерій Пєший.



У середу Пєшому направили повідомлення про підозру у справі, щодо опору та перешкоджання роботі правоохоронців.

"Якщо не з'явиться до слідчого – ми йдемо до суду й просимо осолосити його у розшук," – повідомляє прокурор Ірпеня Мирослав Пацкан.

Тим часом група депутата Ярослава Місяця, в якого знайшли майже півтисячі заяв на землю, підготувала в Ірпені переворот, аби до місцевих виборів протягнути низку незакінчених дерибанів.

"Свободівця" Богдана Мельничука, який очолив Ірпінську міську раду після того, як скинули ставленика Азарова "регіонала" Володимира Скаржинського, скинули й змінили на екс-"регіонала" Юрія Денисенка, якого так хотів поставити на місце в.о. міського голови та секретаря депутат Ярослав Місяць разом із своєю дружиною.



Парадоксально, але скидати "свободівця" Мельничука на користь дерибанника прийшов Правий сектор.

Такі війни за землю поблизу столиці ведуться не лише в Приірпінні, але й в усій Київщині. У той час, коли триває АТО, дерибанники в формах полковників не йдуть захищати межу України й Росії. У них є своя ділянка й вони, як справжні полковники, захищають лише своє право на дерибан.



Тому Верховній Раді доцільно прийняти на час АТО й переформатування місцевої влади мораторій на будь-яке землевиділення, аби потім роками не судитись за рішення, на яких збагатяться дерибанники й які обкрадають український народ, готуючи собі плацдарм в Лос-Анджелісі чи деінде за кордоном.

Тим більше, що з такою ідеєю в ЗМІ виступив голова облради УДАР-івець Микола Бабенко.

Очевидно, що голова облради, чия політична сила зараз в області перебуває в катастрофічній меншості, чудово розуміє, що легше запобігти тому, що потім десятиліттями доведеться відвойовувати державі в судах.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Академічний провал Стефанчука. Як спікер показав свою некомпетентність і підставив Зеленського

На сайті Верховної Ради у картці скандального проєкту 9549, який передбачає нечувані корупційні схеми із землею на Закарпатті, зазначено, що його підписав Руслан Стефанчук і направив на підпис Президенту України Володимиру Зеленському...

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...