14 травня 2010, 02:07

Як починалася цензура на 1+1

В одній із шухляд в офісі "Української правди" зберігається дивний лист.

Ми його отримали вісім років тому, навесні 2002.

Це був лист-реакція на найпершу статтю про запровадження цензури на українському телебаченні.

Стаття називалася "Знайомтеся: Віктор Медведчук, третій президент України".

У публікації йшлося про тоді невідоме ще широкому загалу явище темників, які тільки почали закріплюватися на підконтрольних СДПУ (о) телеканалах 1+1 та Інтер.

Після публікації ми і отримали листа, який бережемо як пам'ять. Це послання "Українській правді" від тодішнього генпродюсера та співвласника 1+1 Олександра Роднянського.



У листі Роднянський як міг заперечував цензуру на каналі 1+1.

Але історія все поставила на свої місця.

Через два з половиною роки, 25 листопада 2004 цей самий Роднянський разом з журналістами 1+1 вибачався перед глядачами за те, що дурили їх з телеекранів:

"Ми усвідомлюємо свою відповідальність за упередженість інформації, яку досі поширював канал під тиском і за директивами різних політичних сил".

Ще за два тижні, 8 грудня 2004-го Роднянський розповів, як його посадили на гачок:

"Якийсь час тому під загрозу було поставлено сам факт існування "1+1", тому що у нас хотіли відібрати ліцензію, і я дозволив зв'язати себе деякими зобов'язаннями. З тих пір ми відчували досить жорсткий тиск – як і майже всі наші колеги на українському телебаченні".

Як зізнається Роднянський, робити те, що робив канал "у рамках роботи на "єдиного кандидата" Віктора Януковича, ...було убивчо і професійно, і по-людськи".

За словами Роднянського, в останні кілька тижнів "стало зрозуміло, що все це вже нижче плінтуса й треба або закривати лавку, або міняти ситуацію кардинально".


Минуло п'ять з половиною років.

Нічого не нагадує? Наприклад, сьогоднішні спростування нового власника 1+1 Коломойського та керівника каналу Ткаченка про наявність у них будь-якої цензури.

Але не виключено, що років через десять Коломойський десь у мемуарах згадуватиме, що в нього виникли проблеми навколо Укртатнафти або Південного гірничо-збагачувального комбінату, і він так само "зв'язав себе деякими зобов'язаннями" з Віктором Януковичем.

Загалом же власники та керівники медіа ніколи не визнають наявність у себе цензури. Для цього як мінімум треба щоб трапилася помаранчева революція.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...