Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Землею може розпоряджатися тільки український народ, а не шарлатани від влади

19 квітня 2017, 15:26

Чому "Свобода" виступає за проведення всенародного референдуму щодо заборони на продаж української сільськогосподарської землі? Чому сьогодні націоналісти беруть найактивнішу участь у його підготовці та проведенні?

Бо намагання служок олігархів тихцем розпродати українську землю – незаконне, нелегітимне й антиконституційне.

В Основному Законі нашої держави, Конституції, чорним по білому закарбовано:

"Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Стаття 14. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави."


Тобто земля – власність усіх українців (незалежно від майнового стану чи соціального походження). І вони, українці, під час всенародних виборів, просто наймають собі на службу управителя – органи державної влади – "слугу народу". Якому довіряють ефективно здійснювати СВОЇ права власника.

А що, хоч хтось із теперішніх можновладців хіба обіцяв торгувати "основним національним багатством", "що перебуває під особливою охороною держави"? Хтось із них – Президент чи парламентські партії, яких ви обрали, -казав під час виборів, що розпродасть землю, яка "є об'єктами права власності Українського народу"? Де ви бачили таке на їхніх численних бігмордах? Де ви чули це в їхніх коштовних рекламних роликах?

Сьогодні ж вони, не питаючи у вас жодної згоди, тишком-нишком, поза вашими спинами підписують від ВАШОГО імені якісь меморандуми з іноземними кредиторами (!), де зобов'язуються за позику (яку вам і вашим дітям доведеться ж і віддавати!) розпродати вашу ж власність – торгувати "основним національним багатством"!

Якщо ця Верховна Рада, в якій на ділі немає коаліції (по-суті вже нелегітимна), посміє ухвалити таке рішення... То це рішення буде таким же "легітимним", як вона сама. А кожен, у кого в цьому парламенті підніметься рука натиснути кнопку "ЗА" торгівлю землею – шарлатан, шахрай і державний злочинець. Вони в принципі не мають жодного права, згідно з Основним Законом, цього робити.

Бо власністю народу може розпоряджатися тільки сам народ. А не найняті посередники-управителі, які на ділі виявилися банальними шулерами.

Тому тільки весь Український народ має право вирішувати: продавати чи не продавати СВОЮ землю. Землю, яка є виключно його "об'єктом права власності" і "основним національним багатством". Так каже наш Основний Закон – Конституція України.

Ці бариги вже не вперше зазіхають на НАШУ землю. Таке вже було. У 2011 році. Коли комуно-олігархічний режим Януковича взяв прямий курс на впровадження ринку сільськогосподарської землі.

Уже тоді, коли всі "мовчали і мовчки чухали чуби", одна "Свобода" виступила з законопроектом "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Тоді ми звернулися до народу – єдиного джерела влади в Україні – із пропозицією ухвалити на референдумі закон про заборону торгівлі землею. По всій країні відбулися збори громадян із метою реєстрації ініціативних груп для проведення цього референдуму. Проте влада в особі маріонеткового ЦВК зробила все можливе, аби не дати цій ініціативі дійти до логічного завершення. Під різними надуманими приводами ЦВК раз у раз відхиляла ініціативи громад. Очевидно, що такою була політична вказівка Банкової.

Ми не здалися й почали другий етап з ініціювання Всеукраїнського референдуму щодо ухвалення розробленого нашою політичною силою проекту Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Наші депутати всіх рівнів масово ініціювали звернення до центральної влади з вимогою відкликати запропонований закон "Про ринок земель". Три голови обласних рад від "Свободи" виступали із офіційними заявами, підкріпленими рішеннями сесій про недопущення торгівлі землею та з вимогами провести референдум із цього питання. Кожного разу, коли Верховна Рада включала це питання в порядок денний, свободівці пікетували парламент і місцеві адміністрації. Проведено десятки масових протестних заходів.

Як наслідок – абсолютна більшість українців виступає категорично проти спроби розпродати українські землі. А влада, боячись народного гніву, відступає.

Ми спільно відбили першу навалу. Тепер наше завдання – виграти війну.

Коментарі — 320
Олександр Солонько _ 22.04.2017 20:41
IP: 31.43.97.---
Коли мова йде про відсутність догіки в розпродажі державної власності під час війни – це лівацтво.
Коли ж мова йде про продаж приватного бізнесу – чомусь спрацьовує зовсім інша логіка.
Оце подвійні стандарти. У влади істерика, бо складно пояснити людям чому вони мають одночасно жити в реальності війни, поки влада живе в реальності дерибану публічного бюджету. Ще складніше пояснити чому люди мають таку владу утримувати за власний кошт.
Розпродаж України – це те, що лишилося серед останніх кроків до знищення державності. Ми ж розуміємо на скільки цей процес буде "чесним і прозорим". Так само розуміємо хто стане головним виоодоотримувачем. Точно не українська громада.
Світлана Фісун _ 22.04.2017 20:27
IP: 130.211.100.---
Alexander Vasilevsky:
Свободівці хочуть, щоб не розпродавалась земля іноземцям, а належала українцям.
Леонід Поляков _ 22.04.2017 20:24
IP: 94.240.176.---
Вся проблема навіть не в тому що олігархи чи іноземці отримують власність цих земель сільськогосподарського призначення, вони можуть їх занедбаним.Як у свій час сталось з підприємствами які прихватизували
Pavlo Buts _ 22.04.2017 20:19
IP: 35.187.25.---
наша земля наше багатство!
підтримую ВО Свободу в боротьбі проти торгівлі землею!
Ifgeniy _ 22.04.2017 20:05
IP: 176.8.12.---
Виктор Савченко:
А шо ви виростите на 100 гектарах? Враховуючи необхідність культурозаміщення?
Ваші аргументи свідчать про те, що ви від аграрної налузі дуже далекі
Ifgeniy _ 22.04.2017 20:04
IP: 176.8.12.---
Виктор Савченко: серйозно? Іноземці чи місцеві олігархи її скуплять – не стільки важливо. Суть в тім, що прибуток від продажу не перевищить додану вартість від виробництва с/г товарів (не сировини) за 5-10 років. Тобто можна продати всю землю і не погано жити роки три, а потім кусати собі лікті. А можна розвивати галузь, довго, важко і роками, але мати стабільний прибуток та приріст.

Та і логічно, що та влада, яка націлилась на продаж землі не буле розвивати сільське господарство. Шоб дешевше скупити землю та збільшити ринок
LYCIV_OLGA _ 22.04.2017 12:10
IP: 104.199.57.---
Ризикну повторитися: – за яких сааме (!) умов/обставин (!!) можна було б погодитися з "продажем землі" (!!!) – почитайте, все ж таки, у 27.02.17, Юрий Романенко "Базовые положения относительно собственности на сельскохозяйственную землю".../hvylya.net/analytics/economics/bazovyie-polozheniya-otnositelno-sobstvennosti-na-selskohozyaystvennuyu-zemlyu...
LYCIV_OLGA _ 22.04.2017 12:08
IP: 35.187.25.---
На доданок до моїх постів від 20.04.2017 16:22, 16:24, та 16:25.

287 коментарів (!!!), але аргументів, що з одного, що з іншого боку – з десяток... Але НІХТО НІКОГО не чує і НЕ БАЖАЄ ЧУТИ!... І що більше всього (!) пригнічує (!!) – і "загальне" і "особливе" – ВСЕ в купі!!!... Вельми "душераздирающее зрелище" (русск.)!
Дуже нагадує – "Наконец наступил день отлета, – продолжал Незнайка. – Коротышек собралось – тысячи! Одни говорят, что шар полетит, другие – что не полетит. Началась драка. Те, которые говорят, что полетит, колотят тех, которые говорят, что не полетит, а те, которые говорят, что не полетит, колотят тех, что полетит. Или нет... кажется, наоборот: те, которые полетит, тех, что не полетит... Или нет, наоборот... Словом, не разберешь, кто тут кого колотит. Все друг друга колотят" (М.Носов. "Пригоди Незнайка та його друзів")
Ua Gall _ 21.04.2017 13:59
IP: 178.212.98.---
продолжение;
СПЕРВА ПЛАТЕЖЕСПОСОБНОСТЬ НАРОДА,ЗАТЕМ РЫНОК ЗЕМЛИ!!!

Размер процентный ставок в ЕС они на нуле и открытый доступ к кредиту.У нас ставки рекордные в мире.
Именно в денежно-кредитной,налогово-бюджетной плоскости кроется ключевое отличие ЕС от Украины.
Ua Gall _ 21.04.2017 13:52
IP: 178.212.98.---
Виктор Савченко:
Виктор Савченко:
Ua Gall:
Ваші аргументи нікчемні.всілякі застороги можна прописати в законі.наприклад один власник не може придбати наприклад більше 100 гектарів наприклад.
ВЛАСТЬ В УКРАИНЕ ДОЛЖНА БЫТЬ В УКРАИНСКИХ РУКАХ НА НАЦИОНАЛЬНО – ПРОПОРЦИОНА
ЛЬНОМ ОСНОВАНИИ!!!
Ибо в стране,где не работает закон мы украинцы останемся без земли и заимеем следуещее;
"Дайте мне ВОЗМОЖНОСТЬ управлять деньгами страны и мне нет дела,КТО и КАКИЕ законы в этой
стране принимает."
Джеймс Абрам Гарфилд

Рыночная эколномика подразумевает,что прежде чем что-то купить,мы должны что-то продать-свой интеллект,знания,физическую силу,талант на худой конец...
И ещё о Европе.В Европе сформирована бюджетная политика в интересах развития, (а у нас?),три
четверти расходов идёт на поддержку образования,науки,экономики.Причём налоги в Европе в основном на сверх богатых,по сути-на сверх потребление.
Виктор Савченко _ 21.04.2017 11:49
IP: 35.189.192.---
Виктор Савченко:
реальний приклад з іноземцями.згадайте Криворіжсталь.коли наші олігархи придбали його за копійки.потім з'явився іноземець і заплатив в 5 разів!!!дорожче.таке ж може бути і з землею!
Виктор Савченко _ 21.04.2017 11:35
IP: 104.199.59.---
Ua Gall:
і ще один "совковий стереотип" нарахунок іноземців.тобто іноземцям можна продавати заводи,фабрики,все що завгодно,а землю ні?де логіка і справедливість?якраз можливість придбання землі в тому числі іноземцями збільшить реальну вартість землі в десятки разів.в країну зайдуть мілліардні доларові інвестиції.ви плачите за курс долару?так він впаде в рази.оскільки долари будуть ввозитися а не навпаки.без цього шановний совок не буде "платежеспособного народа"!
Виктор Савченко _ 21.04.2017 11:29
IP: 146.148.24.---
Ua Gall:
Ваші аргументи нікчемні.всілякі застороги можна прописати в законі.наприклад один власник не може придбати наприклад більше 100 гектарів наприклад.
Ua Gall _ 21.04.2017 10:48
IP: 35.187.25.---
СПЕРВА ПЛАТЕЖЕСПОСОБНЫЙ НАРОД,ЗАТЕМ РЫНОК ЗЕМЛИ!!!
Ua Gall _ 21.04.2017 10:46
IP: 104.199.57.---
СПЕРВА ПЛАТЕЖЕСПОСБНЫЙ НАРОД,ЗАТЕМ РЫНОК ЗЕМЛИ!!!
Ua Gall _ 21.04.2017 09:52
IP: 178.212.98.---
Виктор Савченко:

ВЛАСТЬ В УКРАИНЕ ДОЛЖНА БЫТЬ В УКРАИНСКИХ РУКАХ НА НАЦИОНАЛЬНО-ПРОПОРЦИОНА
ЛЬНОМ ОСНОВАНИИ!!!

Мил человек,вы умалчиваете преднамеренно или нет один ба- а- льшой нюанс,говоря о развитых странах
Европы,а именно,о том что там у власти находятся НАЦИОНАЛЬНЫЕ правительства и ТАМ РАБОТАЕТ ЗАКОН.
А теперь вопрос,скажите, если мы НЫНЕ организуем рынок земли,то кому она достанется;украинцам,50%
процентов которые ели сводят концы с концами,ил 22-м олигархам инородцам?

И в политике всегда так бывает,что можно заключить договор хоть с дьяволом,если ты уверен,что ты его переиграешь.НЕТ ПРОДАЖЕ ЗЕМЛИ!
Виктор Савченко _ 21.04.2017 08:47
IP: 104.155.87.---
Aleksandr Ruslanov:
и посмотри совок на опыт развитых стран,с которых мы всегда берем пример и стремимся в Европу жить так как они.в подавляющем большинстве из них земля давным давно продается,даже иностранцам.и никаких проблем!села не вымирают как у нас.а у нас недобитые коммуняки запрещают свободно распоряжаться СВОЕЙ СОБСТВЕННОСТЬЮ!!!
Виктор Савченко _ 21.04.2017 08:43
IP: 146.148.24.---
Aleksandr Ruslanov:
дурак!продажа земли ничем не отличается от продажи машин,домов и все остального.
о о каком награбленном ты сумасшедший бютобот пишешь?паи собственность,нотариально заверенная,крестьян.и они должны иметь право (это необязательно) продать свой пай,сдать в аренду и т.д.
Aleksandr Ruslanov _ 21.04.2017 08:27
IP: 77.52.122.---
Виктор Савченко:
Aleksandr Ruslanov:
плохо когда балконный городской бютобот не живет в селе и не знает его проблем.продаются земельные участки,огороды чтоб было понятно.ввиду вымирания сел их можно скупить немало и заниматься тем же сельским хозяйством.выращивать все что угодно.так понятно?
у меня усадьба где я нахожусь круглогодично а часть жизни был посвящен трудовым отношения с селянами...
Ну раз и так продают и покупают к чему буря в стакане?
Или вы хотите выставить свой пай в качестве лота на австралийской земельной бирже?
Вы какие то латентные буйнопомешанные – откроем земельный базар, ринутся продавцы места занимать, покупатели стройными колоннами чинно и вальяжно будут с домочадцами прогуливаться между зазывалами – землепродавцами...
Невже не ясно, что награбленное просто хотят легализировать?
И если вы считаете, что продавцы паев заработают космические барыши – ошибаетесь, ибо вам скажут – пройди по базару может дороже продашь.
Виктор Савченко _ 21.04.2017 08:04
IP: 146.148.24.---
Aleksandr Ruslanov:
плохо когда балконный городской бютобот не живет в селе и не знает его проблем.продаются земельные участки,огороды чтоб было понятно.ввиду вымирания сел их можно скупить немало и заниматься тем же сельским хозяйством.выращивать все что угодно.так понятно?
Aleksandr Ruslanov _ 21.04.2017 07:43
IP: 77.52.122.---
Виктор Савченко:
Aleksandr Ruslanov:
а землю,у которой точно такой же чернозем,для строительства или ведения личного хозяйства (фактически сельхозназначения) получается ее сами люди создали?ее же продавать разрешено.где логика в ваших словах?
инде вы видели что легально продают чернозем? То, что не наказывают за продажу чернозема это не говорит о том что это правомерно.
Вот видел подъехал экскаватор и самосвал к стене оврага, снял верхний слой чернозема, отбросив в сторону и перемешав с гравием и грязью, нагрузил глину и повез на продажу. Торгуют – да. Но незаконно. Нужно разрешить скупить участки земли и легализировать продажу? Ну так очень быстро богатство страны превратится в лунный ландшафт. Запретить такую продажу? А почему селянину можно свои паи продавать а горожанину – нет?
От така фигня, малятко.
Думайте в начале а потом пишите.
Виктор Савченко _ 21.04.2017 07:36
IP: 130.211.103.---
Виктор Савченко:
а рядом землю на поле,точно такую или для таких же фактически целей нельзя продавать и покупать.это народное добро,это создал Бог.а ту землю,которую можно продавать создали сами люди.бог тут ни причем и это не народное добро?
Виктор Савченко _ 21.04.2017 07:27
IP: 104.199.57.---
Aleksandr Ruslanov:
а землю,у которой точно такой же чернозем,для строительства или ведения личного хозяйства (фактически сельхозназначения) получается ее сами люди создали?ее же продавать разрешено.где логика в ваших словах?
Aleksandr Ruslanov _ 21.04.2017 07:16
IP: 77.52.122.---
Виктор Савченко:
Aleksandr Ruslanov:
Виктор Савченко:
... селянин (власник цієї землі) отримає значно більше коштів від приватного купця...

Та я только "за"! Только селянин не продает а передает свое право на аренду (приватизированную или нет) землю за материальное вознаграждение. Если єто вознаграждение единовременній взнос – селянин и его родственники не имеют права требовать возврата их актива никогда.
дурак!так ему надо разрешить продавать!т.е распоряжаться СВОИМ ИМУЩЕСТВОМ (а земельные паи это его имущество!!!) так как он этого хочет!Вы же хотите распорядаться своей квартирой,машиной,дачей и т.д так как вам выгодно?разве не так?
не продавать а передавать, ибо земля селянина не является продуктом или товаром дела рук его.
Вы путаете перец с пальцем.
Виктор Савченко _ 20.04.2017 20:49
IP: 104.155.87.---
или ПРиБЮТ,СвоБать и другие проходимцы должны Вам указывать что вам делать с ВАШЕЙ СОБСТВЕННОСТЬЮ?!!!
Свобода слова543 Корупція1066 Aтака Путіна1102 Уряд реформ294 Україна та Європа886
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте