Євген Рибчинський Народний депутат України

Вата не спить або чому мене вкотре заблокували на Фейсбуці

08 червня 2017, 09:59

Вже вкотре кремлеботи блокують мій екаунт на Фейсбуці.

Цей раз за пост, де окрім історичної правди нема нічого, хіба що трошки заемоційний фінал.

Заблокували на цілий місяць аби і іншим патріотам не було повадно.

Та правду не спинити. Як і генетичне прагнення свободи.

Тож дублюю свій пост без аби-яких купюр аби потім не пересмикували. Отож...

Невеличкий екскурс в історію для фанів генерала Ватутіна і супротивників Шухевича.

Дехто каже, що цитата Жукова про "топить хохлов в Днепре" це фейк. Можливо. Проте, жертви битви за Дніпро перевищують найкривавішу військову операцію людства – битву під Сталінградом. І це вже факт, абсолютна і переконлива істина.

У боях за Киів було задіяно близько чотирьох мільйонів людей з обох сторін. Лінія фронту становила приблизно 1 400 км, а загальні втрати убитими, пораненими і полоненими склали близько 2,7 млн осіб.

Доктор історичних наук, викладач Київського державного університету ім. Шевченка, Віктор Король вказує на майже повну відсутність переправ через Дніпро: станом на 22 вересня 1943 року в розпал переправи на Букринському плацдармі знаходилося всього 16 понтонів. До 29 вересня 1943 року жодна з радянських армій не мала понтонних мостів на Дніпрі, що не дозволяло здійснювати в необхідних розмірах переправу на Букринський плацдарм військ, боєприпасів, техніки та палива. Через нестачу палива арміям фронту не була надана ефективна допомога авіацією.

"Першими через Дніпро під страшним вогнем переправляли бійців штрафних батальйонів, – свідчить Король, – Солдати пливли, тримаючись за дерева, колоди, дошки, і тонули тисячами."

"Ми просто не вміли воювати. Ми залили ворогів своєю кров'ю, завалили своїми трупами" – пише письменник Віктор Астаф'єв, безпосередній учасник тих боїв.

Історики стверджують, що загальні втрати Червоної армії під час битви за Дніпро становили понад 400 тисяч осіб.

Великий Олександр Довженко писав:

"Сьогодні В. Шкловський розказав мені, що в боях загибає множество мобілізованих на Україні звільнених громадян. Їх звуть, здається, чорносвитками. Вони воюють у домашній одежі, без жодної підготовки, як штрафні. На них дивляться як на винуватих. "Один генерал дивився на них у бою і плакав", - розповідав мені Віктор."

Битва за Дніпро тривала чотири місяці, ставши однією з наймасштабніших операцій світової історії.

Із 400 тисяч загиблих за ці чотири місяці радянських солдат більшість загинула у вересні-жовтні саме на Букринському плацдармі. Значну частину з них складали так звані "чорносвитники" – цивільні із щойно взятих Червоною армією населених пунктів, силоміць мобілізовані комплектаційними підрозділами військових частин.

Більшість цих жертв на совісті керуючого операцією генерала Ватутіна, який навіть дітей зі звільнених окупованих територій України заганяв у крижану деіпровську воду і топив. Пам'ятник цьому українофобу і досі стоїть у парку біля верховної ради, а на проспекті Шухевича і досі висять таблички з його кривавим іменем. І нехай той, хто захищає чорне ім'я сталінського генерала – українофоба спробує в середині жовтня в одязі вплав перепливти Дніпро. Навіть без кулеметного вогню і без тисяч трупів на воді. Допливе – нехай поставть монумент Ватутіну у себе на балконі! І не забуде надіти колорадську стрічку на свою ватну дупу. Якщо, звичайно, допливе!

Уряд реформ266 Aтака Путіна1084 Україна та Європа854 Мовне питання174 Корупція993
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Олег Медведєв

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

9
Антон Геращенко

Центр "Миротворец" запускает систему "IDENTIGRAF"

Ігор Луценко

Пане міністр молоді і спорту, не виправдовуйтеся, а зупиніть корупцію!

Єгор Фірсов

Шабунин

143
Валерій Пекар

Новий набір на державну службу – що це і навіщо?

86
Наталя Соколенко

А про що ви хочете домовитися із мером Києва Віталієм Кличком і депутатами Київради?

7
Мустафа Найем

Как быстро они все забыли

Олексій Братущак

Втрати в АТО. Цифри військових не збігаються

9
Олексій Гарань

Юліє Володимирівно! Чи варто використовувати зовнішній напад на імідж країни у внутрішньополітичній боротьбі?

188
Олексій Гарань

Володимир Кулик: "В усіх типах медій споживачі віддають перевагу продуктам українською мовою. Про що свідчать соціологічні опитування, проведені на замовлення автора КМІСом"

46
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter