31 березня 2015, 17:02

Чернівецька міська рада: третина депутатів може втратити мандат

17 депутатів Чернівецької міськради у 2014 році прогуляли за один рік понад 50% засідань сесій або постійних комісій.

Згідно статті 37-ої Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату.

Ось ті, що пропустили понад 50% сесій Ради (клікніть на графіку, щоб збільшти).



Щодо засідань комісій, то ситуація у Чернівецькій раді значно гірша. За результатами моніторингу, майже 2 десятки депутатів – кандидати на виліт (клікніть на графіку, щоб збільшти).





"Робота в комісіях – дуже важлива. Саме комісії пропрацьовують проекти рішень, які у подальшому депутати розглядають на сесіях. Відсутність депутатів на комісіях позбавляє їх можливості впливати на процес підготовки рішень, які можуть суперечити інтересам громади. Відповідно відсутнійдепутат не може відстоювати інтерес виборців. Іноді комісії можуть не мати кворуму, аби підтримати навіть потрібні гроомаді проекти рішень," – зазначає Андрій Круглашов, координатор Громадського руху ЧЕСНО.

"Якщо депутати не ходять на засідання комісій, а приходять лише на сесії, то їх можна порівняти зі студентами, які не ходять на пари, не працюють протягом семестру, а приходять на сесію й намагаються хоч якось здати свій пердмет. Депутати на сесіях не пропрацьовують рішень, за які голосують," – наголошує Круглашов.



Місцевий учасник руху ЧЕСНО Андрій Кучуран наголосив, що восени на місцевих виборах мешканці Чернівців мають зробити свій відповідлаьний вибір:

"Я переконаний, що виборці повинні знати, хто і як працював у раді. Це допоможе їм визначитись. Цікаво, чи депутати, які не ходять на сесії та комісії, будуть балотуватися цього року. Рух ЧЕСНО в Чернівцях зробить детальний аналіз та опублікує його найближчим часом".

Окрім тих, хто є кандидатом на виліт, в Чернівецькій раді є десятки прогульників. Це ті, хто були відсутні від 25 до 50% сесій чи засідань комісії.



Ще одним показником у роботі депутатів ради є депутатські запити. За 4,5 роки роботи 60 депутатів написали лише 7 депутатських запитів (для збільшення документу – клікніть на зображення).



Для порівняння, у Київраді менше ніж за рік роботи написали більше 800 запитів.



Але зміст депутатських запитів засвідчує, що місцеві урядники не розуміють різниці між депутатським зверненням та запитом. Вони виносять на розгляд депутатського корпусу ті питання, які можна вирішити в межах депутатського запиту.

Причини, на думку експерта, у відсутності відповідної освіти.

"Це все від малограмотності. Депутати не хочуть працювати реально, а переслати питання на найвищий рівень, щоб потім сказати виборцям: я для вас все зробив, що міг. Я переконаний, що треба було провести навчання для депутатів та їхніх помічників. Але це треба не лише для Київради", – наголошує Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

"Партійні середовища повинні готувати свої кадри. Але в Україні така культура відсутня. Академія держуправління маленька і неадекватна система. Тому така реальність – від малограмотності," – додає Ткачук.

Громадський рух ЧЕСНО вдячний Чернівецькій міській раді за офіційну відповідь на звернення, в якій дані були систематизовані належним чином.

Ірина Федорів, регіональний координатор громадського Руху ЧЕСНО

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...