15 січня 2010, 16:56

Рейтинг політичного виживання українських політиків другої та третьої ліги

Нинішні президентські вибори – це змагання лише для двох кандидатів – Юлії Тимошенко та Віктора Януковича.

Для інших 16 кандидатів – це що завгодно, але не боротьба за робоче місце на вулиці Банковій. Для когось – це бізнес в амплуа технічного кандидата, для когось – марнославство, для когось – привід розкрутитися на майбутні місцеві або парламентські вибори, для когось – чиста фалометрія. Для всіх цих шістнадцятьох це задоволення коштує 2,5 млн. грн. з власної або спонсорської кишені.

В будь-якому разі, і Тимошенко, і Янукович залишаться в українській політиці. Хтось – в ранзі президента, хтось – в амплуа глави опозиції (а то й прем'єр-міністра – як складеться).

А от для інших 16 кандидатів результат в першому турі важливий не для проходження у другий, а для підтвердження своєї політичної ваги та статусу в українському політичному процесі. Саме за результатами цих політиків в першому турі визначатиметься рейтинг очікувань щодо політичних партій, які вони очолюють на дострокових виборах до Верховної Ради, якщо вони відбудуться.



Хтось серед цих шістнадцяти може набрати несподівано багато голосів, хтось – несподівано мало. Перші стануть лідерами сподівань на недалеке майбутнє та фаворитами багатих партійних спонсорів, які хочуть прикупити кілька місць в прохідній частині списку, другі – політичними трупаками, під яких вже ніколи ніякі спонсори ніяких грошей не дадуть.

Нижче пропонується наш власний рейтинг політичного виживання кандидатів в президенти, у яких немає прямих шансів потрапити до другого туру виборів. Рейтинг складений на основі синтезу показників по п'яти факторах: (1) політичної історії кандидата, (2) рейтингування його політичного іміджу та потенційних можливостей, (3) усередненого рейтингу згідно соцопитуванням листопада-грудня 2009 року, (4) активності передвиборчої кампанії та (5) форми ангажованості від спонсора кандидата (згідно кулуарної інформації).

Позначено нижній поріг політичного виживання. Якщо той чи інший кандидат набирає менше голосів, ніж означено, він втрачає свій політичний капітал і довіру спонсорів та значної частини потенційних виборців. Але якщо його результат, отриманий в першому турі, буде не меншим за 3%, він втрачає не остаточно – у нього ще залишається можливість капіталізувати свій політичний ресурс на найближчих парламентських або місцевих виборах.

1. Богословська Інна Германівна – 3%,

2. Бродський Михайло Юрійович – 1%,

3. Гриценко Анатолій Степанович – 3%,

4. Костенко Юрій Іванович – 1%,

5. Литвин Володимир Михайлович – 5%,

6. Мороз Олександр Олександрович – 1,5%,

7. Пабат Олександр Вікторович – 1%,

8. Противсіх Василь Васильович – 0,5%,

9. Ратушняк Сергій Миколайович – 0,5%,

10. Рябокінь Олег Васильович – 0,5%,

11. Симоненко Петро Миколайович – 5%,

12. Супрун Людмила Павлівна – 2%,

13. [Тимошенко Юлія Володимирівна,]

14. Тігіпко Сергій Леонідович – 7%,

15. Тягнибок Олег Ярославович – 6%,

16. Ющенко Віктор Андрійович – 6%,

17. [Янукович Віктор Федорович,]

18. Яценюк Арсеній Петрович – 6%.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.