Дмитро Кулеба Постійний представник України при Раді Європи

Штучний інтелект, Путін і ми

07 вересня 2017, 11:56

Нещодавня репліка Путіна "Штучний інтелект – це майбутнє не тільки Росії, це майбутнє всього людства. Той, хто стане лідером в цій сфері, буде володарем світу" явно не була імпровізацією. Він про це думає. Йому це болить.

Підозрюю, що він серйозно мріє про владарювання над світом. І точно не хоче, щоб хтось в цьому світі владарював над ним.

Сьогодні мала б жваво обговорюватися новина про те, що тролеферма з Петербурга купувала рекламу у ФБ, таргетовану на американську аудиторію. ФБ вчора в Конгресі доповів.

Там найцікавіше в тому, що прямо про вибори контент нічого не говорив. Мета рекламодавця була інша – "підсилити соціальні та політичні сигнали, що роз'єднують суспільство". Тобто, це та ж сама технологія, яку Росія застосовує у нас, зокрема, розбиваючи українців на полюси зради і перемоги. І яку ми радісно підхоплюємо.

Divide et impera завжди було актуальне. Просто тепер це можна ефективно робити за допомогою комп'ютера і смартфона.

Росія дійсно навчилася використовувати технології створення і поширення контенту, щоб пробувати впливати на ситуацію в різних країнах світу. Вона як риба у воді почувається у всвесвітньому інформаційному потопі.

Переконливого незворотного результату з низки причин (про них треба окремо) поки немає. Але технологія у Росії є. А значить є ризик, що одного дня буде і результат.

У березні 2017 року одні дослідники з'ясували, що від 9 до 15% користувачів Twitter є ботами. Інші – що 70% користувачів, які твітили російською мовою про діяльність НАТО в країнах Балтії та Польщі, виявилися ботами (тобто машинами, а не людьми).

А тепер увага: вони згенерували близько 84% твітів на цю тему. Іншими словами, російськомовна комунікація у цьому сегменті практично повністю контролюється тими, хто контролює цих ботів.

Непідготовлена людина цілком може повірити, що твіт, який зібрав 80000 ретвітів, є думкою більшості. І пристати до неї. Так можна керувати суспільною думкою, не даючи людині розуміння, що усі ті ретвіти створили керовані кимось боти.

Бот – це власне і є один з прикладів штучного інтелекту. Бот – це вже зручно і корисно. Бот, який опанує мистецтво управління емоціями людини, зможе її контролювати і спрямовувати її дії (тільки не треба думати, що ви достатньо сильні, щоб протидіяти цьому впливу).

І це вже відбувається. Гугльніть про прогрес DeepMoji, блефування Libratus під час гри в покер, задушевні розмови з чат-ботом "Анонімний друг", якого створили для Анонімних Алкоголіків Бразилії, або сумну історію бота Тay.

Якщо бота контролюватимуть гарні люди, він спрямовуватиме людину в гарному напрямку. А якщо це будуть погані люди?

Факт: сьогодні Росія має перевагу у використанні тролів та ботів в комунікативній війні. Це дозволяє їй створювати реальні штурми і перемагати в окремих боях. Інші лише приходять до тями і намагаються протидіяти цьому.

Росія розуміє, що наявних ресурсів замало для стратегічної перемоги. На ботах, які просто аналізують ситуацію і розганяють контент, не переможеш. Навіть якщо забезпечити їх синергію телебаченням та соцмережами. Потрібні боти, які зможуть впливати на людину, взаємодіючи з нею. Потрібні алгоритми, які не лише плануватимуть бойові операції, а й керуватимуть ними.

Тому Путін і покладає такі надії на розвиток штучного інтелекту. Так само як Гітлер покладав надії на те, що якісно нова технологія – ракета Фау – створить йому стратегічну перевагу і допоможе виграти у війні, яку він на той момент вже програвав.

Лідерство у розробці штучного інтелекту міцно тримають США і Китай. Пекін до 2025 року планує підняти витрати до 60 мільярдів доларів щорічно. Росії ці перегони озброєнь просто не під силу, щоб перемогти у світі.

Ілон Маск, як пророк організованого штучним інтелектом апокаліпсису, одразу відреагував на слова Путіна: "Конкуренція між країнами у сфері штучного інтелекту, ймовірно, стане причиною Третьої світової війни".

Але Росії ця війна не потрібна, тому що вона не виграє в цій конкуренції. Війна, якою вона займається зараз з надією перемогти, це війна, в якій штучний інтелект вже використовують, щоб втягувати людей в конфлікт, провокувати їх та керувати ними.

Росія стала лідером у використанні наявних технологій, розуміючи, що світове лідерство в розробці нових технологій їй не світить.

Але в Україні росіяни розгорнулися на повну. Всі технології, що є в їх наявності, тестуються і запускаються в тираж у нас та деінде. Ми потроху почали помічати їх і протидіяти їм. І це унікальний для світу досвід.

Та цього замало, щоб не дозволити себе знищити.

Ми маємо покласти в основу нашої комунікативної політики науку і високі технології. Машини, засновані на технології штучного інтелекту, мають стати на захисті нашої національної безпеки.

Ручні комунікації, якими зараз займається держава, це набагато краще, ніж було до 2014 року, це корисно і місцями симпатично. Але безперспективно. Сподіваюся, у нас десь хтось вже займається вирішенням цієї проблеми. Тому що часу у нас обмаль.

Коментарі — 11
Spirito _ 10.09.2017 16:31
IP: 93.74.43.---
- Москва зіграла на випередження: Україні буде важко відмовитися від "миротворчого"
плану Путіна – експерт
- Предложение Путина или "приключения миротворцев в Донбассе". Колонка Олега Денежки
...Не на ввод миротворческих сил согласился российский президент,а исключил малейшую возможность
выполнения этого плана Госдепа.-
- Німецький політик,що претендує на пост голови МЗС,придумав як врятувати Путіна
...запропонував повернути Росію до В8,якщо та відмовиться від військових навчань.-
Spirito _ 09.09.2017 17:46
IP: 93.74.43.---
-Чи з'явиться українська соціальна мережа,непідконтрольна ФСБ? -стаття
(щоб вільно спілкуватися у своєму домі на своїй кухні)
-Вчені навчили нейромережу виявляти геїв по фотографії
...показали,как "базовые и широко (!) используемые методы могут угрожать
частной жизни".-
-Безсмертний:затримання Гриба -це спільна спецоперація Білорусі і Росії - (відео)
PS
-Теракт у Києві продемонстрував єдність і організованість українців:опубліковане
вражаюче фото
(українці мають вже не дозволити жодному політику використати їх для приходу до влади
на гаслах і емоціях)
-Тягар батьківства -стаття
(головне усвідомити,що в глобальному капіталістичному/олігархічному офшорному світі жодна країна чи транснаціональна корпорація не сприятиме появі конкурента;
тому війна РФ проти України досі не отримала юридичного визначення і немає досі визначеної концепції
завершення)
-Реалістичний сценарій вирішення конфлікту в Україні (світова преса)
(сценарії базуються на поступках України (право сильного))
Віталій Цибуляк _ 09.09.2017 08:50
IP: 195.200.245.---
Алексей Дворецков: – приклад типового бота. Обліковий запис на ФБ вже застарів/видалений. IP-адреса вказує на VPN-додатка для Хрома (приховує країну). Але УП плювати, як бачу, на санітарію.
Борис Скрипниченко _ 08.09.2017 19:59
IP: 35.195.125.---
о чем хотел поведать этот достойный муж? я ничего не понял...
Райхер _ 07.09.2017 21:44
IP: 46.211.152.---
Путин это и есть Антихрист из антимира. Россия стала Антимиром.
Русский антимир хочет всю планету разрушить. И если Гитлер вёл войну ради своей нации, то Путин и Россию разрушает, это и есть волк в овечьей шкуре.
Но победить Антихриста невозможно! И любое противостояние лишь придаёт силу Русскому антимиру и Путину – Антихристу!
Выход только в равновесии, балансе и гармонии. Ненависть это то чем питается Русский Антимир!
Для начала нужно переписать историю, ведь всё Зло Русого Антимира держится на Лжи и лживой истории. Именно с этого и началась война. Ющь предложил переписать историю, раскрыть архивы, покаяться России за голодомор и геноцид...А Русскому Антимиру это очень не понравилось как и нашим регионалам.
Каким бы гадом не был Порох относительно Русского Антимира он поступает очень мудро, другой бы уже повёлся и может быть нас бы и в живых уже не было, ибо Антихрист добился бы своего – войны, дестабилизации и смертей...
Andrey Kononenko _ 07.09.2017 15:48
IP: 188.163.73.---
правда:
Andrey Kononenko
Такое ощущение, что американские элиты отупели.
Та ні. Вони думають і творять позитив, але тепер візьмуться і за протидію злу.
візьмуться. С Северной Кореей уже проиграли. С Сирией проиграли.
Алексей Дворецков _ 07.09.2017 15:12
IP: 35.190.198.---
нахрін мені той путін якщо порох грабує народ
правда _ 07.09.2017 15:06
IP: 5.58.29.---
Andrey Kononenko
Такое ощущение, что американские элиты отупели.
Та ні. Вони думають і творять позитив, але тепер візьмуться і за протидію злу.
Слухав сьогоднішній виступ нашого гаранта, блискучий, просто чудовий спіч. Повіривши цьому брехунові я голосував за нього. Більш не проголосую.
Spirito _ 07.09.2017 14:31
IP: 93.74.43.---
- Крупнейший газовый холдинг Украины угрожает забастовкой правительству
Гройсмана
...мы уже сто дней живем без Ахтырского газа,без украинского.-
- Новости Новороссии: ВСУ готовят новую атаку на Донбасс и обстреливают территорию ЛНР
...ВСУ в Донбассе находятся вопреки конституции Украины
... (АТО – так на Украине называют вооруженный конфликт с армиями ДНР и ЛНР) в Донбассе -
- Порошенко відкинув повернення ОРДЛО і Криму військовим шляхом
PS
- Сирия на пороге главной битвы: кто быстрее возьмет Дейр эз-Зор – ВКС РФ и САА или США и курды
(будет раздел Сирии как когда-то Германии (или Кореи) и как это может отразится (отражается) на событиях в Украине?)
Олена Мельник _ 07.09.2017 14:10
IP: 93.75.57.---
Кулеба: "Ми маємо покласти в основу нашої комунікативної політики науку і високі технології." В Україні вже немає ні науки, ні високих технологій. Точніше, де-не-де ще є, але режим порошенка-гройсмана успішно донищує. Через це благі наміри автора так і залишуться намірами.
Andrey Kononenko _ 07.09.2017 12:41
IP: 188.163.73.---
А самое смешное, что США, как государство, в манипуляциях при помощи информационных технологий оказались позади России настолько, что сами стали их жертвой. Такое ощущение, что американские элиты отупели.
Корупція1041 Річниця Майдану72 Україна та Європа878 Рада 2014103 Уряд реформ284
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter