У Лазаренка конфіскували літографію Пікассо і вазу. Чи колись заберуть в Януковича ''Межигір'я''?
Є країни, де вигідно бути корупціонером. Ти зможеш жити в палаці, який забереш у держави через офшорні прокладки, на тебе будуть батрачити тисячі робітників куплених на фіктивних конкурсах заводів, а в кінцевому результаті голова Конституційного суду навіть вручить тобі булаву та інші клейноди в ході урочистого засідання парламенту.
Але є країни, де корупціонером бути невигідно. Особливо якщо ти корупціонер немісцевий, а вирішив використати територію цієї держави для переховування своїх нечесних грошей. Такою країною є США.
Всі читали минулого тижня, що уряд Америки конфіскував у Павла Лазаренка маєток у місті Новато в Каліфорнії, який він придбав також на підставну фірму за 6 мільйонів 745 тисяч доларів – але де не встиг прожити і дня, бо був арештований одразу після прибуття до США.
Але вилученням будинку проблеми Лазаренка в країні, де не дуже люблять корупціонерів, не закінчилися.
Перед вами – наказ судді Північного округу Каліфорнія та звіт виконавця про конфіскацію в Лазаренка... літографії Пабло Пікассо та цінної вази.
Твори мистецтва зберігалися в маєтку екс-прем"єра аж поки його не було пограбовано двічі протягом 2012 року. Поліція, знайшовши цінні речі, не повернула їх Лазаренку попри клопотання дружини, а тримала на зберіганні у себе.
І от тепер 18 жовтня 2013 року суддя Брейєр постановив – забрати в Лазаренка літографію Пікассо "Дама з шиньйоном" орієнтовною вартістю 30 тисяч доларів, а також вазу, оцінену в 7 тисяч 800 доларів.
Їх конфісковано в рахунок погашення суми відмитих у США коштів, які Лазаренко зобов"язаний заплатити уряду Америки за рішенням суду – 22 мільйони 851 тисяча доларів.
З палацу Лазаренку дозволили забрати лише особисті речі. Як ідеться у звіті маршала США, поки екс-прем"єр вивіз звідти два фургони.
До слова, як сказано в звіті, Лазаренко був присутній при відвантаженні особистих речей з конфіскованого палацу, що означає – він уже на свободі. Але за право вільно пересуватися він заплатив чималу суму – 14 років обмеження волі та арешт 250 мільйонів доларів з високою долею вірогідності їх подальшої конфіскації.
Він помилився державою, коли шукав спокійне місце для своїх грошей. Можна лише побажати такої самої долі послідовникам Лазаренка, які керують сучасною Україною.
P.S. Презентація книги "Американська сага Павла Лазаренка" відбудеться у Вашингтоні в наступний вівторок, 19 листопада, о 16 годині в Школі імені Елліотта Університету Джорджа Вашингтона.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.