Відповідь Держсільгоспінспекції на публічну пропозицію очолити напрямок боротьби з корупцією
"Публічно звертаємося з пропозицією особисто до автора публікації та усіх інших аналітиків, очолити напрямок боротьби з корупцією в структурі Держсільгоспінспекції України" – так офіційно відреагувала Держсільгоспінспекція на мою останню публікацію.
Публічно хочу висловити своє здивування даній пропозиції. Я не говорив у публікації про Держсільгоспінспекцію у контексті корупції, тому дана пропозиція для мене більше виглядає як "обмовка по Фрейду". Я наполягав, що даний орган є непотрібний у зв'язку з скасуванням сертифікації якості зерна та зерносховищ, що було основою діяльності Держсільгоспінспекції.
Так, є декілька напрямів роботи інспекції, які слід було б передати іншим органам: видача дозволу дозволу на ввезення насіння (можна передати Держветфітослужбі), ведення реєстрів сільгосптехніки (можна передати в ДАІ), видача дозволу на зняття родючого шару ґрунту (є бажаючі в Держземангентстві забрати цей напрямок собі).
Але в цілому, кількість функцій, що залишилась у відомства, на мою думку, не виправдовує існування окремого органу та окремої вертикалі керівництва. Можна суттєво скоротити кількість чиновників за рахунок незначного додаткового навантаження інших органів.
На діяльність Держсільгоспінспекції в 2014 році в держбюджеті передбачено 267 млн. грн. Це немалі гроші. Так як більшість співробітників інспекції були зайняті саме скасованою сертифікацією, то відкриваються цілком реальні та конструктивні можливості зекономити кошти платників податків.
Приміром, аналог Держсільгоспінспекції в Росії ліквідований ще в 2004 році, разом із скасуванням сертифікації якості зерна – архаїчного документу ленінських часів, впровадженому в далекому 1923 році.
Тому у відповідь на пропозицію очолити напрямок боротьби з корупцією в Держсільгоспінспекції, я вношу контрпропозицію: я готовий допомогти розробити законопроект щодо ліквідації Держсільгоспінспекції, передбачивши при цьому передачу поодиноких потрібних функцій іншим органам, а згодом очолити ліквідаційну комісію Держсільгоспінспекції.
P.S. На мою думку, ліквідація непотрібних дозволів та державних органів і є єдиним вірним способом боротьби з корупцією. Можна скільки завгодно старатись контролювати чиновників. Але допоки чиновники будуть мати непотрібну їм владу над бізнесом, доти корупція буде присутня. Допоки чиновники будуть сидіти на непотрібній суспільству роботі, доти вони будуть шукати можливостей "підзаробити".
Чим менше чиновників та влади у них, тим краще для всіх. Адже від перестановки влади сума корупції не змінюється.