11 вересня 2012, 14:01

Про завтрашню прес-конференцію опозиції щодо Києва

Текст, що подано нижче я написав 4-го квітня. Він готувався як основа для "київської програми" єдиної команди мажоритарників. Завтра опозиція оприлюднить своє бачення ролі "київського представництва" у майбутній Верховній Раді. Тут мої пропозиції щодо "фронту робіт" у Києві. Даруйте, якщо комусь видасться, що у Декларації забагато патетики.

Декларація гідності киян

Київ є столицею від свого заснування. Первинний сенс слова "столиця" полягає у позначенні міста, де перебуває князівський стіл – престол. Засновники Києва – князь Кий з братами Щеком та Хоривом і сестрою Либіддю – поставили на високих крутосхилах Славутича свою столицю, довкола якої згуртувалися наші пращури. Київ є одним з наріжних каменів, на яких постала Україна.

Усіляка столиця є осердям громадського, політичного, культурного та духовного життя. Відтак, тут прагнуть працювати і жити талановиті та активні люди. Цим зумовлюється те, що Київ є великим, заможним, а головне – суспільно динамічним містом. Кияни активно підтримують і самі започатковують всеукраїнські громадянські рухи, які спричиняють визначальний вплив на усе суспільство.

Та сьогодні Київ – найбільша громада в Україні, місто, яке набуло Магдебурзьке право, більше як пів тисячі років тому – позбавлений самоврядування. Позбавлений політиканами і бюрократами з метою загарбати та знищити столичні надбання – від унікальних ландшафтів до рентабельних, іще, виробництв; від пам'яток історії і культури до ринків; від об'єктів науки та освіти до прибуткової, в тіні, інфраструктури транспорту та комунального господарства. Ніяким специфічними "столичними функціями" цю наругу над громадянськими правами киян пояснити неможливо. Здирництво, мародерство, зиск за будь яку ціну являють собою єдину систему інтересів, що нею керувалися, і керуються, всі політики і чиновники, які докладали зусиль задля законодавчого обмеження прав київської громади.

Нині виконавчу владу у столиці очолює не обраний киянами міський голова, а призначуваний "гауляйтер" – намісник, повноваження якого мають своїм джерелом не волю громади, а лише президента. (Слово "гауляйтер" має такий самий стосунок до законодавства, як, наприклад, слово "мер", чи "губернатор", отож може бути застосованим на тих самих підставах)

Саме система побудови влади, визначена Законом Про столицю України – місто-герой Київ зумовлює стрімку деградацію та пограбування рідного нам міста.

Ми прагнемо це зупинити, наразі, засобами, які гарантовано громадянам Конституцію України. З метою змінити Закон про столицю ми будемо брати участь у жовтневих виборах до Верховної Ради. Нас об'єднує спільне бачення долі рідного міста та способів організації доброго буття київської громади.

Ми доможемося, щоб закон про столицю складався з одного речення: "Місцеве самоврядування у Києві здійснюється на засадах визначених Законом Про місцеве самоврядування в Україні".

Київську міську державну адміністрацію буде замінено виконавчим комітетом Київради, як це є в усіх (крім Севастополя) містах України. Райони у Києві буде ліквідовано, позаяк вони являють собою зайві корупціогенні ланки адміністрування.

Урбаністичний розвиток столиці плануватиметься і здійснюватиметься, як сукупність інфраструктурних мереж, що виходять за адміністративні межі міста, утворюючи Київську агломерацію. Територіальні громади, які складають столичну агломерацію цілковито зберігатимуть свою самоврядовну суб'єктність, будуючи стосунки з київської громадою на асоційовано-договірних засадах.

Усі наявні зелені зони у столиці та довкола неї підлягають безумовному заповіданню із забороною будь-якого будівництва у них. Їхнє використання буде можливим винятково у природоохоронних та рекреаційних цілях.

Споруди, зведені у охоронних зонах об'єктів природи, пам'яток історії, архітектури та культури та ті, які спотворюють пейзажну унікальність Києва, - перш за все схили Дніпра та острови, – підлягають демонтажу із відтворенням первинних ландшафтів. Буде складено список "ганебної власності" – споруд, які завдають шкоди місту. Володіння та користування такими об'єктами визнаватиметься морально потворним, на підставі чого на цю нерухомість буде запроваджено спеціальний податок, що зробить таку власність цілковито нерентабельною – дешевше буде знести такі споруди.

Рентабельність приватних підприємств, які належать до інфраструктур життєзабезпечення, таких, як Кампанія Київенерго, буде нормативно обмеженою, а у найближчій перспективі їх буде націоналізовано. Тарифи на послуги підприємств життєзабезпечення будуть розраховуватися виходячи не з мети їхньої прибутковості для власника, а винятково з точки зору їхнього відтворення та розвитку відповідно до потреб отримувачів послуг – киян та гостей столиці.

Нашою метою є цифрова прозорість державної та місцевої влади – кожен громадянин у режимі реального часу, через мережу інтернет, матиме змогу: слідкувати за колегіальними засіданнями органів публічної влади – рад, їхніх виконкомів, уряду, парламенту, судів, колегій; виконанням бюджетів усіх рівнів – щоденними надходженнями та видатками на відповідні бюджетні рахунки; вносити пропозиції щодо вирішення актуальних питань життя своєї громади та держави. Цифрове народовладдя є не футуристичними фантазіями, а працюючою у багатьох країнах технологією.

Ми обстоюємо принцип "презумпції законності підприємництва", який полягає у тому, що усіляка підприємницька діяльність є законною і не може бути припиненою чи забороненою, інакше, ніж у випадках наявності прямої загрози життю та здоров'ю громадян, довкіллю, пам'яткам історії та культури.

Проголошення "Декларації гідності киян" не є виявом специфічного столичного гонору чи намаганням вивищення над іншими містами і селами. Ми свідомі того, що у Києві лише концентруються проблеми, притаманні для усіх громад України.

Ми – кияни, які беремо на себе відповідальність за політичне представництво інтересів нашої громади у парламенті, закликаємо мешканців усіх громад України сформувати своє представництво у парламенті і, озброївшись сучасними цивілізаційними цілями та етичними цінностями, разом рушити у похід за власну громадянську гідність і добро для своїх нащадків в Україні.

Нас гуртують сумління, розум і воля!

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...

Щодо Української доктрини

Виступаючи у Верховній Раді в День Конституції, Володимир Зеленський закликав провести широке обговорення доктрини повоєнного розвитку України...