26 листопада 2015, 17:53

"Це були двері в нове життя..."

Запроваджую нову практику – надавати свій блог іншим авторам-початківцям, які надихають. Знайомтесь – Артем Нікітенко, 25 років, хол-менеджер інклюзивного відділення Ощадбанку, Київ. Це відділення ми відкрили рівно рік тому. Воно було першим в Україні і Східній Європі. Артем у ньому пропрацював рівно рік і сьогодні поділився своїми враженнями. А я просто передаю це вам.



Я народився з ДЦП. Колись у дитинстві лікар, який робив мені операцію, сказав: "Ти просто витягнув поганий лот".

Але попри все я не погоджувався. Тіло всього лиш оболонка. Головне те, яка людина є всередині – в своїй свідомості, душі, серці.

Я дуже довго шукав роботу. Був десь більш як на двох десятках співбесід. Психологічно було дуже незручно. Переважна більшість роботодавців натякали, що я ж людина з обмеженими можливостями. Це була дискримінація. Вони казали: "Ми вам обов'язково передзвонимо, якщо ви нам підійдете". Але майже ніхто цього не робив.

Як багато інших інвалідів, я міг би здатися. Сидіти вдома, дивитись телевізор, грати в комп'ютерні ігри. Пенсія ж хоч маленька, але є. Та це не моя вдача.

Я професійно займаюся настільним тенісом і є одним із кандидатів у національну паралімпійську збірну. Одного разу зайшов на сайт паралімпійського комітету почитати новини, а там "висить" вакансія, що в особливе відділення Ощадбанку треба працівники.

І я спробував. І вийшло. Двері переді мною відчинилися, це були двері в нове життя, якого я раніше не бачив.

Спочатку лиш одне насторожувало, що працювати хол-менеджером і спілкуватися з людьми буде складно, тому що клієнти Ощадбанку, м'яко кажучи, не завжди привітні, чимало літніх людей, які прожили важке життя... Але в мене воно теж було нелегким.

Таки пішов на співбесіду і був морально готовий, що мені, як завжди, скоріш за все, чемно, ховаючи очі, відмовлять. Але того разу говорити мені було якось легко. Чомусь почував себе зовсім невимушено, якось навіть природно впевнено.

І тут мені: "Ви нам підходите".

Не знаю, чи фізично здорова людина може уявити, яке це щастя. Коли ти оббиваєш багато місяців пороги і тобі весь час відмовляють, а тут таке...

Я пройшов цей важкий шлях принижень і для мене це дуже важливо, що він завершився успіхом. Зрозумійте, коли ти весь час стукаєш, а тобі не відчиняють, то ти морально пригнічений. А тут двері перед тобою відчинилися самі.

Більшість людей думають, що інклюзивне відділення банку – це відділення для інвалідів. Але це зовсім не так. Це універсальне відділення для всіх: і здорових людей, і людей з особливими потребами. І тут на тобі лежить дещо більша відповідальність, ніж в інших відділеннях банку.

У день, коли приймаємо комунальні платежі, система фіксує понад 700 відвідувачів, в інші дні – 250-300. Це досить багато. В інших банках таких потоків людей нема. В цьому плані Ощад точно "найлюдніший" в сенсі кількості клієнтів у відділеннях, а тому працівники банку мають бути найлюдянішими.

Я тепер відчуваю себе повноцінним банківським працівником. Причому членом команди виключно Ощаду. І тут хочу йти кар'єрними сходами. Мені вже пропонували роботу інші банки, але я відмовився.

Моя наступна сходинка стати керуючим якогось відділення. Я полюбив Ощадбанк. Я ходжу на роботу точно не заради зарплати. Це більше ніж робота. Це моє життя.

Мене люди часто питають, чому в Ощаді такі низькі відсотки по депозитах. Я відповідаю, що чим більші відсотки, тим більше ви ризикуєте своїми грішми. А перевага Ощадбанку в тому, що він надійний, що він збереже ваші гроші і ви їх отримаєте назад. А поженетеся за відсотками, то втратите гроші, як втратили тисячі людей в інших банках, що збанкрутували. І це працює. Люди мені вірять і кладуть свої гроші на депозит. А довіра людей в моїй роботі – найбільша винагорода.

За рік роботи інклюзивного відділення близько трьох десятків людей з особливими потребами я вже знаю особисто. Вони активні наші клієнти, в мене є їхні контакти.

Коли вони приходять на милицях чи приїздять на візочках, я в же знаю на 90%, яка послуга їм потрібна. Їх ми обслуговуємо поза чергою. І решта клієнтів ставляться до цього з розумінням і повагою. Тобто людянішими стаємо не тільки ми, працівники банку, але й наші клієнти.

Тут людям з інвалідністю комфортно, вони знають, що на них чекають і їм нічого нікому не треба доводити.

Часто приїздять хлопці на візках – ветерани АТО. Я ними пишаюсь, бо вони ж народились здорові, пішли захищати країну, втратили руки й ноги...

Війна на Донбасі й окупація Криму – це великий шрам чи навіть рана на тілі нашої країни.

Найбільша цінність, і в нас в Конституції навіть записано, людське життя. Тому дуже боляче на них дивитися.

У нас у відділенні працюють переселенці з Донбасу. Це теж наша жива трагедія, яку ми маємо пережити разом, підтримуючи одне одного.

Знаєте, після Революції Гідності люди в нас стали людянішими. І запит на людяність зростає й зростає.

Наше інклюзивне відділення – мов модель цілком іншої країни, нашої майбутньої країни, найлюдянішої в світі. Де люди ставляться одне до одного з повагою й любов'ю.

Інклюзивних відділень в Ощаду буде все більше й більше. Спочатку у найбільших містах-мільйонниках, а потім у кожному обласному центрі. Добре було б, щоб цю практику переймали інші.

Насправді ж для цього треба зовсім небагато – зробити ширші двері, щоб міг проїхати через них інвалідний візок, покласти тактильну плитку, щоб впевнено почувалися незрячі, навчити жестової мови співробітників, щоб вони могли спілкуватися з глухонімими.

А головне – просто проявити звичайну людську увагу, чуйність.

Це зовсім не потребує інвестицій, але ефект дає неоціненний.









Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...