30 квітня 2016, 20:18

Хто наступна? Прибиральниця з Білого дому?

Почну з того, що не всі американці знають, хто така Вікторія Нуланд. Не всі навіть в курсі, що у держсекретаря Сполучених Штатів є помічники. А те, що вони можуть суттєво впливати на світову геополітику, так це пересічному американцю взагалі невідомо.

Інша ситуація в Україні. Хто не знає Нуланд, той просто не в тренді, не в курсі, не в мейнстрімі подій. Ще трошки і Вікторію Нуланд почнуть впізнавати в обличчя самі пересічні українці. Питання лише в тому, що помічниця держсекретаря США робить в українській столиці напередодні Великодніх свят?

А робить вона наступне.

Приїхавши з Ганновера, де президент Обама мав зустрічі з пані Меркель і паном Олландом, а також прем'єр – міністрами Камероном і Ренці, пані Вікторія зустрілася з президентом України аби поінформувати його про те, що "санкції проти росіі будуть залишатися в силі до повного виконання нею своїх зобов'язань за Мінськими домовленостями". При цьому Нуланд наголошує на тому, що вибори на окупованих територіях мають таки відбутися і якнайскоріше, а крім того ми маємо змінити конституцію задля надання Донбасу особливого статусу.

На зустрічі з депутатами Верховної ради пані помічник ніяк не могла второпати, і чого це народні обранці так негативно ставляться до виборів на Донбасі і Луганщині. Мовляв, війна війною, а вибори ж за потребою.

Їй прекрасно відповів Олег Березюк, підкресливши, що росія хоче бачити особливий статус Донбасу і вибори, аби зробити легітимними терористів і свою присутність на суверенній території іншої держави. Мовляв, росіянам конче необхідно перетворити окупацію на внутрішній конфлікт в Україні. Але, на жаль, Нуланд його не зрозуміла.

Взагалі, уявити собі ситуацію за якою б помічниця, скажімо Ложкіна, приїхала в якусь іншу державу і зустрічалася там з президентом і головами фракцій парламенту, я особисто не можу. Це вже нижче плінтуса.

Але якщо таке вже трапляється, то і я, простий народний депутат України, заступник голови комітету у справах учасників АТО, інвалідів і ветеранів, від імені тисяч українських добровольців і військовослужбовців, а також мільйонів українських громадян, дозволю собі поставити помічниці держсекретаря Сполучених Штатів декілька важливих запитань. Отже.

- Пані Нуланд, чому Сполучені Штати Америки, які гарантували Україні безпеку і територіальну цілісність в обмін на ядерну зброю і без'ядерній статус, палець о палец не вдарили аби забезпечити нашій державі недоторканість кордонів і територіальну цілісність?

- Чому, окрім гучних заяв, керівництвом США нічого не зроблено для повернення Україні Криму?

- Чому питання Криму навіть не стоїть в порядку денному переговорів президента Обами з його європейськими колегами, коли мова йде про Україну?

- Де обіцяна і так широко розрекламована військова допомога США?

- Де летальна зброя, на яку так розраховувало українське військо?

- Де закриті рахунки російських банків та олігархів з найближчого оточення путіна?

- Де врешті решт офіційна заява президента Обами з приводу невиконання Сполученими Штатами своїх зобов'язань в рамках Будапештського меморандуму 1994 року?

- І хто тепер компенсує Україні вартість третього в світі ядерного потенціалу і, найголовніше, коли?

Якщо помічник держсекретаря знайде час відповісти на ці чіткі і конкретні запитання, я обіцяю знайти час аби переконати інших депутатів у добрих намірах адміністрації президента Обами в питанні окупованих росією територій.

А доти маємо офіційно визнати ці території окупованими.

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина...

Країна без принципів?

Крим був зданий без єдиного пострілу, ідеали Майдану – без єдиного вибачення, Іловайськ – без єдиного трибуналу, справи регіоналів – без жодних пояснень, Оборонпром – без судів і посадок, і зрештою вибори – без жодних варіантів...

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою. У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами...

Новий президент це лише шанс і не більше

Більше за усю історію незалежної України не набирав ніхто. Рекордних 73% Зеленського це унікальне поєднання Сходу і Заходу, вати і бандер, реваншу і Майдану, першотравневих демонстрацій і гей-парадів тощо...

Інтрига останніх днів

Цілком зрозуміло, що до останної миті цих виборів зберігатиметься інтрига. І не тому, що у понеділок вельмишановний КМІС оприлюднив результати опитування в пропорції приблизно 70/30 на користь нового обличчя в політиці...

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної...