Тарас Шевченко Співголова Ради Реанімаційного пакету реформ та співініціатор громадського руху "ЧЕСНО", директор Центру демократії та верховенства права.

Порядок денний РПР. Сесійний тиждень 20-24 червня

19 червня 2017, 19:24

До кінця сесії Верховної Ради залишилося два пленарних тижні: цей і ще один у липні. Тобто у депутатів перед півторамісячними канікулами залишилося не так багато часу для прийняття важливих законопроектів для руху реформ у державі. Зокрема цього тижня депутати мають зробити кілька суттєвих кроків у напрямку реформи енергетичного сектору, які стануть логічним продовженням ухваленого минулого тижня Закону України "Про Фонд енергоефективності". Цього тижня на порядку денному ще три енергетичні законопроекти, рекомендовані експертами Реанімаційного пакету реформ:

В другому читанні – проект Закону України N4901 "Про комерційний облік комунальних послуг", метою якого є запровадження комерційного та розподільчого обліку у сфері комунальних послуг. Це завдання, яке українські уряди ставлять перед собою як мінімум з 2004 року, коли була ухвалена перша державна програма реформування житлово-комунального господарства. Однак, ця важлива умова подолання шахрайства у цій галузі, досі не виконана. Крім того, ухвалення цього закону є однією з умов старту роботу державного Фонду енергоефективності, на фінансування програм якого ЄС погодився виділити 100 млн. євро.

У пакеті з першим – проект Закону України N4941-д "Про енергетичну ефективність будівель". Згідно із законопроектом для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників установленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель.

Другим у енергетичному пакеті є проект Закону України N6229 "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях", який РПР закликає прийняти у першому читанні. Прийняти цей законопроект експерти закликали вже не один раз, оскільки саме він дозволить громадянам отримувати доступ до повної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що у свою чергу забезпечить більш відповідальне використання такими компаніями корисних копалин.

Крім того, на розгляді парламенту ще кілька важливих реформаторських законопроектів.

У сфері децентралізації:

У другому читанні – проект Закону України N4773 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) ". У Бюджетному кодексі України пропонується визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об'єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об'єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.

У сфері економічного розвитку:

У другому читанні – проект Закону України N4685 "Про електронні довірчі послуги", прийняття якого сприятиме створенню умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг, вільного обігу електронних довірчих послуг в Україні, а також можливості вільного доступу до електронних довірчих послуг постачальників електронних довірчих послуг, що провадять діяльність в інших державах; пришвидшенню бізнес-процесів та зменшенню операційних витрат на ведення бізнесу та інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

У першому читанні – проект Закону України N2845 "Про безпечність та гігієну кормів". Метою прийняття даного законопроекту є стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції, збереження і підвищення продуктивності тварин, отримання якісної та безпечної продукції тваринництва, забезпечення виробництва якісних та безпечних для здоров'я тварин кормів, захист кормів, кормових добавок і преміксів від фальсифікації.

Уряд реформ266 Aтака Путіна1084 Україна та Європа854 Мовне питання174 Корупція993
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Олег Медведєв

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

9
Антон Геращенко

Центр "Миротворец" запускает систему "IDENTIGRAF"

Ігор Луценко

Пане міністр молоді і спорту, не виправдовуйтеся, а зупиніть корупцію!

Єгор Фірсов

Шабунин

143
Валерій Пекар

Новий набір на державну службу – що це і навіщо?

86
Наталя Соколенко

А про що ви хочете домовитися із мером Києва Віталієм Кличком і депутатами Київради?

7
Мустафа Найем

Как быстро они все забыли

Олексій Братущак

Втрати в АТО. Цифри військових не збігаються

9
Олексій Гарань

Юліє Володимирівно! Чи варто використовувати зовнішній напад на імідж країни у внутрішньополітичній боротьбі?

188
Олексій Гарань

Володимир Кулик: "В усіх типах медій споживачі віддають перевагу продуктам українською мовою. Про що свідчать соціологічні опитування, проведені на замовлення автора КМІСом"

46
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter