Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Українці і поляки засвоїли урок

26 лютого 2017, 20:13

Здається, що українці та поляки нарешті починають засвоювати уроки історії і путінської гібридної війни. Сьогодні у спаленому під час Другої світової війни польському селі Ґута Пеняцька на Львівщині відбулося нове посвячення підірваного московськими бузувірами під час останніх Різдвяних свят пам'ятника жертвам ще тієї війни.

Зазвичай такі провокації путіністам вдавалися. І обидві сторони, українська і польська, після цього довго звинувачували одна одну у всіх содіяних і не содіяних гріхах. Таким чином Путін спритно вбивав кола поміж наших двох народів.

Але цього разу все вийшло навпаки. Голови Львівської обласної ради та обласної адміністрації Олександр Ганущин та Олег Синютка, місцеві громади спрацювали блискавично.



І не лише ще у січні прибрали наслідки терористичного акту, але й, о диво, до дня печальних роковин – а село спалили 1944 року – повністю, в сніги та морози, в глухому лісі відновили меморіал. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло був здивований – гадав, що захід пройде коло скромного деревяного хреста, бо зима, морози – а меморіал неначе постав із попелу замучених таким, як був до того.



Що було непросто – скорботні громади поляків з Польщі та України, тай місцевих українців добиралися до меморіалу головно кіньми – це треба було бачити!



Сподіваюся, що це нарешті навчить обидві сторони долати такого роду провокації. А знаючи Путіна, не сумніваймося, що вони, на жаль, ще будуть. Сподіваюсь, що цей крок назустріч один одному буде не останнім на таки трохи промерзлому українсько-польському пограниччі.



Але цього разу ми це зробили – ми це змогли!

ONLINE
Уряд реформ271 Корупція1010 Мовне питання176 Aтака Путіна1088 Україна та Європа859
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

В Москві шоковані – відносини України з США вийшли на новий рівень

Ольга Богомолець

"Реформатори" з менталітетом Януковича

90
Олексій Рябчин

Судебная реформа. Расклады и договорняки 5-ти дневного обсуждения самого большого законопроекта в истории Верховной Рады

27
Єгор Фірсов

Я подаю в суд на "Украинскую железную дорогу (УЗ) "

38
Олеся Яхно

О псевдооппозиционности

125
Арсен Аваков

Створення моделі ефективного зразкового поліцейського офісу на базі районного управління поліції в Києві. Реформа поліції крокує вперед!

Мустафа Найем

Или вместе или еще пять лет догонять

Андрій Красножон

Аккерманская крепость: падение в пропасть

5
Марина Ставнійчук

Таємниця ''сьомої статті'': мовні шифри реформаторського ''зуду''

21
Олег Медведєв

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

70
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте