19 вересня 2013, 12:44

Гюльчатай, покажи личко! Керівництво і апарат Верховної Ради саботує законопроект 0947, що відкриває обличчя влади

Законопроект 0947 – дуже потрібна для держави і суспільства штука. Це, по суті, продовження, посилення Закону "Про доступ до публічної інформації", що вносить зміни у 50 законодавчих і регуляторних документів.

Це інструмент, який відкриває справжнє обличчя влади – хто, як і на що витрачає наші гроші -гроші платників податків. Законопроект 0947 знімає захисні бар'єри з посадовців у вигляді Закону "Про захист персональних даних", спираючись на який чиновники, депутати і навіть президент відмовляються надавати інформацію про свої статки.

Законопроект 0947, взагалі-то, урядовий, тобто його подав у Верховну Раду Кабінет міністрів. 0947 входить до переліку "европейських" – тих законопроектів, які українська влада зобов'язалася ухвалити до Вільнюського саміту задля підписання Угоди про Асоціацію з ЕС.

0947 – в пріоритеті Відкритої Громадянської Платформи, що об'єднує експертів, громадських активістів, журналістів, що розробляють і пропонують парламентарям свій порядок денний – перелік тих законопроектів, які найбільше потрібні українському суспільству і у співпраці з міжфракційним об'єднанням народних депутаттів з однойменною назвою "Відкрита Громадянська Платформа" просуває законодавчі ідеї у парламенті

Здавалося б, все погоджено, ніхто офіціно не проти, а Адміністраія президента навіть дуже "за" (бо Закон "Про доступ до публічної інформації", відтак і його продовження – законопроект 0947 – це те, чим пишається Віктор Янукович, цей дуже прогресивний закон був ухвалений вже за його президенства, хоча два роки громадські активісти і журналісти вмовляли "помаранчевих" його ухвалити).

Та вже ВЧЕТВЕРТЕ законопроект 0947 спершу потрапляє до Порядку денного на голосування, його на погоджувальній раді просувають навіть голови фракцій- Кличко, Тягнибок, і ВЧЕТВЕРТЕ в тамничий спосіб ВНОЧІ ЗНИКАЄ з переліку закнонопроектів для голосування.

За даними лобістів цього закону – до "нічного" саботажу 0947 можуть бути причетні люди з Апапрату ВР. Проте відповідальність за зникнення 0947 із переліку для голосування, безумовно, несе персонально голова Верховної Ради Володимир Рибак.

Тому громадські активісти, журналісти, експерти закликають саме Володимира Рибака припинити саботаж законопроекту 0947.

Текст заяви Відкритої Громадянської Платформи:

Відкрита Громадянська Платформа закликає Голову Верховної Ради зупинити саботаж законопроекту 0947 щодо доступу до інформації

Громадські активісти та експерти Відкритої Громадянської Платформи занепокоєні затягуванням розгляду важливого проекту закону N0947 щодо приведення українського законодавства у відповідність до Закону "Про доступ до публічної інформації" та нової редакції Закону "Про інформацію".

Законопроект був розроблений громадськими експертами у травні 2011 року, внесений на розгляд парламенту Урядом у травні 2012 року та прийнятий у першому читанні у вересні 2012 року. Проект закону 0947 передбачає внесення змін до 4 кодексів та 53 законів України з метою приведення їх у відповідність до нових інформаційних законів, що набули чинності в травні 2011 року. Законопроект був доопрацьований у липні п.р. до другого читання профільним комітетом Верховної Ради на підставі пропозицій народних депутатів, які представляють майже всі парламентські фракції.

На підтримку відповідного законопроекту неодноразово висловлювалися українські громадські організації, а також провідні міжнародні організації у сфері протидії корупції та свободи інформації.

Водночас, попри готовність законопроекту його розгляд штучно затягується. Законопроект був двічі знятий з розгляду пленарного засідання Верховної Ради без жодного пояснення після попереднього узгодження на погоджувальній раді (4 липня та 4 вересня). Так само із незрозумілих причин законопроект не був включений в порядок денний поточного пленарного тижня.

Прийняття законопроекту N0947 є гостро необхідним для належної практичної реалізації нових інформаційних законів і, насамперед, Закону про доступ до публічної інформації, прийняття якого у 2011 році стало важливим досягненням для утвердження свободи інформації в Україні. Законопроект містить цілу низку положень, які спрямовані на приведення українського законодавста у відповідність до європейських стандартів, і таким чином його прийняття сприятиме європейській інтеграції України і виконанню критеріїв для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

У зв'язку з цим Відкрита Громадянська Платформа звертається до Голови Верховної Ради Володимира Рибака з проханням забезпечити розгляд на одному з найближчих пленарних засідань парламенту законопроекту 0947.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...