Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідер партії "Громадянська позиція". Полковник запасу.

Захід боїться Третьої світової? Так Путін її вже розпочав!

04 травня 2014, 07:56

Путіну не Крим потрібен і не Схід України. Йому потрібна вся Україна, разом з Києвом-столицею. І набагато більше! Путін своєю агресією вирішив довести цивілізованому світу, що в Третьому тисячолітті ніяке міжнародне право не діє і нічого не значить – діють і мають значення лише дві речі: гроші і право сили!

Путін уже висловив стурбованість порушенням прав російськомовного населення Естонії та Латвії – і НАТО терміново розгортає для захисту країн Балтії авіаційне і морське угруповання.

Путін уже висловив занепокоєння блокадою Придністров'я з боку України і Молдови – і Румунія терміново пересуває артилерійські й ракетні частини до своїх західних кордонів.

Путін уже направляє свої стратегічні ракетоносці Ту-95МС (з можливостями пуску ядерних крилатих ракет) до берегіів Шотландії, Данії, Нідердандів – перевіряє готовність їхніх радарів ППО, засобів РЕБ і терміни підйому літаків-винищувачів.

Путін уже передислоковує до Криму винищувальну й стратегічну дальну авіацію – російські Су-27, Міг-29 і Ту-22М3 уже на півострові.

Путін під прикриттям підготовки до Сочинської олімпіади оснастив, озброїв, підготував, здійснив передислокацію, перевірив розгортання і частково бойове застосування своїх мобільних бригад, в тч механізованих, аеромобільних, десантно-штурмових, спецназу ГУР МО, насамперед бойових диверсійних груп і вертольотів армійської авіації; спланував і задіяв транспортні коридори для швидкого нарощування сил і засобів навколо України – темпами, які ні нашій армії, ні військам НАТО зараз недосяжні.

Путін розгорнув на території України (думаю, не тільки України) приховану широку мережу агентури й диверсантів, яких він може активувати в будь-який момент. Скільки їх і в яких саме регіонах України (в тч у Києві), скільки і якої саме в них приховано зброї (ПЗРК, ПТКР, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, вибухівка) – крім Путіна, напевно не знає ніхто, адже два останніх голови СБУ і два останніх міністри оборони України в період Януковича мали російські паспорти і захищали інтереси Росії, не України.

Путін своїх планів не приховує – він уже діє, нахабно і цинічно, без жодних обмежень.

Висновки і пропозиції:

1. Україна стала першою жертвою агресії Путіна, але воєнна загроза з боку Путіна – набагато масштабніша, з руйнівним потенціалом для всієї Європи і світу. Без перебільшення.

2. Цивілізований світ має усвідомити цю загрозу і її масштаби – і діяти відповідно, скоординовано і рішуче, в тч уже і воєнними засобами протидії.

3. Стримана реакція Заходу на агресію Путіна, намагання умиротворити його шляхом переговорів, засобами дипломатичного й економічного впливу – не дають і не дадуть бажаного результату. Це вже ясно.

4. Захід має відкрито визнати Путіна фашистом-агресором і негайно розпочати створення анти-путінської коаліції, задіяти для локалізації загрози Путіна усі доступні способи, сили і засоби, в тч військові.

5. Одними з перших кроків мають стати передислокація і розгортання навколо території України (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, північ Туреччини) потужного авіаційного угруповання країн-членів НАТО (80-100 літаків типу F-16, F-15), авіаносної ударної групи в Середземному морі (70+ літаків палубної авіації) плюс 7-8 бойових кораблів у Чорному морі (есмінців і крейсерів з потужними засобами ППО) і кількох аеромобільних бригад – з метою встановлення надійного контролю над повітряним і морським простором України, аби стримати Росію від нарощування додаткових сил і не допустити вторгнення російської армії на територію нашої держави.

6. Ключову роль у допомозі України задля стримування вже актуальної агресії Путіна проти України серед країн-членів НАТО мають відігравати Велика Британія і США – саме ці дві держави взялися гарантувати Україні територіальну цілісність і безпеку після ядерного роззброєння України у 1994 році.

7. Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни (материкової частини, Крим Путін уже окупував). Україна спроможна власними силами і засобами очистити свою територію від ворога. Але – за умови, якщо Захід, насамперед Велика Британія і США, швидко перекриють Путіну з повітря і моря можливості вторгнення на нашу територію новими силами.

8. Захід дотепер протидіяв Путіну досить обережно і стримано, пояснюючи це небажанням спровокувати Третю світову війну. Настав час визнати хибність і неефективність такої стратегії стримування Путіна. Усвідомити, що Третю світову Путін уже розпочав! Час діяти швидко і рішуче!

Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам і нашим західним партнерам, намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на випередження Путіна, малював схеми і плани розгортання (стримування) ще ДВА МІСЯЦІ ТОМУ. Не почули. Може, почують тепер, коли прогнози справдилися, коли ситуація загострюється на очах і може стати некерованою, точніше – керованою лише Путіним.

Коментарі — 187
Василь Симоненко _ 04.05.2014 08:54
IP: 109.122.35.---
В Толі знову приступ істерики. Тепер він вже НАТОю керувати взявся. Чэловэчіщэ...
Katerynoslav _ 04.05.2014 08:54
IP: 46.200.125.---
Верховним Головнокомандувачем України стати не вдалося, спробуємо стати главкомом НАТО...
soc _ 04.05.2014 08:47
IP: 91.225.122.---
Valeri Dovgaluk:
Гриценко більше військовий ніж політик. А саме політики Європи, на мою думку, є тормозом у цих питаннях. Військові у Європі, думаю, більш підтримують А. Гринценка. Наші політики – це взагалі окрема тема. Птрібне очищення від хабарників, брехунів, клептоманів, непрофесіоналів. Слава Україні!
Тормозом в питаннях чого?
Втручаються у набір ополчення Тимошенко?
У роботу одеської міліції ("яка працює добре")?
Заважають перевірити громадянсво типочків що понаїхали до Одеси?
Заважають політичним організмам працювати на державу, а не маневрувати для зриву виборів?
Ніхто не винен нації, що не здатна себе захистити.
Десятки цивілізацій відійшли у історію
Так що досить займатися дурнею. Ворог і зрадники у хаті – берись за зброю і відстоюй ділом совї права
Олександр Філіпов _ 04.05.2014 08:43
IP: 46.201.45.---
Nikolay Ralbush:
О хабарниках давай конкретику. А так, извини, это просто выsер бешеного пса-рашиста.
soc _ 04.05.2014 08:43
IP: 91.225.122.---
на останоок, пропоную пану полковнику створити батальон, полк, бригаду (на що вистачить) територіальної оборони та діяти.
а не зображувати із себе божевільну касандру на прийомі у психіатра
про це я писав три місяці тому, але полковник не слухав
Valeri Dovgaluk _ 04.05.2014 08:36
IP: 109.201.244.---
Гриценко більше військовий ніж політик. А саме політики Європи, на мою думку, є тормозом у цих питаннях. Військові у Європі, думаю, більш підтримують А. Гринценка. Наші політики – це взагалі окрема тема. Птрібне очищення від хабарників, брехунів, клептоманів, непрофесіоналів. Слава Україні!
Андрій Волинський _ 04.05.2014 08:32
IP: 74.125.181.---
Дальше Путин выждет, когда по его мнению прольется достаточно крови на востоке страны, чтобы показать всему миру свои миротворческие намерения и под злобное улюлюкание 80% своих граждан (братья-родственники, блин) вторгнется.
Олександр Філіпов _ 04.05.2014 08:29
IP: 46.201.45.---
"Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам..." Кому конкретно, назвать фамилии нужно.
Viktoria Borodajewa _ 04.05.2014 08:27
IP: 95.158.62.---
О, теперь ценные указания пойдут евросоюзу и вообще всему миру. Последняя стадия: Гриценко – военачальник всея земли...
Levchenko Natalya _ 04.05.2014 08:24
IP: 93.78.67.---
Треба боротися з агресією і власними силами. В Росії йде масована підготовка бойовиків у Криму, Краснодарі. Розумію, що неможна називати 300 тисяч силовиків дармоїдами, але ж вони погано захищають країну, вони морально до цього не підготовлені, тільки сидіти на пригрітих місцях та отримувати зарплату.
Valery Fedorov _ 04.05.2014 08:23
IP: 176.36.24.---
Це в ніякому разі не перебільшення. Це твереза експертна оцінка ситуації. Невже Анатолій Гріценко і далі буде виконувати роль Кассандри?
moroshan _ 04.05.2014 08:19
IP: 74.125.182.---
Пане Гриценко. Дякую за таку професійну оцінку ситуації. Хто зараз в українській владі перешкоджає ефективно боротися з кацапстанською агресією, на Вашу думку?
Уряд реформ295 Україна та Європа887 Свобода слова543 Корупція1066 Aтака Путіна1102
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте