19 листопада 2015, 18:22

ПРАЦЯ І ДАР БОЖИЙ В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

В попередніх дописах були розглянуті питання економічної діяльності людини та співвідношення духовного і матеріального в християнському демократичному суспільствi.

Сьогодні розглянемо питання як людина власною працею забезпечує належний матеріальний добробут своєї сім'ї та користується благами, наданими Господом, в християнському демократичному суспільстві.

Біблія вчить християн бути працелюбними та відповідальними і своєю чесною сумлінною працею забезпечувати свої сім'ї. В такому разі благодать Божа буде з християнином і Бог примножить плоди його праці:

"...пильні [працелюбні] багатства здобудуть" (Приповісті 11:16);

"Не буде ледачий пекти свого полову, а людина трудяща набуде маєток цінний" (Приповісті 12:27).

Матеріальний достаток християнин має отримувати в результаті розкриття своїх здібностей, талантів та ініціативи, примножуючи таким чином суспільні блага, а не шляхом надмірної експлуатації інших людей чи природних ресурсів: "Справедливість та правду чинити для Господа це добірніше за жертву" (Приповісті 21:3).

При цьому відповідальна підприємницька діяльність і чесна торгівля, як, власне, і раціональне використання природних ресурсів (зокрема, землі, вод і надр) чи залучення праці найманих робітників на справедливих умовах не забороняються, а заохочуються (приповісті про срібло (притча про таланти) (Від Луки 19:11-26).

Християнин розуміє, що матеріальні блага і багатство, отримані ним, є даром Божим, результатом не лише праці, але, передусім, смиренного служіння Богові в усіх своїх думках, словах і справах. Біблія однозначно це пояснює:

"Заплата покори і страху Господнього, це багатство, і слава, й життя" (Приповісті 22:4);

"Як захочете ви та послухаєтесь, то будете добра землі споживати" (Ісая 1:19);

"17. щоб ти не сказав у серці своїм: Сила моя та міць моєї руки здобули мені цей добробут. 18. І будеш ти пам'ятати Господа, Бога свого, бо Він Той, що дає тобі силу набути потугу..." (Повторення Закону 8:17,18).

Принципово важливо розуміти, що багатство отримане не як дар Божий, а шляхом обману не приносить людині користі: "Набування майна язиком неправдивим це скороминуща марнота шукаючих смерти" (Приповісті 21:6).

Досягнення сучасної демократії дозволяють повноцінно реалізувати наведені християнські цінності у строгій відповідності до заповідей Божих.

Таким чином, саме в християнському демократичному суспільстві створюються належні умови для служіння Богові, сумлінної праці і досягнення матеріального добробуту – отримання Дару Божого кожним християнином.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ЛОТ "БІЛЬШОВИК" – ПРОДАНО!

Колишній завод "Більшовик" продали на аукціоні за 1,429 млрд 17 тис. гривень. Його ціна під час торгів зросла всього на 40 млн грн. Придбала актив ТОВ "Дженерал Комерс"...

Критикувати треба не людину, а її дію, позицію або підхід

В Україні культура політичної критики розвинена слабко. Зазвичай, вона забарвлена популізмом та демагогією. Я вже зазначав якось, що політичні лідери мають бути прикладом для людей...

Партійні рейтинги. Яку ідеологію обирають українці?

Ознайомився з останніми партійними рейтингами в Україні і задумався над тим, що в нас немає класичних партій з чіткою ідеологією. Є певні мікси, де основним важелем впливу на вибір громадянами тієї чи іншої партії є проголошені соціально-економічні ініціативи та можливості політичного маркетингу...

Apple, SpaceX і Україна

​А чи знали ви, що зовсім нещодавно, на початку вересня, з космодрому ВВС США в окрузі Санта-Барбара злетіла ракета Alpha компанії Firefly Aerospace? Що дивного? – запитаєте ви...

Про християнські цінності

Прагматизм, гонитва за наживою, ставлення до інших як до товару, агресія, неповага один до одного та державних інститутів – реалії сучасного технологічно та інформаційно розвиненого суспільства...

Законопроект про скасування довічного позбавлення волі для жінок подано до Верховної Ради України

20 червня 2019 року у Верховній Раді України за реєстраційним номером 10392 було зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок) ", автором якого я є...