7 січня 2014, 11:12

Держбюджет-2014 – гірше ще не було?

Проект бюджету на 2014 рік – черговий приклад того, як чинна влада виділяє мільярди на власний апарат та забаганки чиновників, а на життєві потреби звичайних українців передбачає самі лише копійки.

Аби це довести наведу кілька красномовних прикладів. Для цього достатньо лише подивитись на цифри бюджету 2013 року.

Так, якщо в минулому році на заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів було виділено 676 млн. гривень, то в проекті 2014 року на це передбачено удвічі менше – лише 383 мільйона.

На заходи з реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем Мінсоцполітики минулоріч було виділено 49 млн. гривень, а от у цьому році – менше у... 72 рази – 675 тисяч. І це при тому, що кількість діток, які вкрай потребують зазначеної реабілітації аж ніяк не зменшилась, а навпаки – зросла на 20%.

Більше того, в урядовому проекті бюджету на 3 мільйони гривень скорочені витрати на медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ось така виходить "економія" на найвразливіших верствах населення. Натомість силовикам, які минулоріч встигли вислужитися перед чинною владою, показавши, що життя громадян України насправді нічого не вартує, Кабмін "підкине" у 2014 році значні кошти.

Так, у проекті Державного бюджету України на 2014 рік видатки для Міністерства внутрішніх справ України передбачено в сумі 18 384 322 700 грн., а це – на 3 мільярди більше, ніж минулоріч. Для Служби безпеки України в 2014 році передбачено видатки у сумі 3 454 368 700 грн., тобто на 50 мільйонів більше, ніж в 2013 році. Що це? Премія за події останніх місяців 2013 року?

В проекті бюджету "зашито" й низку інших норм. Наприклад, в порівнянні з минулим роком граничний обсяг державного боргу пропонується збільшити майже на 80 мільярдів гривень. А це відкриває шлях до нових непомірних запозичень, виплата яких надважким тягарем ляже на плечі пересічних українців.

До речі, про самі запозичення. За останні кілька років владні "професіонали" набрались таких боргів, що п'ята частина всіх витрат йде тільки на погашення відсотків по минулим запозиченням. Тобто кожна п'ята гривня з бюджету йде не на освіту, охорону здоров'я чи соціальний захист українців, а на оплату отриманих у борг коштів, які врешті решт осіли у кишенях провладних олігархів та жодним чином не покращили життя наших громадян.

Це не державний бюджет, це – банальне розкроювання держкоштів поміж "годівницями" для наближених до чинної влади. Роль же пересічних українців зводиться виключно до наповнення зазначеної годівниці. Саме тому опозиція вимагатиме перерозподілити кошти Держбюджету України на 2014 рік, суттєво скоротивши витрати на Верховну Раду, Кабмін, Конституційний суд та на всіх силовиків. Натомість зекономлені кошти необхідно спрямувати на соціально важливі програми та виплати і, зокрема, на збільшення розміру пенсій. Відповідні пропозиції ми вже внесли до Верховної Ради.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...