Опозиція зазнала поразки на місцевих виборах
Про дошкульність цієї поразки непрямо свідчить надмірна кількість блогів навіть на УП, які знову і знову переконують, що нібито виграла "Батьківщина". Якщо ви відчули фальшивіть у таких повторах, значить починаєте розуміти, що сталося. Насправді вибори 30 квітня в об'єднаних територіальних громадах виграли кандидати прямо або опосередковано пов'язані з БПП.
Результати виборів є вражаючими:
• 26 із 47 новообраних голів ОТГ (понад 55%) – це кандидати, висунуті "БПП "Солідарність" та кандидати, яких підтримувала БПП. Конкретніше 7 кандидатів-переможців були висунуті БПП і ще 19 перемогли за підтримки партії.
• На цьому фоні Батьківщина та Опозиційний блок зазнали принизливої поразки. Від Опоблоку перемогли троє, а від Батьківщини лише два кандидати на голів ОТГ.
• БПП перемогла і на виборах депутатів ОТГ. Очікується, що фракції БПП будуть налічувати 239 депутатів, з яких 132 кандидати, були висунуті БПП і ще 107 самовисуванців, які йшли за підтримки партії.
На мій погляд можемо говорити про розгромну поразку опозиції на виборах в об'єднаних територіальних громадах.
Зрештою, це було прогнозовано, адже опозиція неодноразово критикувала децентралізацію, що й призвело до таких результатів у тих громадах, де скористалися перевагами децентралізації та пішли на об'єднання.
Взагалі децентралізація – одна з найуспішніших реформ Президента та влади вцілому, про що і свідчать результати виборів в ОТГ. Опозиції час змінити тактику і замість критики децентралізації, критикувати тих, хто перешкоджає її проведенню. Результати виборів свідчать, що інша політика – не в тренді, тобто не викликає підтримки.
Щодо спекуляцій на темі партійних результатів на виборах депутатського корпусу, хочу нагадати, що переможцями називають тих, хто сформує більшість у відповідній територіальній громаді. Інше не має значення, тож за результатами формування більшості і побачимо остаточних переможців у новому депутатському корпусі