Електоральна соціологія. Розрив між народом і владою зріс
Результати вчорашніх виборів є холодним душем для тих, хто розраховував приховати реальні настрої у суспільстві через маніпуляції так званими "опитуваннями" думки громадян. Напередодні виборів традиційно активізувалася "війна соціологій" – і вибори у неділю показали, хто плодить брехню.
Попередні висновки, порівняно з виборами в ОТГ у травні:
1. Батьківщина істотно покращила свій результат і набрала 31% підтримки, порівняно з майже 25% (і це за колосального тиску на її кандидатів), БПП – 20%, Аграрна партія – 11,8%.
2. Розрив між лідерами симпатій виборців – "Батьківщиною" та БПП – посилився, зріс до 11 відсоткових пунктів з 9.1
3. Серед п'ятірки лідерів сумарний результат провладних партій (БПП, Аграрної, "Наш край") став гіршим порівняно з результатом партій опозиційних.
Отож, за півроку виборча соціологія показала подальше падіння рівня довіри до влади.
Це об'єктивний процес. Замість так званих пенсійних, судових "реформ" необхідні реальні зміни – а їх нема.
Натомість стрімко зростає багатство бізнесменів влади – і першу чергу Порошенка і Ахметова, котрі отримують колосальні преференції від держави, і очолюють списки мільярдерів.
Що ж, дзвін народного настрою вже дзвенить по мільярдерам, котрі збагатилися під час війни. Сподіваюся, наступні вибори принесуть зміни не тільки в наше уявлення про справжні соціологічні дані, але і у списки найбагатших людей країни.
Ахметов і його нинішні партнери у владі муситимуть повернути награбоване за рахунок держави у бюджет, а новий уряд муситиме взятися за реальні реформи.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.