ХРИСТИЯНСЬКІ ЦІННОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
В попередніх дописах було обґрунтовано обрання християнства як органічної для нашого народу світоглядної і морально-етичної платформи, на основі якої мають будуватися моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України, розглянуто питання людини і її свободи в християнстві, основоположних свобод і прав людини в демократичному суспільстві.
Сьогодні розглянемо питання про співвідношення християнських цінностей і основоположних свобод людини в демократичному суспільстві.
Пропонується, взявши за основу християнство як органічну для нашого народу світоглядну і морально-етичну платформу, побудувати модель суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України, використавши демократичні цінності таким чином, щоб вони узгоджувалися з цінностями християнськими.
Яким же чином це зробити?
Ми чітко усвідомлюємо, що свобода людини полягає в усвідомленому прояві своєї волі, а свободою для християнина є усвідомлене добровільне підпорядкування Богові, неухильне дотримання заповідей Божих.
На перший погляд досить суперечливі і навіть протилежні підходи.
Насправді ж ні.
Світоглядною і морально-етичною платформою ми обрали саме християнство. Християнські цінності чітко викладені в десяти заповідях Божих, які були дані пророкові Мойсею на горі Синай (Вих. 20:2-17) та дев'яти заповідях блаженства Нагірної проповіді Ісуса Христа (Мт. 5:3-12). Це питання було розглянуто в одному з попередніх дописів.
Таким чином, кожен християнин усвідомлено, добровільно і безумовно підпорядковує всю свою життєдіяльність зазначеним заповідям Божим. І кожен християнин окремо, і християнська громада в цілому можуть послуговуватися демократичними цінностями в тій мірі, в тій їх частині, яка не суперечить, а повністю відповідає саме християнським цінностям.
У такий спосіб може відбуватися розбудова християнського демократичного суспільства, в якому, наприклад, сімейні цінності полягають у створенні чоловіком і жінкою гармонійної і стабільної родини, в якій будуть народжуватися, зростати і виховуватися діти.
Іншим варіантом демократичної реалізації права на створення сім'ї, який спостерігається в ряді цілком демократичних країни, є створення одностатевих "сімейних" пар і партнерств. Більше того в ряді демократичних країн їм дозволено всиновляти дітей. І хоч така реалізація права на створення сім'ї відповідає демократичним цінностям, вона цілком суперечить цінностям християнським, а отже відкидається у християнському демократичному суспільстві безумовно.
Таким чином, в християнському демократичному суспільстві демократичні цінності використовуються в тій мірі і в тій їх частині, яка органічно відповідає і узгоджується з цінностями християнськими.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.