2 липня 2013, 18:02

Що таке Відкрита Громадянська Платформа?

Якось в студентські роки трапилася мені книжка австралійського автора (ще у догуглівську епоху), в якій йшлося про те, як працює політична машина у них в Австралії та ще й у Великій Британії. Мене вразив один епізод про те, що міністри, депутати не можуть нести законодавчу "отсебятину" (рос.). Всі законопроекти мають бути узгоджені, точніше, схвалені тими, кого ці норми стосуватимуться. Як хоче аграрний міністр провести нові норми по якості молока – спершу має це схвалити професійна асоціація молошників.

Прогуглила, а як зараз? Знайшла, що у Великій Британії обговорення законопроектів із громадськістю є обов'язковим. Ба більше! У Регламенті (Кодексі практики) Кабінету міністрів є й процедури: уряд має 12 тижнів на консультації із органами влади: з мністерством фінансів та іншими зацікавленими відомствами, а також з адміністраціями Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії.

І поза системою влади урядовці запитують думку зацікавлених сторін: профспілок, професійних об'єднань, групи впливу. Документи консультацій широко оприлюднюються. (Дивіться свіжий приклад обговорення урядової ініціативи)

Є у них й зворотній процес, коли самі громадяни через свої громадські об'єднання просувають свої законопроекти, а депутати ухвалюють – "вписують" громадські ініціативи в законодавче поле.

Ви не повірите!Але тепер так буде і в Україні))) Звісно, й раніше були приклади успішної співпраці громадських організацій і народних депутатів. Згадаймо історію лобіювання і ухвалення Закону "Про доступ до публічної інформації" та антитютюнові акти – їх і розробляли, і дуууууууже активно лобіювали громадські активісти.

Тепер така співпраця буде щоденною: у Верховній Раді громадські активісти (учасники Партнерства "Новий Громадянин" і народні депутати (Леся Оробець, "Батьківщина", Юрій Сиротюк, "Свобода", Юрій Мирошниченко, Партія регіонів, Віктор Чумак "УДАР") представили спільний проект під назвою: ВІДКРИТА ГРОМАДЯНСЬКА ПЛАТФОРМА.



Як буде діяти:

громадські активісти пропонуватимуть розроблені, вже узгоджені із зацікавленими групами законопроекти

а народні депутати вноситимуть ці законопроекти на голосування, а ще вмовлятимуть своїх колег підтримати громадські законодавчі ініціятиви.



Наразі громадські організації запропонували перелік з приблизно законопроектів. Ці законопроекти, що їх громадськість пропонує депутатам, стосуються трьох напрямків: прав і свобод людини, розвитку демократичних інститутів та верховенства права. Є ідеї? Пишіть! Зараз мені як учасниці Партнерства "Новий Громадянин"на адресу (natali.sklnk@gmail.com). А невдовзі листи прийматиме і розглядаме Секретаріат Відкритої Громадянської Платформи. На початок політичного сезону в осені ця машина запрацює наповну!

У нас – грандіозні плани) І сьогодні депутати пообіцяли ці плани підтримувати:

Ми декларуємо готовність співпрацювати з групою громадянських організацій, які об'єднались у комунікаційну громадсько-депутатська платформу, створену для ініціювання та підтримки суспільно-важливих законодавчих ініціатив, та заявляємо про готовність спільно і відповідально працювати для майбутнього України та її громадян? - йдеться у Меморандумі про створення у Верховній Раді Міжфракційного об'єднання з тотожною назвою "Відкрита Громадянська Платформа"



Документи: Меморандум про свторення Міжфракційного об'єднання "Відкрита Громадянська Платформа", Опис Платформи, Перелік законопроектів від громадськості дл парламенту дивітться на сайт Партнерства "Новий Громадянин"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...