Ну, немає тиску, немає
Взагалі у людей, які приходять у владу, виникає якесь непереборне бажання постійно казати неправду. Ось міністр фінансів Федір Ярошенко під час брифінгу у Кабміні повідомив, що "За підсумками квітня місяця нашими суб'єктами господарювання без тиску на них... до держбюджету надійшло на 4,6 мільярди більше грошей, ніж по факту минулого року".
Нічого не можу сказати з приводу інформації пана міністра щодо обсягів мобілізованих коштів. До сьогоднішнього дня жодної інформації про мобілізацію податків у квітні ані Казначейство, ані податківці, ані митники не оприлюднили. Так що зробити аналіз цього зростання податкових надходжень поки що не має можливості, а тому і аплодувати пану міністру не поспішав би.
До речі таких затримок з оприлюдненням інформації не було навіть за часів уряду Тимошенко.
Що ж до "відсутності тиску на підприємців" можу сказати досить чітко – це відверта брехня. Такого тотального тиску українське підприємництво, схоже, взагалі ще не знало. Я не зустрічав в Києві жодного підприємця, який би не поскаржився на жорсткий тиск податківців. І це не дивно.
Згідно із законом про держбюджет, уряд має мобілізувати податкові надходження у розмірі 202, 957 млрд грн, тобто на 54 млрд грн, або на 36,5% більше, ніж роком раніше. Таким чином, щоб виконати плани з податкових надходжень, закладених до бюджету 2010 року, за 8 місяців, що залишилися, податковій потрібно зібрати 164 млрд грн. Це на 42,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Все це видається абсолютно не реалістичним, тому податковий тиск у першу чергу на малий і середній бізнес лише зростатиме.
У зв'язку з цим ще раз хотів би наголосити: без непопулярних реформ в соціальній та комунальній сфері країні не обійтись. Перекрити лише тиском податківців сталий величезний дефіцит держбюджету неможливо. І це проблема не тільки минулого чи цього року. Це проблема для України на роки. Фінансувати Україну, як це зробили європейські країни по відношенню до Греції, ніхто не буде. Без реформ держава не зможе вижити. А реформи можливі лише за умови досягнення консенсусу в суспільстві. Тому, розпалюючи ворожнечу між різними частинами країни, постійно провокуючи конфлікти з тих чи інших питань, можна довести державу лише до розпаду, і аж ніяк не до розвитку.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.