Віктору Пшонці – Заява про злочин щодо обрання судді Конституційного суду
Впевнений, знайдеться чимало скептиків, які поставляться до цього посту з іронією. Мовляв, навіщо цей цирк – результат і так відомий. Можливо, вони будуть праві і скоріш за все так і станеться.
Але мені здається, що в українській політиці склалась стійка і дещо абсурдна традиція. Про злочини влади згадують лише після того влада стає опозицією. Оцінку ж правопорушенням діючої влади здебільшого дають ЗМІ, експерти, політики – хто завгодно, окрім уповноважених на це осіб.
Втім, цю відповідальність - визнавати злочин, або заперечувати його – мають брати на себе ті, хто отримує за це гроші: прокурори, слідчі, судді та органи дізнання.
Наприклад, не Володимир Литвин має нашвидкоруч оцінювати законність того чи іншого голосування у Верховній раді, а Генеральна прокуратура. І не Віктор Янукович молодший або Володимир Ар'єв можуть самовільно визначати "правильність" способу голосування, а Віктор Пшонка. Тому що на відміну від депутатів та політиків, пан Пшонка та його підлеглі зобов'язані провести перевірку будь-яких повідомлень про злочин, дати фактам оцінку і офіційно – за своїм підписом визнати, що є в державі законним, а що ні.
Зрештою, навіть якщо прокурори та слідчі виявляться сліпими циніками, свідоцтво цього має залишитись в історії.
Отже, сьогодні я відніс в Генеральну прокуратуру Заяву про злочин стосовно подій 3 листопада під час призначення судді Конституційного суду Олександра Пасенюка.
Хочу нагадати. Згідно ст. 97 КПК України, прокурор зобов'язаний прийняти рішення по заяві або повідомленню про злочин не пізніше триденного строку. І або порушити кримінальну справу, або відмовити в її порушенні, або направити заяву за належністю.
При цьому в строк не більше десяти днів має бути здійснена перевірка фактів викладених у заяві шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
І ще. Я не сприйматиму звинувачення на кшталт "де ж ви були раніше" або "чому ж ви не подавали на представників влади під час президентства Віктора Ющенка та прем'єрства Юлії Тимошенко". По-перше, визнаю, це було неправильно. По-друге, я така ж людина як і усі, і розуміння процесів до мене – як і до усіх – приходить з часом.
P.S. Дякую всім, хто помітив помилку в першому реченні Заяви. Сподіваюсь, це не стане причиною відмови у розгляді. Зрештою в повідомленні вказана дата засідання Верховної ради при згадуванні відповідної стенограми.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.