23 листопада 2011, 14:59

Коли ''жители Донбасса'' вже нарешті наїдяться?

По справжньому важливі речі робляться в тиші.

22 листопада всі завзято обговорювали заборонені збори на Майдані, скупчення "Беркуту", ялинку, яку почали наряджати за півтора місяці до нового року... Ця шумова завіса приховала від нас справді важливі речі, за якими стоїть не стрясання повітря, а мільярди гривень.

Отже, 22 листопада Антимонопольний комітет розпорядився зробити безконкурентним продаж "Київенерго".

Якщо хтось не в курсі, "Київенерго" – це найбільш ліквідний об'єкт в українській енергетиці. Це розподільча компанія столиці. Київ – це не просто великий ринок, але і найбільш платоспроможні клієнти. І "Київенерго" – це компанія, яка приречена бути прибутковою.

Справжню вартість цього об'єкту може дати лише ринок і відкрита конкуренція за нього.

Але проблема в тому, що "Київенерго" дуже потрібно Рінату Ахметову.

Він уже володіє акціями, які "спилив" з державної власності інший олігарх-регіонал Василь Хмельницький, що перепродав потім свій пакет Ахметову.

Тепер 25% компанії "Київенерго" виставляє на продаж держава. Ці акції дуже потрібні Ахметову, адже він тоді сконцентрує контрольний пакет. Тому Ахметов готовий платити високу ціну за 25% "Київенерго".

Але навіщо платити більше, якщо конкурента можна зняти з аукціону, і тоді замість відкритих торгів ти забереш об'єкт просто за ціну, яку сам оголосиш.

Другу заявку на "Київенерго" подала компанія "Полтаваобленерго", за якою стоять інші олігархи Коломойський з Григоришиним. Але прізвища цих людей грають найменшу роль. Їхня функція – це розігнати ціну за "Київенерго" на аукціоні, щоб бюджет, про дефіцит якого Азаров ллє крокодилячі сльози, отримав більше грошей.

Але тепер Антимонопольний комітет заявляє, що другий учасник конкурсу, компанія "Полтаваобленерго", не має права купувати "Київенерго", бо не оприлюднено кінцевих бенефеціарів.

Зрозуміло, що це лише формальний привід, аби в Ахметова не було конкурентів при приватизації "Київенерго".

Вся країна знає, що за "Полтаваобленерго" стоять Коломийський з Григоришиним, а формально акції оформлені на чотири структури, які у відкритому доступі є на сайті Державної комісії цінних паперів та фондового ринку.



Коли на початку цього року "Укртелеком" без аукціону купувала малозрозуміла австрійська конторка "EPIC", це не викликало жодних застережень в Антимонопольного комітету. Чи не тому, що за цією компанією стоїть приблизно той самий клан, якому зараз дуже потрібне "Київенерго"?

Ця історія приватизації "Київенерго" – це не розмова про абстрактні матерії.

За нею стоять сотні мільйонів, якщо не мільярди гривень, які недоотримає бюджет. А потім тим самим чорнобильцям, які голодують у Донецьку, розкажуть, що грошей для них немає.

Яка існує різниця між аукціоном з одним учасником і справжнім аукціоном, можна переконатися на прикладі "Криворіжсталі". Комбінат на відкритих торгах в 2005 році продали у п'ять разів дорожче, ніж в 2004-му на конкурсі під одного покупця, яким був консорціум за участі того ж Ахметова з Пінчуком.

Ахметов позиціонує себе як прихильник європейського вибору, а в середу навіть прийматиме в гостях у Донецьку міністрів закордонних справ Польщі та Швеції.

Але коли мова заходить про реальні гроші, то українські олігархи більше люблять проводити приватизацію за азійськими правилами.

Тому, звісно, ніяка європейська інтеграція не потрібна ні українському президенту, ні його оточенню, ні його олігархам. Бо поки залишилася державна власність, її краще купувати за ціною, яку призначає покупець, а не вільна конкуренція.

Коли ж вони накоплять свій "первинний капітал" і настане період легалізації отриманих активів, тоді одразу почнуться розмови про недоторканість приватної власності та європейський вибір. Доведеться ще "трошки" почекати.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...