12 лютого 2017, 21:25

Шулєра в мантіях: як через махінації висунути себе у члени Вищої ради правосуддя та пошити Президента в дурні

Історія про те, як можна притримати на посадах суддів свого суду, звільнених Президентом ще рік тому, а потім використати їх для того, щоб вони зробили тебе членом Вищої ради правосуддя.

13 лютого о 09:00 в приміщенні Апеляційного суду м.Києва (вул. Солом'янська 2а) відбудуться Спільні збори суддів загальних суддів Києва, де будуть обирати делегатів на З'їзд суддів. З'їзд суддів збиратиметься навесні – дообрати шість членів до Вищої ради правосуддя – органу, від якого залежить доля да кар'єра кожного судді в цій країні.

Битва за ці шість крісел ведеться на смерть.

У зборах братимуть участь "судді Майдану" – просунути "своїх" у крісла членів ВРП для них остання надія зберегти мантії і лишитися "вершити правосуддя" на своїх посадах.

Але спочатку трошки історії.

У минулу п'ятницю у Голосіївському суді Києва відбулись збори суддів, де обирали представників на ці Спільні збори. Те, що відбувалося – шокувало самих суддів. На збори прийшли і голосували судді, які вже давно були звільнені за порушення присяги:

• суддя Калініченко Л.С, яка. виносила рішення про взяття під варту невинних активістів майдану та про позбавлення прав керування автомайданівців. Вона була звільнена на підставі рішення Вищої ради юстиції Указом Президента ще 24 лютого 2016 року. Тобто майже рік тому (!!!) .

• суддя Фролов О.М. теж виносив незаконні рішення щодо автомайданівців і був звільнений 5 місяців тому Указом Президента від 24 вересня 2016 року.

Виявляється, указ Президента для голови Голосіївського суду – О.Первушиної – зовсім не указ.

Первушина О.С. не видала наказ про їх звільнення і ці судді увесь час після звільнення були в штаті, мали статус судді та ймовірно отримували заробітню плату. Збори показали, для чого це було потрібно.

Очевидно, Первушина О.С. дуже хоче стати членом Вищої ради правосуддя і навіть заради цього нещодавно звільнилася з посади голови суду, який очолювала десять років.

Щоб стати членом ВРП, Первушиній треба бути делегатом на з'їзд суддів. Але в суді у неї є внутрішня опозиція і щоб бути впевненою у тому, що саме вона буде обрана делегатом Первушина О.С. використала голоси недозвільнених "суддів Майдану" – Фролова і Калініченко.

У п'ятницю третина суддів Голосіївського суду різко не погодилась з такими діями Первушиної, покинули збори і навіть заявили публічний протест. До речі, дуже тішить, що уже не усі судді покірно мовчать, а готові боротись проти явного свавілля. Це вселяє надію.







Але це не зупинило Первушину, збори таки провели, звільнені судді проголосували і обрали її делегатом на Спільні збори.

До речі, головою п'ятничних зборів була її заступник – Шевченко Т.М., яка теж є "суддею Майдану". 22.02.17 ВРП буде розглядати її дисциплінарну справу і є ймовірність винесення рішення про її звільнення. Мабуть, саме тому вона закрила очі на очевидні порушення та заперечення інших суддів проти присутності на зборах звільнених суддів, адже в інтересах Шевченко, щоб у березні членом ВРП стала саме Первушина.

Варто сказати декілька слів про саму Первушину О.С.

Вона вже 10 років є головою Голосіївського суду, перейшла туди з Печерського суду і уміла знайти спільну мову з усіма владами. У часи Майдану у Голосіївському суді як мінімум 7 суддів виносили незаконні рішення стосовно учасників протестів. У слідства є дані, що винесення незаконних рішень відбувалось за вказівкою з Адміністрації Президента, які транслювались через голів суду.

Усі, хто знає Первушину О.С., переконані, що без її відома ці рішення не виносились. Тому дуже ймовірною є її причетність до переслідування активістів через рішення судів. Цю версію підтверджує той факт, що Первушину підтримують саме судді, які розглядали справи Майдану, а вона горою стоїть за них і, навіть, не виконує указ Президента про їх звільнення.

Але не лише цим відзначилась Первушина. У листопаді 2016 року активісти Автомайдану зафіксували, що вона користується незадекларованим автомобілем, а також зафільмували її будинок, який вона не вказувала у попередніх деклараціях.





Уже через тиждень у автора відео – нашого активіста – вдома відбувся обшук, який провела військова прокуратура. Ми переконані, що це стало результатом тісних контактів між Первушиною та військовою прокуратурою, а обшуком хотіли залякати активістів, які посміли показати розкішне життя голови районного суду та брехню у декларації.

Первушина має усі шанси стати членом ВРП – не для того суддя звільнила крісло, в якому пересиділи декілька змін влади. Що це значитиме для судової реформи коментувати не потрібно.

Для довідки – чому збори та березневий з'їзд суддів – важливі події?

Відповідно до судової реформи Вища рада правосуддя (далі – ВРП) визначає долю кожного судді – призначає, просуває по кар'єрі, карає і звільняє.

Від того, яким буде склад ВРП, залежить і вся судова реформа: справдяться очікування суспільство на очищення та оновлення чи ми знову отримаємо касту недоторканих, які будуть обслуговувати владу та корупціонерів.

Реформа не передбачає оновлення існуючого складу ВРП. 15 діючих членів ВРП зберігають свої посади до 2019 року. Але з'являються 6 нових вакансій (усього має бути 21 член) і усі по квоті суддів.



Діючий склад ВРП і так достатньо себе дискредитував і підтвердив своє реноме останніми рішенням щодо необхідності дозволу на арешт суддів. Якщо до них приєднаються ще 6 членів з такими ж позиціями, то на судовій реформі можна буде поставити хрест.

Цих 6 членів ВРП будуть обирати з числа суддів на З'їзді суддів, який відбудеться 14-15 березня 2017 року. Для того, щоб стати кандидатом у члени ВРП, потрібно бути або делегатом на З'їзд, або бути висунутим не менше як 20% делегатів з'їзду. Тому зараз йде серйозна боротьба за делегатів на з'їзд. І те, як це проходить, чітко доводить, що реваншисти пішли ва-банк і будуть усіма способами боротись за своїх членів у ВРП.

Процедура висунення делегатів на З'їзд та кандидатів у члени ВРП відбувається вже зараз по усій Україні і дуже важливо забезпечити суспільний контроль за цим процесом.

Якщо збори відбуватимуться відкрито та за максимальної уваги суспільства і медіа, то є шанси, що настільки одіозних осіб, як Первушина або "суддів Майдану" не оберуть делегатами і вони не стануть членами ВРП.

Справедливе правосуддя і чесні судді потрібні у першу чергу нам – суспільству, тому за це варто боротись. У будь-якому випадку, доля правосуддя не повинна бути у руках шулєрів та суддів, звільнених за порушення присяги.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Старі граблі від нової Вищої ради правосуддя або з чим ВРП не погоджується у антикорпрограмі

Формування і початок роботи Вищої ради правосуддя є надзвичайно важливою подією. Це не лише одна з ключових умов вступу України до Європейського Союзу, але й рішуча вимога українського суспільства, яке дуже очікує на справжню судову реформу...

Як Рада суддів маніпулює, щоб заблокувати судову реформу

10 вересня наші міжнародні партнери виконали законодавство, що запускає судову реформу та передали до Вищої ради правосуддя список осіб, яких вони номінують до Етичної ради...

Громадськість вимагає розблокувати покарання винних у розгоні Майдану

У ніч з 10 на 11 грудня 2013 року відбулась одна з найвідоміших спроб розігнати Майдан. Це відбувалось на підставі рішення суду, зокрема ухвали судді Аблова з Окружного адмінсуду м...

''КРИВОСУДДЯ'' VS ІНВЕСТОРИ або як завдяки суду заробити на іноземному банку 34,5 млн.

Як свідчить останнє опитування, проведене Європейською Бізнес Асоціацією, Dragon Capital та Центром економічної стратегії найбільшою перешкодою для інвестицій в Україну інвестори вважають недовіру до судової системи...

Громадськість вимагає припинити злочинне призначення недоброчесних суддів

У Вищої ради правосуддя вже немає червоних ліній. Вона почала протягувати призначення недоброчесних суддів, які навіть не пройшли обовязкову процедуру оцінювання та не підтвердили відповідність займаній посаді...

Як Верховний Суд ̶С̶м̶о̶к̶о̶в̶и̶ч̶а̶ Вовка планує рятувати

27 січня о 17:00, Касаційний адміністративний суд (вул. Московська, 8) розглядатиме ДУЖЕ цікаву справу. "Яйца этой Уполномоченой у нас". Ця фраза Павла Вовка з плівок НАБУ вже стала мемом...