24 червня 2010, 03:36

Шановні експерти та політики, нефіг трендеть

Не витримав та вирішив написати цей блог, прочитавши заяву Миколи Томенко про те, що податковій інспекції треба присвоїти ім'я Лаврентія Берії.

Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

"Бо Берія мріяв про такі повноваження, які дають податковій інспекції (в проекті Податкового кодексу) ", – зазначив він.

Усі останні дні займаюсь аналізом та готую конкретні пропозиції до урядових законопроектів. Зрозуміло, що найбільша увага зараз прикута до проекту Податкового кодексу. І от що показово, у цьому проекті дійсно є багато того, що варто критикувати та доопрацьовувати, але наша рідна опозиція нищівно громить його, схоже, навіть не читаючи. Зрозуміло, що опрацювати та вникнути у непростий документ з загальним обсягом більш п'ятиста сорока сторінок справа не з легких. Зрозуміло, що усі проблемні питання, які можуть мати місце у такому фундаментальному документі, не відстежиш. Але коли замість реального аналізу та внесення пропозицій йде критика положень, яких навіть немає в проекті, хочеться відверто лаятись.



Наведу сьогоднішнє моє невеличке листування з головою Секретаріату УНП Ярославом Джоджиком. Сподіваюсь, він вибачить мене за це. В межах опрацювання проекту Податкового кодексу пан Джоджик запропонував подивитись в Інтернеті зауваження до нього, щоби використати при підготовці наших пропозицій. Для цього він навіть підготував невеличку табличку з критикою, яку знайшов в Інтернеті. І от що я йому був змушений відповісти.

"Ярославе Івановичу, ще раз змушений зазначити, що у ЗМІ є багато відвертої дези щодо проекту Податкового кодексу.

"Зараз Ви фактично змушуєте мене (а краще за мене це зараз ніхто не зробить, бо я принаймні знаю, де і що дивитись) перевіряти повторно усі ті розділи, які я вже опрацював. Як приклад, можу показати справжню ситуацію з тими чи іншими звинуваченнями, які лунають в ЗМІ.

У Вас в таблиці наводиться така критика:

"Згідно з новим кодексом, податківці отримають право приходити в приватне житло підприємців".

Насправді у підпункті 48.2 розділу ІІ зазначається:

"48.3. Обстежень будівель (житлових приміщень) та територій, які належать фізичним особам і є об'єктами оподаткування або використовуються для отримання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування, проводиться лише у випадках та у порядку, передбачених законом". Тобто тільки за рішенням суду.

Ще один приклад. У Вашій таблиці: "Ви знаєте, що на сьогоднішній день у нас є податкова адміністрація і податкова міліція, Податковий кодекс передбачає спеціальний орган, який називається Спеціалізована податкова інспекція... Ця податкова інспекція одержує такий перелік повноважень, якого очевидно не мало ні ЧК, ні НКВД разом узяті".

Я стверджую, що нічого подібного у проекті ПК немає взагалі.

Давайте не робити спробу реагувати на все, що говориться та пишеться зараз щодо проекту ПК. Ми дійсно у цьому випадку можемо щось пропустити, але в -цятий раз перевіряти самого себе, це не найкращий шлях роботи над подібним документом.

До речі ще приклад невідповідності даних, наведених у таблиці.

Звинувачення:

"Інший приклад – родина з трьома і більше неповнолітніми дітьми. Зараз у неї є можливість зменшувати свій оподатковуваний дохід на 100% мінімальної зарплати на кожну дитину. Новий кодекс пропонує лише 50%."

Насправді:

Розділ ІІІ

9.1. Перелік податкових соціальних пільг

З урахуванням норм абзацу першого підпункту 9.4.1 пункту 9.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:

9.1.1) у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку;

9.1.2) у розмірі, що дорівнює 100 відсотків суми пільги, визначеної підпунктом 9.1.1 цього пункту, – для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, – у розрахунку на кожну таку дитину;

9.1.3) у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 9.1.1 цього пункту, – для такого платника податку, який:

а) є одинокою матір'ю (батьком) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину-інваліда – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;"

І такої дези на жаль у ЗМІ зараз з'являється безліч.

Отже, шановні експерти та політики, нефіг трендеть. Займіться тяжкою, може навіть не дуже вдячною, роботою по підготовці конкретних зауважень та пропозицій до внесених урядових законопроектів. Від того, що буде розповсюджуватись відверта дезінформація, українським громадянам краще жити не стане.

До речі, один з дописувачів запитав мене, в чому я бачу альтернативу цьому уряду. Так от альтернатива повинна починатись з того, що почнуть займатись реальною справою та припинять постійно казати неправду.

Стосовно тих пропозицій, які готує УНП. На початку наступного тижня навмисно розміщу їх тут у блозі, щоби кожний мав можливість зрозуміти, що ми пропонуємо як альтернативу економічної політики уряду.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.