16 травня 2017, 16:20

Чому російські соцмережі треба було закрити ще 3 роки тому?

Чому російські соцмережі треба було закрити ще 3 роки тому?

Указ президента, яким вводиться в дію рішення РНБО щодо фактичної заборони роботи в Україні популярних російських соціальних мереж – це рішення, якого ми чекали дуже давно. Хоч і з запізненням, але дуже добре, що його нарешті прийняли.

Навідвідуваніші українцями сайти в квітні 2017 року



В чому проблема наявності в Україні російських соціальних мереж? І чому їх треба було заборонити вже давно? Ні для кого не секрет, що всі значущі ІТ-компанії Росії так чи інакше контролюються або обмінюються інформацією з російськими спецслужбами.

Люди часто не усвідомлюють, який масив інформації вони передають соцмережам:

- інформація про коло друзів

- переписка з ними

- ваші уподобання – що ви лайкаєте, поширюєте, коментуєте

- сайти, які ви відвідуєте (на всіх сайтах, де стоять кнопки соцмереж, можна відслідковувати, що це саме ви їх відвідали)

- де ви працюєте і проживаєте (якщо ви користуєтесь мобільним додатком соцмережі – ви віддаєте свої геолокаційні дані), і дуже легко (навіть якщо ви приховуєте це), з'ясувати точне розміщення вашого офісу, квартири, куди ви їздите подорожувати, де ваша дача і т.д.

І ще багато різноманітної інформації, яку можливо не зараз, але в майбутньому можна буде використовувати проти вас. Ніхто не знає, що буде через 5-10 років з сьогоднішнім молодим фахівцем. Але він може стати депутатом, директором оборонного підприємства, науковцем. І як інформацію, які людина віддає російським соцмережам, будуть використовувати спецслужби нашого нинішнього ворога – ми можемо лише здогадуватись

Аналогічна ситуація – з російськими антивірусами, які обмінюються інформацією між вашим комп'ютером та сервером антивіруса. Яку інформацію вони передають – ми можемо лише здогадуватись. Це можуть бути як підозрілі файли, знайдені на вашому комп'ютері, так файли, які не мають ніякого відношення до кіберзагроз.

1С бухгалтерія – це ще одна здоровенна діра в системі фінансової безпеки держави. Стільки цікавої фінінформації в одних руках.

Мейл.ру – це один з найпопулярніших імел-сервісів, яким досі користуються українці. Українські компанії обмінюються через нього критично важливою інформацією, пересилають приватні повідомлення. Але найгірше те, що імейл – це фактично наше ID в інтернеті. Через нього можна відновити доступ до ваших соцмереж, фінансових сервісів, форумів та будь-яких інших сервісів, які потребують реєстрації, і де ви вказали свій під час реєстрації.

А ще майл.ру – це заголовки новин, які бачить людина, яка потрапляє на головну сторінку. Що там за новини, і чому саме ці заголовки показують українцям – ми можемо лише здогадуватись.

Наразі не зрозуміло, що будуть робити українці, які користуються ВКонтакте та Однокласниками. Це досить велика аудиторія. 12-14 млн – українців у ВКонтакте і ще 7-9 млн – в Однокласниках. Звісно, почнеться активна міграція у Фейсбук. Можливо молодь переключиться на месенджери. Snapchat в Україні, до речі, дуже активно росте вже останні півтора роки.

Коли реально запрацює блокування – не зрозуміло. Наразі немає чіткого механізму блокування. Не всі провайдери мають навіть технічну можливість здійснювати блокування. В самому рішенні РНБО перелік сайтів теж вказаний не дуже грамотно. Наприклад, ВКонтакте вказаний як www.vk.com. Блокування з боку провайдера цієї адреси ні на що не вплине. Повинен бути https://vk.com.

Але рішення буде реалізовано. Це лише питання часу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Соцмережі стали ефективним інструментом руйнування демократій

Ми часто обурюємось бездіяльністю Фейсбука (як й Інстраграма) щодо дезінформаційних кампаній росіян. Так само ми обурюємось відвертим шкідництвом Фейсбука щодо контенту, який створюють українці (коли вас можуть банально забанити за те, що ви пишете правду про злочини росіян)...

Instagram в Україні вперше випередив Facebook за аудиторією

Instagram за 6 місяців стрімко зріс – до 17,3 мільйона користувачів (+2,3 млн). Facebook за півроку збільшив українську аудиторію на 800 тисяч користувачів – до 16,8 мільйона...

Суспільні травми та ІТ-підприємництво

Кожного разу, коли з'являється чергова крута історія про успіх українських ІТ-підприємців, виникає купа коментаторів, які починають копатись в тому, де зареєстрована компанія, де її хедофіс, скільки часу проводить підприємець в Україні, чи немає раптом у нього подвійного громадянства і купа всього іншого...

Про маски в ліфтах

У ліфтах нашого бізнес-центру все рідше можна побачити людей у масках. Таких певно відсотків 10-20. Часто їздять групками по 2-4 людини. На обід, на каву, додому...

Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату

"Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату" – звучить дивно? Але це приблизно те, що відбулось з баном низки соціальних мереж акаунтів Трампа...

Як ваше спілкування в Zoom може допомогти мільйонам українців

Комунікаційна агенція plusone знайшла рішення для безкоштовного просування ініціатив українських регіональних антикризових штабів. Для цього використовується фон у сервісі відеозв'язку Zoom...