13 лютого 2015, 06:02

Бійка Соболєв VS Івченко і законопроект 1159

Прийняття законопроекту 1159 – це мрія дерибанників.

До того, як в країні розпочалась війна, місцева влада крала найцінніший ресурс громади – землю. А зараз, поки тривають бої, – це для старої влади останній гарантований шанс урвати шмат і додерибанити те, що можна.

Тема Біличанського лісу, де дві селищні ради – Гостомельська і Коцюбинська – роздерибанили землі поза межами своїх населених пунктів відома.

І нардепу Вадиму Івченку з "Батьківщини", який числиться з-поміж ініціаторів-законотворців дерибанного законопроекту, хочу нагадати, що за організацією схеми дерибану стояв його однопартієць – депутат Ірпінської ради Валерій Пєший.

І синок місцевого "бютівця", що вчиться у Лос-Анджелесі, став головою кооперативу, на який завели майже 100 га лісу.



Затятий прогульник засідань Ірпінської ради "бютівець" і дерибанник Пєший прекрасно проводив час на відпочинку, поки країна сиділа у злиднях, а прості громадяни отримували відмову за відмовою в отриманні ділянок і роками думали, що стоять у черзі на землю, коли черги, як такої, не існує.



Як працівник Держкомзему Ірпеня "бютівець" Пєший спокійно підписував акти на ділянки в Біличанському лісі.



І такі апетити є у кожної ради, бо в межах населених пунктів уже все, як правило, подеребанено. Після такого законопроекту, прокуратурі, якій і так урізали повноваження, не важко буде спрогнозувати обсяг роботи на найближчі десятиліття.

Але ні прокуратура, ні активісти не зможуть вже в масштабах України перекрити наслідки такої законотворчості.

Так що ж тепер пропонують законотворці? Активісти, яких я знаю, і які на Київщині ведуть боротьбу за збереження лісів і протистоять дерибанам, підписуються під кожним словом посту Соболєва.



Я б тут навіть додала дуже важливу деталь для розуміння. Не чекайте, що у жовтні після місцевих виборів щось зміниться у складах місцевих рад. Там з'являться так звані нові обличчя, які будуть висуватись насправді старою владою. Та й депутати попередніх скликань пройдуть знову.

"Опозиційний блок" у парламент потрапив? Потрапив. Тому на місцевому рівні дива не чекайте. Цей законопроект 1159 – це найбільше зло.

Хочете допомогти розвитку місцевого самоврядування в Україні? Вносьте інший законопроект. Кілька років тому я його направляла на профільний комітет, який тоді очолював Давид Жванія. Там він спочив з миром.

Депутати-прогульники залишаються з мандатами, бо у законі немає процедури, як їх конкретноможна позбавити повноважень.

В одній лише Ірпінській раді, згідно з офіційною відповіддю, 9 депутатів, які пропустили понад 50 % сесій за рік каденції.



Що вони роблять у раді й чому з них не зняти повноваження й не запустити перевибори на їхніх округах?

Один з прогульників Коцюбинської селищної ради – Юрій Миколаєнко – до слова призначений новою владою заступником Шевченківської РДА – балотувався кілька тижнів тому у Шевченківському районі до Київради.

Комісія з питань освіти селища Коцюбинського не засідала всі 5 років своєї каденції. Тобто з 2010 року вона не працює. Попри численні звернення до селищного голови екс-"регіонала" Вадима Садовського ніхто не переобирає голову й не розглядає це питання.

Депутатів можуть безкарно не повідомляти про сесії, проекти рішень депутати отримують за годину до засідання й взагалі не знають за що голосують. А порядок денний на сайті вивішується загальними фразами і без деталізації, де землю беруть в оренду, а де приватизують.

Тому весь популізм децентралізації за даних умов – це не що інше, як вбивство країни.

Тепер про бійку в кулуарах ради.



Для мене Соболєв у цей день став героєм. Просто без того, що сталось у кулуарах, журналісти навряд чи звернули б таку увагу на законопроект 1159 і тих, хто його лобіює.



Хочете допомогти місцевому самоврядуванню й реформувати країну? Підніміть листа на профільний комітет і подайте зрештою законопроект, який написаний активістами з власного досвіду перебування у практичнро найнижчій ланці місцевої влади – селищній раді.

Хочете вирішити питання руба з Біличанським лісом? Сядьте і залізобетонно новою владою затвердіть межу для Києва у тій частині, де справа стосується Біличанського лісу.

А протягувати дерибанні ініціативи, коли війна – генебно. Таких ініціаторів у такий час треба знати за справжню межу східного кордону нашої держави.

В цей день народний депутат Соболєв бився за мене. За кожного з нас #гарадскіхсумашедших, які роками воюють pro-bono за інтереси громади.

І ми йому та іншим депутатам даємо доручення виборця, яке є обов'язковим для виконання: не приймувати цей або інші подібні законопроекти. А реформувати країну в інтересах її народу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...