13 лютого 2010, 18:09

Ющенко сприяв обранню Януковича та поховав Помаранчеву революцію

Найбільшою іронією українських виборів 2010 року є те, що націоналістичний кандидат Ющенко, який давно зневажав Росію, посприяв обранню проросійського кандидата – Януковича, фаворита Москви на виборах в Україні.

Ющенко, який прийшов до влади внаслідок Помаранчевої революції 2004 року – сам практично повністю зруйнував Помаранчеву революцію. Революція, яка довго була об'єктом особистої ненависті колишнього президента Володимира Путіна, який вбачав у ній одну із своїх особистих невдач, була похована тією ж людиною (Ющенком), кого Путін так зневажав.

І немає ліпшої фінальної епітафії, яку б можна було краще написати для Ющенка, ніж ця.

Можна виділити два головні міфи, які підтримувалися президентом Віктором Ющенком впродовж президентських виборів 2010 року в Україні – те, що між політикою двох основних кандидатів – Віктора Януковича та Юлії Тимошенко – немає ніякої різниці, і те, що вони обоє є "проросійськими кандидатами". Програш Тимошенко у 3% голосів на виборах завдячує цим міфам, коли було пораховано кожен голос.

Є вісім пунктів доказів, що вказують на союз Ющенко-Янукович, та який сприяв обранню Януковича.

Перше – це повна відсутність критики на адресу Януковича з боку Ющенка у передвиборчий період. Ющенко ніколи не критикував проросійську політику Януковича у галузі енергетики (тобто, щодо газового консорціуму, повернення до неринкових субсидійованих цін, відродження корумпованою РосУкрЕнерго), за російську мову як державну, за подовження базування Чорноморського флоту після 2017 року, за протидію Плану дій щодо членства у НАТО, чи за союзництво Партії регіонів із російськими націонал-екстремістами в Одесі та в Криму.

Ющенко та президентський секретаріат натомість щоденно кидали образи у бік Тимошенко, звинувачуючи її у "зраді" і накладаючи вето на рекордну кількість урядових політичних рішень.

По-друге, у грудні із секретаріату президента стався витік інформації, коли один зі співробітників представив проект угоди про план союзництва Ющенка-Януковича (УНІАН, 25 грудня 2009 р.). Українці почали обговорювати питання чи стане Ющенко прем'єр-міністром за президентства Януковича (www.comments.com.ua, 4 грудня 2009 року).

Натомість, у випадку створення широкої коаліції НУНС – Регіонів на посаду прем'єр-міністра може бути висунутий лояльний до Ющенка Юрій Єхануров. Прем'єр-міністр і лідер "Нашої України" Єхануров проводив переговори з Партією регіонів після березневих виборів 2006 року щодо створення широкої коаліції, які провалилися. Впродовж 1990-тих Єхануров очолював Фонд держмайна і олігархи є його "дітьми".

По-третє, Партія регіонів та проянуковичеве крило фракція "Наша Україна – Народна самооборона" (НУНС) разом із комуністами та блоком Володимира Литвина намагалися змістити протимошенківського міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Голосування підтримав також депутат НУНС Петро Ющенко.

По-четверте, у проміжку між першим та другим турами виборів Ющенко наклав вето на постанову Кабміну від 16 грудня 2009 року про призначення генерала Геннадія Москаля начальником кримської міліції. Москаль, який є депутатом від пролуценківської групи Народної самооборони був покараний за перешкоджання виборчим фальсифікаціям на користь Януковича у першому турі.

"Партія регіонів, яка з Ющенком є повними негідниками, контролює адміністративні ресурси півострова", – сказав Москаль (www.zik.com.ua, 11 лютого). Команда Тимошенко знайшла докази виборчих махінацій під час другого туру у Крим.

П'яте – те, що між першим та другим турами Ющенко усунув губернаторів Харківщини та Дніпропетровщини, які висловили підтримку Тимошенко та відмовилися надавати адміністративні ресурси команді Януковича. Ющенко також відкликав шість послів звідти, де під час першого туру було мало голосів за Ющенка. Команда Тимошенко закликала скасувати результати виборів у Дніпропетровську, де вони знайшли докази фальсифікацій.

По-шосте, лише за п'ять днів до другого туру Партія регіонів, проянуковичеве крило НУНСу та комуністи проголосували за внесення змін до закону про вибори. Президент Ющенко швиденько підписав закон у дію, ігноруючи прохання Комітету виборців України, незалежних експертів та Тимошенко накласти на нього вето.

Ці зміни було широко засуджено, оскільки вони саме посеред виборів змінили правила їх проведення. Якщо б ці зміни вважалися дуже важливими, то Ющенко повинен був зажадати їх прийняття до початку першого туру. Дії Ющенка довели, що він налагодив союзницькі взаємовідносини з Януковичем.

Те, що ще залишалося від репутації Ющенка в Україні та за кордоном – було просто знищене його підтримкою змін до виборчого законодавства, оскільки ця підтримка підірвала, як говорить київський експерт Ігор Жданов, його роль як конституційного гаранта вільних виборів та гасла його передвиборчої кампанії про доведеність демократії в Україні (www.politdumka.kiev.ua, 4 лютого). Олександр Третяков, давній його соратник, вийшов із партії "Наша Україна", де Ющенко є почесним головою.

Сьоме – найбільш суперечливе – те, що між першим та другим туром Ющенко підписав два укази про присвоєння звання Героя України лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері та про визнання учасників різних українських національно-визвольних рухів ХХ століття (www.president.gov.ua, 28 січня). Ці укази негайно були засуджені з боку Росії, і додатково допомогли мобілізувати проянуковичевих виборців на сході та півдні України. Професор Мирослав Попович назвав ці укази "дезорієнтацією" для південно-східних українських виборців, і що вони мобілізували їх проти "помаранчевого" кандидата – Тимошенко ("Український тиждень", 29 січня).

Час видання цих указів викликає підозри, оскільки вони були видані не перед першим туром, коли це могло дати Ющенку додаткових голосів, відбираючи їх у лідера "Свободи" Олега Тягнибока. Ці укази можна було видати у будь-який час впродовж його президентства, так само, як він надав статус героя лідеру Української повстанської армії (УПА) Роману Шухевичу у жовтні 2007 року. Указ про визнання січових стрільців був виданий 6 січня – перед першим туром.

По-восьме, Юрій Шухевич, син командира УПА очолив разом з іншими націоналістичними лідерами кампанію на підтримку Ющенка у Львові, і закликав голосувати у другому турі проти обох кандидатів. Тимошенко під час участі у програмі на телеканалі Інтер (5 лютого) надала докази того, що такі заклики були оприлюднені у львівських газетах за фінансової підтримки з боку команди Януковича.

У Львові та Івано-Франківську з'явилися антисемітські листівки (автор сам був свідком цього), які закликали виборців "Не голосуйте за жидів", маючи на увазі ймовірну етнічну належність батька Тимошенко (ці листівки можна знайти на веб-сторінці www.rferl.org, 3 лютого).

Віктор Янукович відточує майстерність орвеллівського двомислення, а українська політика перевершує "1984" Джорджа Орвелла

Партія намагається здобути владу лише заради самої себе. Ми не зацікавлені в добробуті інших; ми зацікавлені лише у владі. Джордж Орвелл, "1984" Найбільшою перешкодою для американських і європейських політиків перед адекватним розумінням України та інших країн Євразії завжди була прірва між тим, що говорять українські лідери, і тим, що вони роблять...

КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада підтримує зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко

Ми, небайдужі люди різних поколінь й національностей, зібралися на четвертій конференції КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада, підтримуємо зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко...

Юрій Левенець теж був фальсифікатором виборів

Давайте не будемо забувати, що якби були відправлені до в'язниці ті з них, хто скоїв фальсифікації виборів у 2004 році – як вони повинні були бути – туди потрапив і Юрій Левенець...

Тимошенко вже виграла

http://blog.taraskuzio.net/2013/10/07/tymoshenko-has-agreed-to-go-to-germany-for-medical-treatment-the-deal-hinges-on-yanukovych-giving-her-a-pardon/ http://www...

Канада відклала підписання угоди про вільну торгівлю через права людини. Чи буде ЄС наслідувати цей приклад?

Ukraine angry as Canada suspends free-trade talks Sep 27 2013... by Tanya Talaga, Toronto Star Global Economics Reporter http://www.thestar...

Не буде ніякого компромісного медичного рішення у "справі Тимошенко"

Бундючний виступ Віктора Януковича на минулотижневому саміті в Ялті перед європейськими лідерами засвідчив, що він не випустить екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко – політичного в'язня, чия доля стала перешкодою на шляху європейської інтеграції України...