Кличко замахнувся на Меркель, але став Симоненком
У 2010 році Кличко стартував власний політичний проект, який назвав "Українським демократичним альянсом за реформи". Згодом його партія отримала статус спостерігача в "Європейській народній партії", найбільшій політичній організації Європи, яка об'єднала понад 75 партій-членів з більш ніж 40 країн.
ЄНП – правоцентристи. Вони послідовно виступають за ринкову економіку. Тут допускають соціальні гарантії і корегування результатів ринку, але існування відкритої та ефективної конкуренції на якомога більшій кількості ринків – пріоритет, який заохочується і захищається державою.
Якщо б ДемАльянсу потрібно було обирати європейського партнера серед партій Європарламенту, то ЄНП була б для нас набагато ближче за інші. В 2010 році ми вперше серйозно подумали про політику. Тому старт проекту Кличка з назвою схожою на ім'я нашої громадської організації й його наближення до Європейської народної партії не лишився нами непоміченим.
Відтепер партії "Українського демократичного альянсу за реформи Віталія Кличка" більше не існує, а рік правління Кличка в Києві довів, що ніякий він не правоцентрист. Кличко і його політика – чистої води петросимоненківщина.
Одна з "реальних справ" Кличка, "які змінюють місто" – "не підняття тарифів на квартплату". Плакати "За дорученням київського міського голови Віталія Кличка тарифи на квартплату підніматися не будуть" рясніють столичними під'їздами.
По-перше, це неправда, що не будуть. Люди з різних кінців Києва пишуть, що Кличко погодив підвищення тарифів для їх будинків і вони ще до дня виборів платитимуть більше.
По-друге, цей дикий популізм Кличка не має жодного відношення ані до здорового глузду, ані до позицій партій правого центру.
Бо, щоб мав, Кличку потрібно звітувати про вільний ринок і про те, що "тарифи на квартплату" відтепер "затверджують" мешканці будинків, а не він.
Ось що потрібно насправді:
1. Вільний ринок замість штучних монополій.
Утримання будинку та прибудинкової території – це не природня монополія, як електроенергія, газ, вода чи тепло. Тут може і має бути повноцінний ринок. Компаній, які можуть мити підлогу, підмітати двір і крутити труби в такому місті, як Київ, може бути сотні. Так само, як зараз в багатьох інших європейських столицях.
Втім, конкурентного ринку немає. Для його розвитку в будинках мають бути створені ОСББ. Цей механізм дає можливість людям змінювати одну компанію на іншу, якщо перша не справлятиметься з виконанням своїх зобов'язань.
Коли такий механізм не запущений, наші будинки перебувають під диктатом компаній-монополістів. І байдуже комунальних чи приватних.
За минулий рік у столиці створено лише 37 ОСББ, а їх загальна кількість в усьому багатоквартирному фонді – 7%.
Ось з чим мав би йти мер Києва до виборця. З тим, скільки в місті створено об'єднань, скільки будинків скористалися спеціальними програмами залучення коштів для їх термомодернізації, які результати міста в енергозбереженні та енергозаощадженні.
Але тут Кличку немає про що звітувати.
2. Тарифи на "квартплату" для наших будинків мають відійти в минуле.
Коли люди отримають доступний механізм обирати обслуговуючі компанії, то їх з'явиться багато. Вони конкуруватимуть за клієнта, пропонуватимуть різний набір послуг для кожного будинку за різною ціною.
Співвласники будинку, а не мер мають визначати по якій ціні і яка компанія буде їм мити підлогу в під'їзді й підмітати подвір'я.
До чого тут влада? Яке відношення вона має до цього тарифу? Якщо він зараз занижений, то хто має заплатити різницю? Або платники податків, або послуги просто не надаватимуться. Якщо він завищений, то чому його не понизити?
Зараз мірило – політики-популісти. А має бути ринок.
Я зовсім не хвилююсь, що Кличко не є тим, за кого себе видавав. Але я хвилююсь і вболіваю, щоб в українському суспільстві з'явилася алергія на популізм. А до влади обирали політиків, які спроможні говорити чесно з людьми і ухвалювати важливі, а не солодкі рішення.
Обговорення на моїй сторінці в фейсбуці.
--------------------
Раніше писав:
77 годин я жив і працював у кабінеті директора ЖЕКу і маю результат. А що для ОСББ має зробити Кличко?
Реформи від Кличка – #суперЖЕК
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.