Гліб Канєвський Керівник відділу з протидії корупції Центру "Ейдос"

Антикорупційний закон в дії: мери Чернігова та Івано-Франківська мають прийти до суду

15 березня 2017, 15:27

Це сталося! Антикорупційне законодавство прийняте 2014-го року після перемоги Революції Гідності потроху розправляє крила над місцевими князьками. Завтра одразу два міських голови обласних центрів мають з'явитися на судові засідання через можливу корупцію. І це тільки у тих справах, які пильно відслідковує Рух "Під контролем".

Символічно, що надати свої пояснення перед громадою має як висуванець провладної партії "Солідарність" мер Чернігова Владислав Атрошенко, так і представник опозиційної "Свободи" Руслан Марцінків. На обох місцеві прокурори спільно з працівниками захисту економіки поліції склали протоколи про корупцію.

Завтра, 16 березня, об 14.00 Івано-Франківський міський суд розгляне справу про порушення вимог фінансового контролю. А саме, міський голова Марцінків в листопаді минулого року придбав новенький автомобіль SKODA Octavia за майже півмільйона гривень. Проте не вніс на протязі 10 днів дану інформацію до е-декларації, як того вимагає закон.Протидія корупції в Україні не має ідеологічного забарвлення

В той же день, об 09.00 Деснянський районний суд м.Чернігова розгляне аналогічну справу. У вересні минулого року міський голова Атрошенко купив елітний TOYOTA Land Cruiser 200 за 2,2 мільйони гривень. Однак, також забув вчасно задекларувати нову іграшку.

Щоправда в Чернігові засідання під питанням. Так як вже втретє мер ухиляється від запрошення до суду.

Обом мерам загрожує покарання у вигляді штрафів від 1,7 – 3,1 тис. гривень. Санкції, звичайно, сміхотворні. Втім, мають неабиякий педагогічний ефект. На майбутнє політикам буде урок. Бо ж кому хочеться бути корупціонером, визнаним судом?І влада, і опозиція мають однаково відповідати за корупцію перед суспільством

Мабуть тому обидва політики всіляко намагаються уникнути цивілізованого діалогу в суді. Марцінків регулярно звинувачує "злочинну владу" в переслідуваннях. А Атрошенко, який не може перекласти всі біди на "владу", вирішив просто не йти до суду. От і сьогодні, на день та час засідання вже призначена зустріч Чернігівського виконавчого комітету, де головуючим є Атрошенко.

Та хай як опираються змінам політики, але закон є закон. І, якщо суспільство після Революції ствердно заявило, що чиновники мають декларувати власність. Значить мають декларувати. А за порушення – нести відповідальність.

Замість висновків. Нещодавно платники податків з усіх куточків України захоплено слідкували за перебігом суду над Насіровим та жалкували, що не можуть підтягнутися до центру Києва для підтримки прокурорів з детективами. Ну, що ж. Тепер така змога, підтримати прокурорів і оперативників, є у мешканців Чернігова та Івано-Франківська. Проявити свою позицію. І проконтролювати, аби суди над мерами не зірвався через якісь технічні обставини.

Коментарі — 4
Glib Kanevskiy _ 16.03.2017 11:09
IP: 178.54.223.---
Vyacheslav Panchuk:
Пане В'ячеславе, всі мають жити по Закону. І Порошенко, і Марцінків, і Атрошенко. Довіряти комусь із місцевих політиків тільки тому, що цей політик в опозиції до Порошенка, наприклад, наївно. Той же Марцінків фігурант ще одного скандалу – сприяв, аби громадська організація його дружини отримала з бюджету гроші. Влада потребує системного контролю. І тільки після встановлення такого контролю можна робити висновки по діяльності місцевих політиків. А те. що 3,1 тис. гривень маленький штраф? Такий закон. Можливо, є сенс підвищити штрафи.
Vyacheslav Panchuk _ 16.03.2017 08:30
IP: 46.211.156.---
Не хватило місця, продовжу.

У Верховну Раду порошенко та яценюк провели по закритих списках казна кого. Мерів же місцеві громади вибирали у відкриту. Люди бачать і знають своїх мерів. Я з Хмельницького і не знайомий вказаними вище винуватцями. Але якби центральна влада котила б бочку на нашого мера, я б довіряв більше меру. Тому, щоб там нинішня прокуратура, міліція і суди не говорили по відношенню до мерів-порушників, місцеві їм не повірять. І якщо й хтось по заклику автора прийде підтримати "прокурорів і оперативників", то це будуть найняті порошенківськими прихвостнями тітушки.
Vyacheslav Panchuk _ 16.03.2017 08:14
IP: 46.211.159.---
Пане Гліб, про яку ПЕРЕМОГУ Ви говорите. Прокурори знайшли незначне порушення в діях вибраних місцевими мешканцями мерів, бо ті вчасно (в 10 днів) не дописали в декларацію новопридбанні автомобілі.
1. Виглядає так, ніби це найбільше досягнення в роботі прокуровів – винуватці заплатять штрафи максимум по 3100 грн. Дуже "резонансна" справа. Невже в Україні справді всі чиновники настільки чесні, що навіть немає кого посадити у в'язницю чи хоча б звільнити за корупцію. Взагалі, вигдялає так, ніби в нашій країні чиновники повинні просто чесно заявити в е-декларації про все, що вони накрали. І все – після цього вони чисті перед законом.
2. Виглядає так, що центральна влада, в особі порошенка та його прихвостнів (дуже сильно починаю підозрювати і Вас в їх числі) просто намагається всіма можливими способами зіпусвати репутацію вказаних вище порушників. Я не знайомий з цими чоловіками, живу у Хмельницькому. Але, якби на нашого мера, центральна влада котила б бочку, я б повірив більше меру.
Dmitriy Chetverikov _ 15.03.2017 16:57
IP: 35.187.35.---
1. они могут просто не прийти
2. штраф в 50 долларов – это насмешка
3. никого как не садили-не расстреливали, так и не посадят и не расстреляют.
как воровали и нарушали законы – так и продолжают воровать и нарушать законы.
Что конкретно вы празднуете? То, что двум чиновником нижнего звена выслали повестки? Вы серьёзно?
Уряд реформ266 Aтака Путіна1084 Україна та Європа854 Мовне питання174 Корупція993
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Олег Медведєв

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

9
Антон Геращенко

Центр "Миротворец" запускает систему "IDENTIGRAF"

Ігор Луценко

Пане міністр молоді і спорту, не виправдовуйтеся, а зупиніть корупцію!

Єгор Фірсов

Шабунин

143
Валерій Пекар

Новий набір на державну службу – що це і навіщо?

86
Наталя Соколенко

А про що ви хочете домовитися із мером Києва Віталієм Кличком і депутатами Київради?

7
Мустафа Найем

Как быстро они все забыли

Олексій Братущак

Втрати в АТО. Цифри військових не збігаються

9
Олексій Гарань

Юліє Володимирівно! Чи варто використовувати зовнішній напад на імідж країни у внутрішньополітичній боротьбі?

188
Олексій Гарань

Володимир Кулик: "В усіх типах медій споживачі віддають перевагу продуктам українською мовою. Про що свідчать соціологічні опитування, проведені на замовлення автора КМІСом"

46
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте