Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Миротворці ООН: "зрада" чи "перемога"?

23 вересня 2017, 09:59

Загальний контекст: "Всьо пропало"? – Ні, провал планів Кремля

Давайте згадаємо, що було рік тому. Через референдум у Нідерландах незрозуміла доля угоди про асоціацію Україна – ЄС, проросійські заяви Трампа, загрози перемоги Фійона чи Ле Пен, поразки Меркель, можливість послаблення санкцій проти Росії. Всього цього не відбулося, навпаки санкції проти Росії з боку США навіть посилилися. Позитивні зміни відбувалися і в міжнародних організаціях. Дві резолюцій Ради Європи, де чітко йдеться про агресію та російські війська на території України, відповідна резолюція ОБСЄ, резолюція Генасамблеї по Криму.

Тому оцінюючи рік від початку минулої сесії ГА ООН, всім раджу подивитися відеоролик з відкриття 14-ї щорічної конференції Yalta European Strategy (YES). Зроблено блискуче і за суттю, і за формою, і з гумором.Чи Україна щось "здала"?

На нас тисли. Ми пам'ятаємо, як два роки тому нам весь час говорили про "особливий статус" Донбасу. Рік тому – про "вибори" на окупованій території, що звичайно суперечило інтересам України та здоровому глузду. Але нам вдалося пояснити, що в цьому немає жодної логіки. І зараз ми бачимо, що немає цих розмов. Принаймні, на даний момент. Йдеться про те, що "спочатку – безпека". Захід став краще розуміти українську аргументацію. Наприклад, послухаємо, що говорить Курт Волкер. Чітке визнання того, що відбувається російська агресія і саме Росія є відповідальною за війну на Донбасі.

Раніше Росія "з ходу" відкидала українську ідею "миротворців". Мовляв, нема цього у Мінських домовленостях. Але тепер змушена маневрувати.

Чи це призведе до замороження конфлікту і відторгнення частини Донбасу?

Скажу крамольну думку. Як на мене, навіть якщо миротворці будуть лише на лінії розмежування, це буде плюс для нас. Бо припиняться бойові дії, і ми зможемо сконцентруватися на внутрішніх реформах. Бо мета Путіна – не Донбас, його мета – дестабілізація України. Тому саме успіх внутрішніх перетворень допоможе нам звільнити Донбас і Крим у майбутньому. Але такий сценарій, дійсно, означатиме замороження конфлікту і збереження статус-кво на тривалий час.

Саме тому Україна говорить про розміщення миротворців по лінії кордону, і на всій території окупованого Донбасу. І ця точка зору підтримується і у Вашингтоні, і в Берліні.

"Миротворці завжди заморожували конфлікт і це ніколи не призводило до повернення територій"

Цьому, на жаль, є багато прикладів, так само, як і прикладів, коли миротворці не змогли зупинити насильство. Але є й інші приклади, у тому числі повернення раніше окупованих територій.

Один з найяскравіших прикладів. Після війни 1973 р. між Ізраїлем і Єгиптом на Синаї були розміщено миротворців ООН – United Nations Emergency Force II (UNEF II)

1979-1982 рр. Ізраїль повернув Синай Єгипту.

1962-1963 контроль ООН над Західною Новою Гвінеєю (UNSF), яку Нідерланди зрештою повернули Індонезії у 1963 р.

1989-1991 Контрольна місія ООН в Анголі (UNAVEM I) – вивід кубинських військ з Анголи

1999-2002 Тимчасова адміністрація ООН у СхідномуТиморі (UNTAET) – припинення індонезійської окупації

Про приклади зупинення громадянських війн, конфліктів писати не буду, бо у нас не "громадянська війна".

А ось набагато ближчий і релевантний для нас приклад. Ми дуже часто згадуємо про операцію "Буря", коли хорвати ліквідували силою сепаратистське утворення "Сербська Країна". Її ліквідували військовим шляхом, але це ту частину Сербської Країни, яка не мала кордону з Сербією. Ця ситуація мало нагадує українську. Але залишалася друга частина Сербської Країни, яка називалася Східна Славонія – територія на кордоні із Сербією. Абсолютно очевидно, що там хорвати не могли застосувати військовий сценарій, тому що миттєво б вступила сербська армія

(Коли я чую, як нардеп Юрій Береза з пафосом говорить, що миротворців в Україну можна запрошувати, коли українська армія вийде на кордон з Росією, хочеться запитати: чи він хоче відкритої війни з Росією?

Те саме заяви Олега Березюка: а чому не говоримо про миротворців у Криму? Чи п. Березюк розраховує, що миротворці ООН будуть воювати з Росією? Для чого тоді говорити? А от тоді, коли повернення Криму перейде у практичну площину, миротворців можна буде залучати для забезпечення перехідної адміністрації).


Ситуація у Східній Славонії вже більше нагадує українську. Щодо неї було підписано Ердутську угоду, схожу до Мінських домовленостей, де передбачалися різні перехідні кроки, у тому числі непопулярні. У 1996-1998 рр. діяла Тимчасова адміністрація ООН у Східній Славонії і стояли там миротворці ООН – United Nations Transitional Administration for Eastern Slavonia, Baranja and Western Sirmium (UNTAES)

Зрештою на цій території у 1998 р. був відновлений повністю контроль хорватів.

Чи не занадто великі сподівання на миротворців?

Є великі небезпеки. Диявол (Путін) у деталях. Росія може накласти вето, буде намагатися вихолостити українську ідею чи навіть викрутити її на свою користь. Вся дипломатична боротьба – попереду. Але в разі руху вперед це дасть можливість не тільки припинити обстріли на фронті (а Путін цього не хоче робити, всіляко виснажуючи Україну) а й почати реальний рух вперед до деокупації.

PS. Як питання "миротворців" висвітлюється в ЗМІ?

Ось уривки з діалогу ведучого і нардепа на одному з провідних інформаційних каналів.

Ведучий: Наскільки ймовірно що Президент привезе з ГА ООН рішення про розміщення миротворців?

Нардеп: Звичайно, ми розраховуємо, що ГА ОООН підтримає український проект резолюції.

Ну що тут сказати. Ані ведучий, ані нардеп нічого не розуміють про процес ухвалення резолюції, хто його ухвалює тощо. Але журналісти питають абищо, а гості відповідають абищо. Щоб бути журналістом-міжнародником, треба готуватися і мати неабиякі знання, а запрошувати до студії треба тих, хто розуміється на міжнародних відносинах, а не коментує, що завгодно, аби щось сказати.

Коментарі — 244
Василь Таранович _ 25.09.2017 21:58
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
Василь Таранович:
LYCIV_OLGA:
Ua Gall:
Чи зрада чи перемога!!!

2014 г.
1000 рублей – 250 гривень.
2017 год.
1000 рублей – 500 гривень!
Шах мат. вата!!!
Слава Украине!!!
Хто тебе ідіота монгольського допустив вираховувати курси валют, воно тобі потрібне,ти ж знаєш тільки монгольські тугрики.А от за Слава Україні! ми тобі кісточку на вечерю підкинемо. Молодець,правильно кричиш!
Федор Микула _ 25.09.2017 18:11
IP: 46.118.141.---
Wolf Wiktor:І ось таку статтю 111 мали би прийняти справжні українські депутати ВР: "Стаття 111. Державна зрада1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України,А ТАК САМО КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ, -карається позбавленням волі на строк від п'ятнадцяти років до ДОВІЧНОГО УВЯЗНЕННЯ або СМЕРТНОЇ КАРИ в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту."Напевно, всі догадуються чому ТАКА редакція цього Закону не була прийнята...Надіюсь, що Ви цього не знали і тому ще досі мовчали...
Таку статтю запропонував Сергій Соболєв із "Батьківщини"...Але провладна більшість іі не підтримала...Чому?
Ua Gall _ 25.09.2017 15:30
IP: 91.200.113.---
И если для тебя
Родной язык -чужой,
То ты масковский холУй.

Русскому языку в Армении присвоили стАтУс иноСтРанного

Министр образования и науки республики Левон Мкртчян;
"Единственным государственным языком в Армении является и останется армянский язык,поскольку мы-
независимое,суверенное государство.Это аксиоматичная истина.Все остальные языки-иностранные.
Отныне мы фиксируем,что русский язык в Армении имеет статус иностранного языка.Сегодня наши дети
поступают в вузы,то по предмету"иностранный язык" они сдают экзамен по английскому,французскому,
немецкому,испанскому,или итальянскому языкам,Русского среди этих языков нет."
ЗашИбись!Мышебратья!
Курбан байрам.Аллах акбар!
Федор Микула _ 25.09.2017 13:35
IP: 46.133.119.---
Так що за провал планів Кремля придворному політологу Гараню фанфарити поки що ще рано...Ще навіть не підписаний офіційний протокол про наміри ООН ввести миротворців...Просто озвучена ідея про це...А наміри не завжди збуваються...Але політологи завжди видають на ди бажане своіх господарів за дійсне...
Василь Таранович _ 25.09.2017 12:20
IP: 188.163.107.---
Orest Jj:
Илья Мазур:
А что это за хрен (не путать с Креном, хотя, в принципе, один хрен) тут всякую хрень усердно копипастит, превращая БУП в дацзыбао?
ну не всем же интересна тема по более глубокой модернизации запатентованого вами манометрического катетера.
Тема "миротворцев" требует погружения в проблему с головой.
Низзя объять необъятное в пучине нэта самостоятельно а интересные темы (по сути изложенного автором) попадаются.
Познавательно.
Гарань изложил тему скучно и убого – стандарт соевой ботофермы.
Кізяк,марш за поребрик!
Василь Таранович _ 25.09.2017 12:15
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
Придурок дивись!!!

2014 год
1 доллар – 6 гривень
2017 год
1 доллар – 30 гривень!
Монгольському верблюжому кізіку: долар став коштувати стільки тому що такі анндроїди-орки кацапські напали на Україну! Геть за поребрик кацап!
LYCIV_OLGA _ 25.09.2017 12:13
IP: 35.189.249.---
Wolf Wiktor:
Wolf Wiktor, БРАВО!!!...
Ua Gall _ 25.09.2017 11:26
IP: 91.200.113.---
Ua Gall:

Чтоб не боятся Пути-хама,
Не подменять НАТО на АТО,
Нам нужен статус Пакистана,
Тогда решать мы будем сами...

ЄДНАЙМОСЯ для перемоги!!!
Ua Gall _ 25.09.2017 11:19
IP: 91.200.113.---
Petras Rebokov:

ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР -ФАШИСТ!
Славное море-
Священный Байкал
Уд тебе в рыло,
Чтоб ты не скакал.
Всё прогрессивное человечество ждёт и не дождётся,когда ты,улуский урод,сбросишь атомную бомбу
на Ёеллоустоун,ась?
Смерть русским фашистам!
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 10:15
IP: 35.195.125.---
Petras Rebokov:
Чи зрада чи перемога!!!

2014 г.
1000 рублей – 250 гривень.
2017 год.
1000 рублей – 500 гривень!
Шах мат. вата!!!
Слава Украине!!!
От придурок!
2014 г.
1000 рублей – $30.
2017 год.
1000 рублей – $60
Ідьом сінхронна!
Гамма Самец _ 25.09.2017 03:26
IP: 35.195.70.---
Что Запад переконфигурировался после волны выборов и продолжил поддержку Украины, в этом нет никакой перемоги власти, а их домашняя работа над своими вызовами. В Германии голоса против поддержки Украины основываются на том, что здесь коррупция и власть олигархов, зачем такую Украину поддерживать, если можно с РФ иметь бизнес-как-обычно? Сегодня слышал мысль, что наша власть заняла круговую оборону, чтобы не пускать сюда инвесторов... Вам нужно отвыкать пользоваться радикально-популистскими шаблонами зради/перемоги, а вместо этого неприкрыто показывать интересы наших можновладцiв и ясно же, что зреет 3й Майдан интересов "за". Обсуждение деталей идеи миссии это одна из плоскостей противостояния сторон и это лучше, чем противостояние оружием, 100%. На след.наших выборах Путин должен всему украинскому народу через наши ватные партии четко предложить союз Империи и что этот выбор будет означать – какие дотации, какой смысл в выборах, как менять политиков и тп. Император не политик!
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 00:19
IP: 35.195.125.---
Wolf Wiktor:
Yaroslav Yurkiv:
Героям слава!

Поки є надії на дотримання режиму припинення вогню, Захід не буде постачати зброю Україні.
Таку думку в інтерв'ю Deutsche Welle висловила співголова фракції Зелених в Європарламенті Ребекка Хармс.
"Я думаю, що допоки продовжуються зусилля щодо збереження режиму припинення вогню, до надання зброї справа не дійде. Ті постачання, що наразі обговорюються, а також той план, що був розроблений США, це те, що у короткостроковій перспективі зможе змінити не дуже багато" – сказала вона.
І після недавньої зустрічі Порошенка і Трампа не було якихось заяв щодо одного важливого питання – постачання Україні американської летальної оборонної зброї.
Спільна Воля Народу сильніша за будь-яку летальну зброю.
Обидва Майдани це яскраво продемонстрували.
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 00:16
IP: 35.195.151.---
Знищення будь-яких проявів націоналізму в зародку, було державною політикою і царської імперії, і совітської.
Треба віддати належне великодержавним імперіалістам, на жаль, ця їх політика була успішною, особливо в Україні, де хахлів, носів, кочубеїв виявилося стільки, що хоч греблі гати.
І все одно, знищити національний дух, навіть в Східній Україні їм не вдалося, і це в повній мірі проявилося, як тільки москаль показав свій справжній вовчий вищір.
Тому усім Свідомим Громадянам України, незалежно від їх походження, залишилося лише об'єднати свої виборчі симпатії навкруг однієї – двох національно-ідейних партій, і в державі усе зміниться кардинально.
І не допоможуть жодні колаборанти, як наприклад,в Прибалтиці, де вони складають чи не половину населення, але влада та армія в руках націоналістів!
Wolf Wiktor _ 25.09.2017 00:16
IP: 35.189.218.---
Yaroslav Yurkiv:
Героям слава!

Поки є надії на дотримання режиму припинення вогню, Захід не буде постачати зброю Україні.
Таку думку в інтерв'ю Deutsche Welle висловила співголова фракції Зелених в Європарламенті Ребекка Хармс.
"Я думаю, що допоки продовжуються зусилля щодо збереження режиму припинення вогню, до надання зброї справа не дійде. Ті постачання, що наразі обговорюються, а також той план, що був розроблений США, це те, що у короткостроковій перспективі зможе змінити не дуже багато" – сказала вона.
І після недавньої зустрічі Порошенка і Трампа не було якихось заяв щодо одного важливого питання – постачання Україні американської летальної оборонної зброї.
Wolf Wiktor _ 25.09.2017 00:02
IP: 35.195.204.---
І ось таку статтю 111 мали би прийняти справжні українські депутати Верховної Ради:
"Стаття 111. Державна зрада
1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України,
А ТАК САМО КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ, –
карається позбавленням волі на строк від п'ятнадцяти років до ДОВІЧНОГО УВЯЗНЕННЯ або СМЕРТНОЇ КАРИ в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту."
Напевно, всі догадуються чому ТАКА редакція цього Закону не була прийнята...
Надіюсь, що Ви цього не знали і тому ще досі мовчали...
Yaroslav Yurkiv _ 24.09.2017 23:50
IP: 35.189.208.---
Wolf Wiktor:
Є свої зрадники, проросійські колаборанти серед міліціонерів, прокурорів і суддів.
І серед держслужбовців, які складали присягу, таких теж чимало таких знайдеться.
За словами Генерального прокурора України Юрія Луценка, 770 кримських держслужбовців навесні 2014 року перейшли на роботу в підконтрольні Кремлю органи влади.
Не менше десяти-одинадцяти тисяч персоніфікованих зрадників тільки в одному Криму.
Проти більшості з них уже порушили кримінальні справи як мінімум по одній статті – в основному це частина 1 статті 111 (державна зрада).
А якщо до того ще додати зрадників, проросійських колаборантів на Донбасі, то буде жахлива картина зради Україні її громадянами
А Ви гадали, що Кацапстан упродовж 450 років заселятиме Україну виключно українськими патріотами?
Ними кацап заселяв Сибір та Далекий Схід, а єдиний осередок українського націоналізму. який не змогли знищити жодні окупанти, розташувався на західно-українських теренах.
Слава Україні!
Wolf Wiktor _ 24.09.2017 22:25
IP: 35.189.208.---
Із Вікіпедії можна довідатись:
"Відповідно до загального національного права діяльність колабораціоністів визнавалась як зрада громадянами інтересів своєї держави.
Залежно від ступеня шкоди, що була завдана державі їхньою діяльністю, передбачалася кримінальна відповідальність – довгострокове ув'язнення чи смертна кара".
В ухваленому Верховною Радою законі "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" стаття про колабораційну діяльність ще досі, на четвертому році російської війни проти України відсутня.
А також і не прописана відповідальність за колабораціонізм і в статті 111 (державна зрада) Кримінального кодексу.
А може вони самі і є проросійськими колаборантами???
kren _ 24.09.2017 22:23
IP: 188.0.104.---
Илья Мазур:
А что это за хрен (не путать с Креном, хотя, в принципе, один хрен) тут всякую хрень усердно копипастит, превращая БУП в дацзыбао?
...так – Бэня,не всім випадає удача подивитися на себе збоку.Вам пощастило-любуйтеся...
Orest Jj _ 24.09.2017 22:16
IP: 77.52.64.---
соевые холуи объявили забастовку. Такая важная тема для для выборов. Бо во всем остальном швах полный – жить стало лучше, жить стало веселее а неблагодарный пипл даже в упор не хочет замечать реформаторский гений хозяина.
Wolf Wiktor _ 24.09.2017 22:12
IP: 35.195.68.---
"...Раніше Росія "з ходу" відкидала українську ідею "миротворців". Мовляв, нема цього у Мінських домовленостях. Але тепер змушена маневрувати..." – Олексій Гарань Но, Росія продовжує відстоювати позицію, що миротворча місія ООН на сході України повинна обмежуватися охороною представників місії ОБСЄ.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, виступаючи у середу на засіданні Ради безпеки ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Існують перспективи взаємодії між ООН і ОБСЄ. Таку можливість передбачає російська ініціатива заснувати місію ООН з охорони Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на південному сході України з метою сприяння суворому та всеохоплюючому виконанню Мінських домовленостей", – зазначив керівник зовнішньополітичного відомства Росії.

При цьому російський представник назвав агресію РФ проти України та її окупацію частини Донбасу "українською внутрішньою кризою".
Wolf Wiktor _ 24.09.2017 21:44
IP: 35.189.249.---
Федор Микула:
І ще одна велика проблема для України через можливе введення миротворчої місії ООН на Донбас, – її введення буде означати, що в Україні внутрішній конфлікт, а не війна. Про це заявив представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Марчук каналу "112 Україна". "Введення миротворчого контингенту означатиме, що в Україні внутрішній конфлікт. Тому що миротворці ніколи не вводяться, коли воюють дві країни", – заявив Марчук. Крім цього, для введення "блакитних касок" потрібна обов'язкова згода обох сторін. За словами Марчука, така місія може почати свою роботу в кращому разі через півроку. "Навіть якщо Україна зараз ініціює, то реально миротворці зможуть прийти в Україну через півроку. Вноситься офіційна пропозиція, Радбез ООН вивчає і приймає рішення, у Росії є право вето. Члени країн ООН повинні вибрати військових, адже військ ООН немає, вони комплектуються кожен раз для відповідної місії. Треба звертатися до якихось країн..."
Orest Jj _ 24.09.2017 21:32
IP: 77.52.5.---
Илья Мазур:
А что это за хрен (не путать с Креном, хотя, в принципе, один хрен) тут всякую хрень усердно копипастит, превращая БУП в дацзыбао?
ну не всем же интересна тема по более глубокой модернизации запатентованого вами манометрического катетера.
Тема "миротворцев" требует погружения в проблему с головой.
Низзя объять необъятное в пучине нэта самостоятельно а интересные темы (по сути изложенного автором) попадаются.
Познавательно.
Гарань изложил тему скучно и убого – стандарт соевой ботофермы.
Федор Микула _ 24.09.2017 21:12
IP: 46.133.150.---
Wolf Wiktor:
100!...Респект за єдиний тут зроблений вами логічний та об'єктивний аналіз по темі блогу...
Wolf Wiktor _ 24.09.2017 21:10
IP: 35.195.195.---
Федор Микула: Вони діють досить синхронно в тиску на Київ. Це – одне із найслабкіших місць Мінська, коли, натомість протистоянню, Україна об'єднала Захід і Росію спільним виконанням Мінських угод. Між цими двома загрозами для української державності закипає внутрішня політична криза, яка не дає жодних шансів президенту і його політбізнесовому клану запропонувати і здійснити важкі, але вкрай необхідні, реформи. На це накладається глибока, всепронизуюча корупція і тотальне розкрадання бюджету, деконсолідуюча боротьба за особисту владу і все більше нехтування принципами демократії та нормами Конституції. І ось Президент запропонував Путіну нову гру, на яку мав би погодитись Захід, який шукає будь-яких можливостей стабілізувати ситуацію на Сході України і заморозити воєнний конфлікт з Росією. І врятувати Мінський процес. 18 лютого Радбез ухвалює рішення, апелюючи до РБ ООН, – ввести в Україну миротворців. З її мандатом. На лінію розмежування і вздовж не контрольованого кордону з РФ.
Wolf Wiktor _ 24.09.2017 21:01
IP: 35.195.125.---
Федор Микула:
Мінський план став єдиним способом вийти із воєнно-політичної та економічної криз у взаємовідносинах: Захід-Росія. Тим більше в умовах, коли українське політичне керівництво принципово відмовилось від воєнної стратегії звільнення Донбасу. Це унеможливило пряму воєнну допомогу Україні, появи в неї воєнних союзників із країн блоку НАТО, вивело Росію із небезпечної для неї зони прямого збройного конфлікту і визнання її агресором та перетворило проросіських колаборантів, що використовують воєнні дії проти України, у повстанців – суб'єктів внутрішньої громадянської війни. Порошенко опинився в складній ситуації. Схожій на пастку. Виконати Мінські угоди в повній мірі він реально не може. Це буде очевидною капітуляцією і несе в собі перспективу встановлення, рано-чи-пізно, домінуючого протекторату Росії. Не виконати Мінські угоди йому вже не дадуть, оскільки їхніми гарантами консолідовано стали Захід і Росія. Вони діють досить синхронно в тиску на Київ.
ONLINE
Уряд реформ295 Україна та Європа887 Свобода слова543 Корупція1066 Aтака Путіна1102
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter