24 грудня 2014, 18:01

Без змін до закону Антикорупційне Бюро наповнять перевертні

Завтра у Верховній Раді голосуватимуть законопроект N1406 – зміни до покаліченого під час ухвалення парламентом минулого скликання закону про Національне Антикорупційне Бюро.

Законопроект – перший осиковий кіл в серце старої системи, зомбі якої уже вишукуються в чергу до Бюро на посади прокурорів, слідчих, оперативників і т.д.

Пряма норма проекту N1406 – заборонити приймати на службу до НацБюро тих стовпів корумпованої правоохоронної системи, які протягом останніх п'яти років працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією у:

• органах прокуратури

• Міністерстві внутрішніх справ

• податкової міліції

• Служби безпеки України

• Військовій службі правопорядку у Збройних Силах України та

• митних органах.

Без цієї зміни до чинного закону про Бюро конкурс на його директора можна навіть не оголошувати: з командою перевертнів та зомбі можна збудувати хіба що кладовище для мрій українців про чесну владу та справедливість, аніж незалежний "дєрзкій" орган, що почне саджати друзів президента, прем'єра, прокурора, судді, депутата, генерала і так далі.

Другий осиковий кіл – в серце Верховної Ради, яка втрачає вплив на призначення Директора Бюро. У чинній редакції кастрованого Закону проста парламентська більшість голосує за призначення директора за поданням президента.

Пряма норма нового закону визначає, що: "Президент призначає відібраного Конкурсною комісією кандидата на посаду Директора Національного бюро протягом десяти днів з дня внесення на його розгляд Конкурсною комісією відповідного подання".

Законопроект ставить крапку в обговоренні конкретних прізвищ на посаду голови Бюро та "січневих сюрпризів".

Конкурсна комісія цілком і повністю бере на себе відповідальність за очільника Бюро, що здатен здійснити "антикорупційне диво" в Україні.

Третій осиковий кіл – прямісінько у серце Адміністрації Президента, колишні очільники якої новим законом відносяться до тих високопосадовців, якими "опікуватиметься" Антикорупційне Бюро. Новий орган розслідуватиме корупційні злочини всіх "любих друзів" – від Кравчука до Януковича.

Остання з важливих та базових змін, без яких бюро не відбудеться як незалежний та дієвий спеціалізований правоохоронний орган – зарплати співробітників.

Законопроект визначає високі оклади всім спеціалістам НАБ. Ця зміна стимулюватиме ту невелику спільноту справжніх професіоналів, відданих своїй службі та країні, податися на роботу до Бюро. Це – найкращий сигнал майбутньому директорові формувати команду з непідкупних та мотивованих професіоналів, здатних довести справу до кінця, в не в глухий кут.

Власе, спроба проголосувати законопроект N1406 в першому читанні та в цілому покаже, наскільки коротким є шлях від новообраного коаліціянта до – перевертня.

Бичем Ради минулого скликання стали так звані "тушки" – перебіжчики від однієї партії чи фракції до іншої.

"Коаліційні перевертні" – те явище в українському політикумі, яке може дуже швидко прийти на заміну "політичним тушкам".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...