14 квітня 2016, 18:33

Проти розпуску Коцюбинської ради не виступив жоден нардеп

Народний депутат Ольга Червакова – для мене Герой України. Нам би таких 30 депутатів в парламенті і ми б були найсильніші в Європі. 50 – і були б найсильніші в світі.

Вся Україна слідкує за ситуацією в селищі. Я сьогодні була в парламенті. Говорила з понад півсотнею депутатів в кулуарах різних фракцій. Лише одиниці не знають точно, що відбувається в Коцюбинському. Більшість слідкує за ситуацією у ЗМІ. Деякі депутати навіть роздрукували для себе склеєні нами документи з гербовими печатками.

Кожен з них обіцяв голосувати за постанову. Ніхто не відмовляв. Я показувала нардепам підписи виборців. Ми опитали 10 % виборців селища за 2 дні. (Понад 20 %, якщо порівнювати з тими, хто брав участь у виборах).

У цей час під радою громада проводила мирний пікет. Коцюбинчани, які дізналися, що в порядку денному ради буде це питання, просили нардепів голосувати за розпуск невідкладно.



Односельці зустрічали депутатів й пояснювали, чому вони за розпуск ради.



Нардепи схилялися до розпуску. Питання було сьогодні чи на наступному тижні. Найбільш болюче питання – це бюджетні кошти та суди монополістів з радою. Оскільки секретар ради Юлія Главацька у статусі самопроголошеної голови внесла себе до реєстру, то вона отримує доступ і до бюджетних коштів і має можливість представляти чи не представляти інтереси громади в суді.

Після перерви пообіді, коли вже було остаточно зрозуміло, що депутатів, що не знаються на проблематиці немає, я чекала на голосування ради. Питання підтримало 260 нардепів. Громаді сподобалося формулювання, з яким це скликання депутатів Коцюбинської селищної ради відправили на розпуск.



Ось як голосували депутати.



Після голосування мені телефонував Єгор Соболєв, перепрошував, що не добіг вчасно до кнопки, бо це було після перерви. Але я ж знаю, що Соболєв перший, хто нас підтримає в боротьбі з корумпованою системою.

Ніхто з нардепів не голосував проти. Лише 6 утрималися. Дуже багато депутатів не голосувало. Саме перед голосуванням після перерви їх скликали до зали. Голова комітету з питань місцевого самоврядування Сергій Власенко, який був на цьому п'ятничному шабаші в Будинку культури селища і який заявив про те, що це була ганьба для системи місцевого самоврядування, голосував за розпуск ради.

Також я хочу подякувати члену комітету Альоні Шкрум, яка голосувала, як і її однопартієць з "Батьківщини" за. Загалом перед голосуванням у ВРУ комітет підтримав постанову про розпуск.

Нардепи, що представляють Приірпіння – Михайло Гаврилюк та Ярослав Москаленко голосували також за розпуск депутатів Коцюбинської селищної ради.

Вибори депутатів селищної ради мають пройти не пізніше, ніж через 90 днів з дня набуття постанови.

Одне з питань, за яке люди проголосували на віче в неділю – вирішене. Рада розпущена. Залишається виконати ще два пункти: поновити на посаді селищну голову Ольгу Матюшину та притягнути винних у перевороті до відповідальності.

Я дякую громаді, яка виявилася небайдужою й за добу зібралась на віче та за 2 дні зібрала понад 1000 підписів. Дякую Ользі Матюшиній, активістці, яка взяла на себе відповідальність за селище і не полишає боротися за мій голос та голос кількох тисяч коцюбинчан. Дякую Ользі Черваковій та всім нардепам, хто прийняв це рішення в інтересах територіальної громади.

Ми обіцяли громаді статус нацпарку для Біличанського лісу і що указ президента таки буде підписаний – і ми виконали це. Ми обіцяли на віче, що рішення громади про розпуск буде реалізоване – і ми це зробили. Коцюбинська громада – найсильніша громада, яку я коли-небудь бачила. Друзі, я дякую кожному з вас.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...