30 січня 2013, 15:56

Не можна нищити парламент

До 30 січня голова Верховної Ради України Володимир Рибак мав скликати позачергову сесію парламенту. Як того вимагали три опозиційні фракції. Відповідно до Конституції, законів України і регламенту.

Він її не скликав. Посилаючись на якісь туманні аргументи та на фобії депутата Лук'янова.

Кажуть, що риба псується з голови. Новий парламент почав псуватися з Рибака.

Я вважаю, що після цього Володимир Васильович не має морального та політичного права очолювати парламент України. Він повинен подати у відставку. Бо це не спікер, а пасивний втілювач волі Президента України, підконтрольний та підзвітний йому. Такий голова не потрібен ані парламенту, ані країні.

Але справа навіть не в Рибаку. Справа – у тенденції, яка є загрозливою. По суті, можна говорити про те, що вже зроблено перший крок до знищення парламентаризму в Україні. Незалежна законодавча влада в країні може остаточно зникнути.

Бо нескликання сесії – це далеко не перший сигнал.

Голова Верховної Ради відмовляється ввести в дію сенсорну кнопку "Рада-3", яка б забезпечила особисте голосування депутатів. Провладна більшість не хоче слухати звіти прем'єр-міністра та міністрів-силовиків. Народних депутатів України, всупереч прямій вимозі закону, не випускають з країни на сесію ПАРЄ.

Такого ще не було в історії незалежної України. Розпочався новий етап згортання демократії, знищення основ законності та парламентаризму. Влада йде шляхом встановлення тоталітарного правління і інших шляхів не визнає.

Напередодні парламентських виборів, українська влада розраховувала отримати слухняний та поступливий, мовчазний парламент. Але не вийшло. Опозиція показала, що здатна захищати свої права та інтереси країни.

Тоді влада вдалася до альтернативного сценарію: дискредитувати парламент, поставити під сумнів легітимність його рішень, виключити з політичного процесу.

Як відомо, в 1918 році матрос Залізняк розігнав Установчі збори. Сьогодні за методами матроса діє олігархічна більшість українського парламенту. Вони прагнуть переламати парламент, змусити його обслуговувати владу у конвеєрному режимі.

Я вважаю, що час розмов минув. Настав час пошуку симетричної і адекватної відповіді на авантюри влади.

Іншого вибору у нас немає. Два тижні тому я оприлюднив план дій боротьби з беззаконням у Верховній Раді. Ми виконаємо цей план.

З усією відповідальністю заявляю: ця Верховна Рада або працюватиме законно, або не працюватиме взагалі. Так само і ця влада: або вона почне грати за правилами, або в країні буде інша влада.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Усі пам'ятають сміттєвий колапс у Львові і велику хвилю публікацій у ЗМІ щодо проблем утилізації відходів в Україні загалом. Тоді, коли після трагедії на сміттєзвалищі, Львів "потопав" у смітті, активісти, експерти, чиновники жваво обговорювали тему поводження з твердими побутовими відходами, говорили про варіанти системного вирішення проблеми...

Євробачення-2017: Жодні ігрища не варті репутації країни

Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро...

Соловьям-популистам посвящается...

Когда страна остро и давно нуждается в реформах, противостоит внешней агрессии, когда необходимо сломать систему, которая отчаянно сопротивляется, разве можно воплотить изменения только бесконечно рассуждая о том, что и как нужно делать? Ответ очевиден...

Человек с большим сердцем

Он учил ключевым вещам, которые помогают мне в жизни – только в борьбе можно одержать победу. Нужно уметь ставить перед собой цель и достигать ее...

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним. Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним? Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко...

Чому ми не йдемо до Президента

Представники "УДАРу" не підуть на Банкову в Адміністрацію Президента. І це принципова позиція. Історія питання така: За три роки свого президентства Віктор Янукович жодного разу не виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням, не відповів на запитання депутатів...