2 березня 2012, 12:22

Уряд натяків не розуміє?

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в Україні немає "ніякої загрози дефолту, і навіть натяків на дефолт".

Звичайно, Миколі Яновичу ніякий не натяк якесь економічне агентство Bloomberg. А воно зробило не натяк, а попередження: за імовірністю дефолту, Україну у світі випереджає лише Греція.

Чи можуть бути натяком природні сумніви у здатності уряду виплатити 95 млрд грн (11,9 млрд доларів) зовнішніх боргів цього року, в той час, коли "країна стоїть на порозі збільшення дефіциту платіжного балансу, уповільнення економічного зростання і обмеження доступу до світових ринків капіталу"?

Чи є натяком слова першого віце-прем'єра Хорошковського про те, що Україна уже в лютому-березні виплачуватиме по 8 млрд гривень? І ці гроші нема звідки взяти, тому борги будуть перекредитовувати.

Чи є натяком збільшення державного боргу, зокрема за рахунок продажу банкам облігацій внутрішньої позики за ставками 14%?

Чи є натяком для уряду негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами в 2011 році в 14,2 млрд доларів (а це приріст на 52,1%) та 6,75 мільярдів – негативне сальдо товарами і послугами. До речі, останнє у 2,2 рази більше, ніж у 2010 році? "Покращення"? Як бачимо, більше – не завжди краще.

Чи можна розглядати як натяк відсутність кредитів МВФ?

Чи можуть бути натяком явні наміри влади здійснити соціальні виплати перед виборами, за рахунок друку "порожніх" гривень?

Чи є, нарешті, натяком навіть не стільки неврегульованість питання ціни на російський газ, як, головне – повна невпевненість в тому, чи вдасться уряду скоротити обсяги його закупівлі до запланованих розмірів (27 млрд кубометрів у 2012 році, з понад 40 млрд кубометрів у 2011 році).

За стародавньою латинською приказкою – розумному вистачить і натяку. Але це не про наш уряд.

Вірний шлях до дефолту – це явне небажання і нездатність влади вирішувати надзвичайні соціально-економічні проблеми, які стоять перед Україною. Більше того, навіть їх бачити. Вершник без голови ще не так страшно, як вершник без голови на чолі ескадрону.

Звичайно, можливо, прем'єр Азаров прекрасно читає усі ці натяки. Просто, робота зобов'язує казати те, що він каже, виявляючи (в такому-то віці і становищі) цілком щенячий оптимізм.

Ну, так може тоді пан Азаров сприйняв би як натяк слова власного президента Януковича, який утаємничено заявив, що якби розказав щось таке, що він знає, то гривня б неодмінно впала.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...